Jak ustawić Windmaster dla 600 czarny?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 06/03/13, 22:21

Witam,

Oto podsumowanie tego, czego się nauczyłem i co zrobiłem, odkąd zacząłem się tym zajmować forum.
Po pierwsze mam czarną 600 na maszcie 6m50 (który planuję podnieść). Posiadam moduł hamulca BR3 pełniący funkcję zabezpieczenia oraz Windmaster 500 wraz z oprogramowaniem.
Średnia roczna prędkość wiatru wynosi 5,6 m/s i jestem narażony na turbulencje.
Nie posiadam akumulatorów ani nie odsprzedaję do EDF, a prąd wytworzony w domowej sieci wykorzystuję bezpośrednio.

Chciałem wprowadzić krzywą do mojego falownika, która pozwoliłaby mi zmaksymalizować wartość mojej turbiny wiatrowej w zależności od mojej niekorzystnej lokalizacji. Krzywa ta polega na poinformowaniu falownika, że ​​w zależności od napięcia, jakie otrzymuje z turbiny wiatrowej, musi on pobrać odpowiednią liczbę amperów.
Jeśli pobiera za dużo (krzywa jest zbyt stroma) spowalnia turbinę wiatrową, jeśli nie pobiera wystarczająco dużo, nie cenię całej produkcji.

Aby utworzyć krzywą, zacząłem od pomiaru woltów i amperów na wejściu mojego falownika. Trudność polegała na precyzyjnym pomiarze, ponieważ wartości te zmieniają się bardzo szybko.
W ten sposób uzyskałem pierwszą krzywą, która była zbyt stroma, którą stopniowo poprawiałem, obserwując moją turbinę wiatrową i porównując natężenie prądu wejściowego i wyjściowego falownika.

Oto zakręt, na którym w końcu się zatrzymałem.

25V - 0A
30V - 0,3A
55V - 0,7A
70V - 2A
85V - 6,4A
(lepiej przedstawiamy siebie na wykresie)
Chciałbym dodać jeszcze jeden punkt.

Zaczyna się od 25 V, wiedząc, że falownik zaczyna od 28 V.
Od początku ustawiłem napięcie na 30 V, aby produkcja rozpoczęła się natychmiast i maksymalnie wykorzystała słabe wiatry.
Koniec krzywej jest bardzo stromy i ma punkt na poziomie 85 V, co ma na celu spowolnienie turbiny wiatrowej przy tym napięciu, ponieważ BR3 zapewnia bezpieczeństwo w zakresie 90-95 V. (bezpieczeństwo = 4 lub 5 minut postoju przy silnym wietrze.)
Mimo wszystko moje przedstawienie pozostaje szydercze; 1 do 3 kW/h miesięcznie. Fakt ten nie wynika z techniki, ale z potencjału wiatru na moim terenie. Żadnej magii, mały wiatr = mały prąd.
Twierdzę, że mała energetyka wiatrowa to system, który działa tak długo, jak długo mamy zasoby wiatru.
Jeśli o mnie chodzi, jesteśmy w stanie przeprowadzić moją instalację za 2000 €. Marzyłem o posiadaniu turbiny wiatrowej i wytwarzaniu prądu użytkowego. Na poziomie technicznym jestem zadowolony.

dobry wieczór
0 x
Christ0607
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/03/13, 09:39




przez Christ0607 » 13/03/13, 11:39

Witam,
Jestem w tym nowy forumi dopiero teraz przeczytałem cały temat.

Mam taką turbinę wiatrową: http://www.futurenergy.co.uk/turbine.html

W wersji 48 V i na 2 falownikach Windmaster.

Chciałbym więc również przyjrzeć się tej krzywej i sprawdzić, czy istnieje sposób na niewielką poprawę wydajności.

Na razie po prostu rozczarowałem się, ustawiając licznik energii, aby zobaczyć produkcję, ale minęły dopiero 4 dni.

