Jak ustawić Windmaster dla 600 czarny?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/10/12, 22:34

Reaktywne, tj. I i V silnie przesunięte w fazie, dotyczy to zwłaszcza cewek i kondensatorów, stosowanych jako silniki.

Widoczny na oscyloskopie przed podjęciem decyzji kondensator anuluje cewkę silnika (rezonans).
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 24/10/12, 23:00

Pomiary do wykonania oscyloskopem na 220VAC?
metody?
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 24/10/12, 23:01

Pomiary do wykonania oscyloskopem na 220VAC?
metody?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/10/12, 00:30

Ruskie napisał:Pomiary do wykonania oscyloskopem na 220VAC?
metody?


Z mocnymi rezystorami o wartości kilku megaomów, aby na przykład zmniejszyć napięcie o 20, zwracając uwagę na połączenie przewodu neutralnego z masą oscyloskopu za pomocą odpowiedniego rezystora ochronnego.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Diviseur_de_tension
http://en.wikipedia.org/wiki/Voltage_divider

oraz transformator izolujący 220 V do 220 V przed oscyloskopem, jeśli to możliwe.

Ale najłatwiej jest wykorzystać sprzężenie pojemnościowe między przewodem zasilającym a przewodem podłączonym do wejścia oscyloskopu, dotykając go palcami lub blachą (aluminiową) bardzo blisko izolowanego przewodu 220V, który tworzy mostek rozdzielający , ta mała pojemność kilku pikofaradów przy rezystancji wejściowej oscyloskopu (często 10 megaomów) z przesunięciem fazowym o 90° i która tłumi się o 0,00314 na pikofarad, a zatem daje 0,7 V dla 220 V, widoczne na oscyloskopie na tej skali woltowej.
Mamy znacznie więcej niż pîcoFard z rękami lub blachą owiniętą wokół izolowanego drutu 220V.

A to sprawia, że ​​w ciągu kilku sekund można zobaczyć kształt napięcia 220 V podanego przez falownik, kwadratowy, piłokształtny, sinusoidalny, z jego przełączającymi pasożytami.

Istnieją sondy oscyloskopowe, które dzielą przez 10 lub 100 i robią to.
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 31/10/12, 21:07

Dobry wieczór,
Nie było mnie przez jakiś czas.

Jestem całkiem zadowolony z mojej krzywej. Waham się jednak, czy nieco obniżyć wzmacniacze na samym początku, ponieważ uważam, że nadal ma trochę problemów z przyspieszeniem, i zamontować je na końcu krzywej, ponieważ wciąż udaje mu się dotrzeć do bezpieczeństwa. Prawdopodobnie nie uniknę go całkowicie, ale myślę, że mogę go jeszcze bardziej ograniczyć.

Obecnie mierzę prąd wejściowy i wyjściowy falownika, aby ocenić jego wydajność. nie jest to łatwe, ponieważ prąd wyjściowy turbiny wiatrowej zmienia się bardzo szybko, a falownik potrzebuje trochę czasu na reakcję. mimo wszystko udało mi się wykonać kilka pomiarów i porównując wat do wata jesteśmy raczej blisko 90%. poniżej 0.4 A na wejściu, zawsze jest około 0.250 A na wyjściu. wzrasta tylko powyżej 0,4A.

Zastanawiam się ponownie czy te 0,250 A które wyświetlają się na wyjściu falownika zaraz po uruchomieniu są rzeczywiście prawdziwe. Sprawdzę jeszcze raz, ale wydaje mi się, że licznik domu spada, gdy włącza się windmaster, podczas gdy licznik turbiny wiatrowej nic nie liczy.

do naśladowania.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 31/10/12, 23:04

Dobry wieczór,
W tym miesiącu testuję tę krzywą Volkera:

Czarny 600 VA

0 30 0,0
1 50 0,3
2 65 1,5
3 75 3,0
4 90 6,1 (automatyczny)

Trochę podobny do twojego.

W październiku z krzywą Hermanna wyprodukował 11 kWh.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/11/12, 00:34

Ciągnąc losy bez prawdziwego zrozumienia, ryzykujesz, że nigdy nie wyjdziesz z dobrą produkcją.

