Interesującą analizę dotyczącą domów i konstrukcji drewnianej

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/11/12, 18:07

A Kanadyjczyk dobrze?

Kto to wymyślił, co? Kto to jest? : Mrgreen: : Chichot: Nie Riccola... Nie Chińczycy : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/11/12, 20:57

Obamot napisał:Szczerze mówiąc. trzeba się zastanawiać nad długoterminowym spokojem i ciszą dla tego typu domu. Kiedyś mieszkałem na pełny etat w domku letniskowym. Nie chciałbym tam wrócić ponownie. Szybko słychać wszystkie odgłosy z zewnątrz, szczególnie w nocy. Jest to dość przerażające i może zakłócać noce tak samo jak dni, jeśli jesteś wrażliwy na dźwięki lub jeśli zamierzasz budować w pobliżu drogi lub innego źródła hałasu: pianie koguta, szczekanie psów, ruch uliczny, samoloty, wiatr, deszcz , praca itp. (i oczywiście te najbliższe: odgłosy domowe, szczególnie jeśli mieszkamy w kilka osób...) Mimo, że nie wiemy, czy za dawnych czasów nadal będziemy tak tolerancyjni.. .[...]
Hoot! :zaszokować:

Porównanie „sale” (z tamtej epoki... Jakiej epoki?) do odpowiednio zaprojektowanego nowoczesnego MOB-u wydaje mi się dość ryzykowne z punktu widzenia wiarygodności...

W przeciwnym razie mały przykład z kilkoma liczbami.
MOB w dolinie Rodanu poniżej Montélimar, drewniane ściany szkieletowe pokryte wilgotną natryskową izolacją z watoliny o grubości 20 cm. Dach z watoliny wdmuchany do grubego pudła. 30cm. Okno z podwójną i potrójną szybą, rama 68 mm. => nie słychać mistralu ani ludzi przybywających na zewnątrz.

Jeśli dobrze pamiętam, taki dach z waty zapewnia tłumienie hałasu od 55 do 60 dB.

Wreszcie bitwa „Kanadyjczycy kontra reszta świata” wydaje się trochę nie na miejscu w tym poście… :?
Jaki znowu temat?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/11/12, 21:12

Arf... Wyjaśnij nam trochę, jak osiągnąć 60 dBA, gdy włókna drzewne osiągają 40 dBA z zawrotną prędkością: a produkty drewnopochodne, takie jak watolina celuloza. Według Laubera prawo masowe:

Obraz

Z betonem nie da się nawet osiągnąć 60 dBA!!! Pasek punktowy.

Zawsze bierz katalogi producentów i bierz ich nieważone wartości dB – i wierz im – i to właśnie otrzymujesz! : Mrgreen: : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Obamot 22 / 11 / 12, 21: 21, 3 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/11/12, 21:16

Halo

Drwal napisał:[Wreszcie, bitwa „Kanadyjczycy kontra reszta świata” wydaje się trochę nie na miejscu w tym poście… :?
Jaki znowu temat?


+1 Drwal

domy o konstrukcji drewnianej są dość krytykowane, powiedziałbym raczej słabo znane, mieszkam w domu wybudowanym w technologii szkieletowej z 1969 roku i jestem z niej zadowolony zarówno w zakresie izolacji, ogrzewania, klimatyzacji, jak i okien z podwójnymi szybami. To większość prac budowlanych wokół mojego domu.
Jak mówi Alain, kiedy podróżuję i widzę coś lepszego, adoptuję to, adoptowałem kwadratowy śrubokręt, młotki elektryczne, żyłkę do prania na kółkach, z Europy przyjąłem kuchenkę indukcyjną, niektóre samochody VW itp.

André

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/11/12, 21:29

Powiedz mi, Obamocie, co jeśli, najprawdopodobniej, nie wiesz wszystkiego? (i ja też nie... 8) )

Mimo wszystko, dobranoc.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 22/11/12, 22:23

Dobry wieczór ,

Ranking Yale EPI dotyczący zachowania według kraju:

Francja szósta Kanada trzydziesta siódma.

http://epi.yale.edu/epi2012/rankings

Kanadyjscy przyjaciele, przykro mi, że nadal jesteś Kanadyjczykiem. Właściwie wiem całkiem dobrze, co się dzieje po obu stronach Atlantyku.

Nie, nie macie postępu technologicznego i tak, wybieraliście i ponownie wybieraliście Harpera, on nie przeprowadził zamachu stanu.

Dla mnie ten wątek na tym się kończy. Chciałem tylko przekazać dokument opracowany przez kolegów dla kupujących po raz pierwszy we Francji z niewielkim budżetem, aby lepiej zrozumieć nową reformę i dać im kilka małych wskazówek.

Nie dla niektórych do płukania gardła, przypomina mi to czasy ZSRR, kiedy żyły największe krasnoludy na świecie!

No, dobry wieczór, drodzy kuzyni, i tak bardzo Was lubię, uwielbiam dobroduszną stronę Quebeców, szkoda, że ​​zachowują się jak ich północnoamerykańskie klony z kompleksem wyższości dla któregoś z tych 4 na płaskowyżu albo dla poutine po stronie Quebecu!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/11/12, 22:40

Cóż, Phil12 NIE, mam nadzieję, że na tym się nie skończy...