Czy możesz mi powiedzieć, jakiego kabla użyć do podłączenia komputera do falownika? (Nie mam gniazda RS232.

Czy falowniki mają „małą pamięć”, czy też powinniśmy pozostawić komputer PC stale podłączony, aby móc oglądać produkcję?

I na koniec ostatnie pytanie, czy w mojej instalacji oba falowniki powinny być skonfigurowane w ten sam sposób? Czy nie byłoby ciekawiej powiększyć krzywe uruchamiając drugi falownik niż na pewnym poziomie?

Dziękuję wszystkim za bardzo ciekawe wpisy.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 14/03/13, 22:03

Jeżeli nie posiadasz portu RS232 musisz dokupić konwerter RS232 - USB. Mam oczywiście nadzieję, że wraz z windmasterem otrzymacie konwerter RS232-RS285.
Windmaster ma wbudowany licznik, którego nie można zresetować. Liczy od 10 watów do 10 watów
Jeśli chodzi o energetykę przyszłości, wydaje mi się, że właściciele nie konfigurują obu falowników w ten sam sposób.

Coccigro: Testowałem twoje ustawienia. Turbina wiatrowa generuje przy nich znacznie więcej hałasu. Jest to normalne, ponieważ ostrza obracają się znacznie szybciej.
0 x
Christ0607
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/03/13, 09:39




przez Christ0607 » 15/03/13, 10:29

Witam i dziękuję za odpowiedź.

Nie, nie mam konwertera dostarczonego z falownikiem, będę musiał go znaleźć.

W przypadku konwertera USB z tego co wyczytałem to na pewno nie współpracuje dobrze z inwerterem? Który wziąć?

Czy masz czasami link lub coś innego do ustawień z przyszłą energią?

dziękuję
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 18/03/13, 21:35

Dobry wieczór,
Myślę, że albo skonfigurujemy oba wiatraki inaczej, tak aby drugi zaczął strzelać później, albo wejdziemy w tę samą krzywą w obu, ale przy mocy o połowę mniejszej niż turbina wiatrowa. Zwykle oba falowniki powinny uruchamiać się w tym samym czasie, ponieważ rozpoczynają się od napięcia 25 V.

Widzę, patrząc jaki mam przewód.

ruthene, rzeczywiście, czasami moja turbina wiatrowa trochę szumi przy niskich prędkościach. niewątpliwie należałoby jeszcze dokonać pewnych dostrojeń. ale nie mogę być jednocześnie w pobliżu turbiny wiatrowej i falownika, a hałas nie jest słyszalny z domu. Żałuję, że nie mogę dodać punktu do mojej krzywej. Spróbuję przejść od 0,3 do 0,4 A przy 30 V.

dobry wieczór
0 x
Skylee
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 05/01/13, 17:52

mastervolt pod Androidem




przez Skylee » 18/06/13, 11:53

cześć całemu zespołowi, czy wiesz, że istnieje kompatybilne oprogramowanie Soladin dla tabletu z Androidem, jest ono łatwiejsze do przenoszenia i łatwiejsze w zarządzaniu
Dziękuję wam wszystkim
Cordialement
wkrótce
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 24/06/13, 21:02

Dobry wieczór,
przepraszam, nie znam jeszcze Androida, ale może się zdarzyć, więc też jestem zainteresowany.
po kilku miesiącach obserwacji obniżyłem moje pierwsze dwie wartości amperów z 0,3 do 0,2 i z 0,7 do 0,6. turbina wiatrowa miała pewne trudności z przyspieszaniem przy bardzo słabym wietrze.
Nie wykluczam zrobienia kolejnej krzywizny, tak jak to był mój pierwszy pomysł. ale czas zmienia się tak szybko.
Zastanawiam się też nad podniesieniem masztu o dwa metry (jest teleskopowy), żeby trochę uciec od turbulencji wywołanych przez dom i zyskać trochę stabilności.
dobry wieczór
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 26/06/13, 22:33