Zapraszam do wykonania osobnych pomiarów wiatru i Windmastera, aby w końcu zrozumieć, czego nie wskazano!!!.
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 01/11/12, 23:25

Dobry wieczór,

Obecnie mierzę Acc i Vcc przed windmasterem i Aac po (za pomocą 3 multimetrów). Zrobiłem moją krzywą z prawdziwymi pomiarami, ale zawsze jest do udoskonalenia.

W październiku z krzywą Hermanna wyprodukował 11 kWh.


11Kw/h w miesiąc! Nawet nie odważę się powiedzieć, ile mam, tak bardzo chciałbym to zrobić! jaki jest twój średni roczny wiatr? czy twoja krzywa była taka?

0 32 0,0
1 40 0,0
2 50 0,2
3 60 3,0
4 65 8,4 automatyczny


czy poprzedni?

Miesiąc mam średni roczny wiatr 5,6 m/s, jeśli dobrze pamiętam, i mam dużo turbulencji.

Zastanawiam się, czy nie powinienem cenić lekkich wiatrów na śmierć, nawet jeśli oznacza to spowolnienie ich od samego początku.

mniej więcej wracam do mojego pierwszego pomysłu, aby zrobić dwa zakręty, jeden na lato, kiedy wiatry są słabe, a drugi na zimę, kiedy wiatr jest silniejszy. ale nawet w tym samym sezonie występują duże wahania wiatru. i nie zamierzam zmieniać krzywych co drugi dzień.

co jest bardziej opłacalne, pozwolić mu przyspieszyć czy pompować od samego początku?

W pobliżu mojego domu odkryłem kolejną czarną 600. jego właściciel miał białą 1000-łopatkową 5w, którą widzisz wszędzie (myślę, że to ista?) i zmienił na czarną 600, na szczycie, między dwiema stodołami... jeśli mam turbulencje... spotkać się z nim, sprawdzić, czy zna swoją instalację.

dobry wieczór
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/11/12, 01:20

coccigro cuda:
Miesiąc mam średni roczny wiatr 5,6 m/s, jeśli dobrze pamiętam, i mam sporo turbulencji.


Przy około 5,6m/s w połowie z 11m/s mamy 2x2x2=8 razy mniej mocy niż (wyimaginowane) 600W przy 11m/s, niż w rzeczywistości 300W bez turbulencji i prawdopodobnie 200W z turbulencjami, co daje te 5,6m/s s około 200W/8=25W co daje ponad 24x30=720h miesiąca przy średniej prędkości wiatru 5,6m/s 25x720=18kWh i dlatego w rzeczywistości średnia prędkość wiatru jest niższa.

Częstotliwość trójfazowa turbiny wiatrowej wynosi około 27 Hz przy 5,6 m/s bez wirów, tj. łopaty obracają się z prędkością 5,6 obrotu/s dla optymalnych ustawień produkcyjnych, prawdopodobnie napięcie od 40 do 50 V i prąd 0,5 A. alternatora, jest to w przybliżeniu oszacowane.

Przy silnych wirach lambda idzie z 5 do 1, prędkość spada aż o około 1 obrót/s, napięcie też 5 razy mniejsze, 10V, a odpięta wiatrówka prawie nic nie daje 5W przy prądzie 0,5 A lub mniej.

Windmaster potrzebuje zupełnie innych ustawień z wirami i bez wirów, aby uzyskać optimum, które pozostaje słabe.

W rezultacie daje to tylko wtedy, gdy wiatr ma bardzo mało wirów i nic z kilkoma wirami.

Tak całkowicie nierozwiązywalne, tak często są trąby powietrzne!!

Instalacja turbiny wiatrowej z wirami to wpadnięcie w pułapkę oszustwa.
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 02/11/12, 20:52

Dobry wieczór,

na szczęście sam zainstalowałem swoją turbinę wiatrową za 2000 €, kiedy instalator poprosił mnie o 10600 za mocniejszą instalację, a więc która wymaga więcej wiatru.

Chciałem turbinę wiatrową, bo sprawiała mi przyjemność i ją mam. działa, wytwarza prąd, którego mogę używać i dobrze się bawię, studiując go, aby zoptymalizować go w jak największym stopniu. co więcej, kiedy mam ochotę, zawsze mogę wspiąć się na maszt o jeden, dwa metry, a nawet więcej. ale zanim to nastąpi, mam jeszcze kilka rzeczy do zrozumienia.

dobry wieczór
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269