W przeciwnym razie za każdym razem, gdy ktoś, kto wykonuje tę pracę, zostanie pobity przez amatorów (jak ja i kilka innych osób zajmujących się budownictwem drewnianym), cóż, nie pomoże to schmilblickowi w rozwoju!

Więc uwierz mi, że nawet jeśli nie zgadzasz się z tym, co napisałem, bardzo cenię Twoje słowa...

Dziękuję, że zostałeś! To nie znaczy, że musimy rzucić ręcznik, tak szybko, co… : Lol:

Drwal napisał:Powiedz mi Obamocie, a jeśli, w największym prawdopodobieństwie, „TU» nie wiedziałeś wszystkiego? (i ja też nie... 8) )

Mimo wszystko, dobranoc.

... wypowiedzmy się trochę w kwestiach struktury, proszę tych, którzy widzieli to na zajęciach, o trochę szacunku (nawet jeśli tego typu sprzeczność jest trochę „historyczna” w konstrukcji między różnymi branżami, że wymaga dozę zrozumienia i nie okradać się od razu) tak, żebyśmy się wszyscy szanowali i żeby było lepiej....
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 23/11/12, 04:02

Cześć, jestem pewien, że w Quebecu domy dla bogatych ludzi z klasy średniej to cuda izolacji termicznej. Jeśli chodzi o izolację akustyczną, jeśli sąsiedzi mieszkają daleko i uczy się ich, że psy powinny być szkolone, aby nie szczekały, ponieważ przeszkadza to innym, jaki jest sens?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 23/11/12, 07:19

Absolutnie... Chyba że można udowodnić, że byłby to dowód na „bonne" wygłuszenie!

Czysty paralogizm. bo to jest jak z izolacją termiczną: indywidualnie dla każdego przypadku! Uwaga, nic osobistego, ale czy mieszkańcy Quebecu zostawiają psy na zewnątrz w zimnych porach roku!?! Jeśli tak, każdej zimy muszą zamrażać sporo...

Czy to czyni je hot dogami na lato? : Mrgreen: (biedne klucze, idź... Roll: )
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 23/11/12, 08:51

phil12 napisał:Dobry wieczór ,

Ranking Yale EPI dotyczący zachowania według kraju:

Francja szósta Kanada trzydziesta siódma.

http://epi.yale.edu/epi2012/rankings

Kanadyjscy przyjaciele, przykro mi, że nadal jesteś Kanadyjczykiem. Właściwie wiem całkiem dobrze, co się dzieje po obu stronach Atlantyku.

Nie, nie macie postępu technologicznego i tak, wybieraliście i ponownie wybieraliście Harpera, on nie przeprowadził zamachu stanu.

Dla mnie ten wątek na tym się kończy. Chciałem tylko przekazać dokument opracowany przez kolegów dla kupujących po raz pierwszy we Francji z niewielkim budżetem, aby lepiej zrozumieć nową reformę i dać im kilka małych wskazówek.

Nie dla niektórych do płukania gardła, przypomina mi to czasy ZSRR, kiedy żyły największe krasnoludy na świecie!

No, dobry wieczór, drodzy kuzyni, i tak bardzo Was lubię, uwielbiam dobroduszną stronę Quebeców, szkoda, że ​​zachowują się jak ich północnoamerykańskie klony z kompleksem wyższości dla któregoś z tych 4 na płaskowyżu albo dla poutine po stronie Quebecu!



Nadal nie ma odpowiedzi na temat postępu w naszej technologii termicznej dla domów lub jesteśmy zdecydowanie z wyprzedzeniem i łatwo to udowodnić, ale pomijasz inne tematy wyrwane z kontekstu, aby się bronić, ale hej, przynieś piaski bitumiczne, których nie popierajmy w ogóle jest rażącą porażką z Twojej strony!

Przypominam, że odpowiadałem na Twoje opracowanie, które jest kopią naszych konstrukcji z kilku lat i że jest to temat dyskusyjny, zwłaszcza jeśli porównamy duże podobieństwo konstrukcji i zachowam grzeczność, cóż, chyba nie jesteś do tego zdolny, przyznaj się!!!


Nie mamy kompleksu wyższości, jak dobrze mówisz, bo potrafimy przyznać, że tak, na starym kontynencie pewne rzeczy są dużo do przodu, ale nie to, kropka!


Poutine, który był pośmiewiskiem na całym świecie, jest teraz sprzedawany w Nowym Jorku i Europie!


Proszę pozostać przy temacie, który zacząłeś, a jeśli chcesz porozmawiać o piaskach bitumicznych, rozpocznij inny temat, a zobaczysz, że jesteśmy zgodni w tej kwestii i André też będzie, i żeby cię trochę ponaśmiewać, nie będziemy cię powtarzać fakt, że produkujesz energię elektryczną, stanowi 80% energii nuklearnej, ponieważ Twoje parametry ŚOI odniosłyby duży cios w wyniku wypadku nuklearnego!
8)
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121