Coccigro, jak to wyszło z Twoimi wartościami?
Pytam cię o to, ponieważ uważam, że twoja krzywa nie jest zgodna z sześcienną ewolucją wiatru.
0 x
FRANCK (49)
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 106
Rejestracja: 15/02/06, 01:06
Lokalizacja: Angers, Loire (49)
x 5

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez FRANCK (49) » 18/01/20, 00:38

Cześć wszystkim, właśnie znalazłem swoje speudo i hasło z 2006 roku, minęło dużo czasu, odkąd ostatni raz tu byłem!
cóż, od połowy grudnia 2019 r. odzyskałem turbinę wiatrową hy600 z całym zainstalowanym sterownikiem br3 (hs) windmaster soladin500, jej masztem i mocowaniem!
free.
Kupiłem kontroler i szybko zdałem sobie sprawę, jak wiele innych, że produkuje bardzo mało
Działało tylko podczas bardzo silnego wiatru, a nawet burzy!
więc znalazłem kabel i przeprogramowałem go z lepszą krzywizną.
Pierwotnie soladin był w magazynie 40,40,40,40, co wyjaśnia dlaczego, a także, że instalatorzy są niekompetentni!
Cóż, jestem taki szczęśliwy, że wczoraj trochę wiało, przez kilka minut mogłem zobaczyć mój licznik linków na ZERO, co jest bardzo satysfakcjonujące
z drugiej strony dziś rano zauważyłem, że mam nadmierny pobór (na liczniku linkowym 60 va więcej niż moje podstawowe zużycie), podczas gdy śmigło trochę się kręciło, co było jeszcze bardziej zaskakujące, ponieważ migała soladina i miałem 0.25 A na wyjściu prądu przemiennego solidina?
cóż, myślę, że te 25 A to 57 W, o których wszyscy mówią, to zużycie soladiny! co odpowiada dokładnie mojemu zużyciu na liczniku!
ponieważ jest to cęg amperometryczny, przechwytuje w obu kierunkach
dla mnie nie produkujemy w tej fazie rozruchu, jest to soladin, który zużywa 025 A do działania (synchronizacja z siecią)
gdy tylko śmigło lekko się obróci, produkcja przesuwa się dalej.
Dlatego przeprogramowałem z dość stromą krzywą, aby śmigło nie pozostawało kręcące się na niskich obrotach i zużywające (bo w fazie rozruchu)
gdy tylko soladin się załączy, żądane jest podanie amperów, śmigło zostaje zahamowane, a soladyna zostaje odcięta
więc tylko jeśli wiatr jest wystarczająco silny i stały, produkcja jest dodatnia
Nie wiem, czy mnie obserwujesz!
sprawdź, kiedy zaczną działać soladyny, czy na liczniku faktycznie znajduje się .25A lub 57W, w przeciwnym razie stracisz pieniądze na słabym wietrze
Zastanawiam się nad stworzeniem systemu, który pozwalałby na działanie tylko przy wiatrach wystarczająco silnych, aby wytworzyć energię, a nie na odwrót 8)

Jestem zainteresowany, jeśli masz jakieś rady :D
2 x
wszystko jest zanieczyszczone, wszystko jest możliwe do odkażania
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Jak skonfigurować windmastera do czarnej 600?




przez ne 44 » 18/01/20, 02:11

Witam,

Twoje odkrycia są bardzo interesujące. Dziękuję za podzielenie się.

Osobiście bardzo zgadzam się z Twoimi wyjaśnieniami.

Nie wahaj się podzielić innymi opiniami...

Czy możesz powiedzieć więcej o instalacji, a zwłaszcza o miejscu (ekspozycja, środowisko miejskie lub wiejskie, wysokość... itd.)

Jeśli nie chcesz ujawniać tego wszystkiego publicznie, możesz też odpowiedzieć prywatnie (jestem zainteresowany...)

Jeszcze raz dziękuję za tę wiadomość pełną informacji praktycznych (a nie tylko rozwlekłych teoretycznych...).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223