Jak ustawić Windmaster dla 600 czarny?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 14/10/12, 17:00

Przyjrzałem się i pomyślałem o niewielkiej ilości informacji podanych na temat tej turbiny wiatrowej, aby uzyskać spójne informacje między nimi:

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na różne typy Black 600 12V lub 24V lub 48V, ponieważ wytwarzane napięcia różnią się w zależności od tego samego stosunku.

W swoich postach musisz pamiętać o tym napięciu, aby mieć pewność, że masz ten sam model i uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Wartości są prawdopodobnie optymalnymi wartościami eksploatacyjnymi przy mppt przy maksymalnej podanej mocy.

To mppt jest mppt podawane przez wiatr turbinie wiatrowej, które obejmuje moc traconą w uzwojeniu turbiny wiatrowej, tj. RxI^2, które nie jest pomijalne, aby zobaczyć z bliska opór wewnętrzny, w przybliżeniu R=0,5 do 0,6 Ohma dla tego przy V=12V, 4 razy więcej dla modelu 24V i 8 razy dla modelu 48V, o ile mogę odgadnąć wartość, jeśli całkowita objętość uzwojonej miedzi pozostaje stała.
Mając V pomnożone przez 2, I jest dzielone przez 2, a RI^2 niezmienione przez R pomnożone przez 4, ponieważ rośnie jak kwadrat
Model 24 V jest wymieniony jako dający 12 V przy wietrze o prędkości od 1,8 do 2 m/s, oczywiście bez wirów, a zatem nie na szczycie zwykłego dachu.

Kolejnym parametrem jest prędkość obrotowa, która optymalnie musi być proporcjonalna do prędkości wiatru, a dokładniej do prędkości końcówki stożkowych łopat, około 5 razy większej od prędkości wiatru.
jest to narzucane przez łopaty, aby mieć względny wiatr z właściwym kątem padania, bez przeciągnięcia (łopata zbyt wolna) lub ujemnego padania, który spowalnia (łopata zbyt szybka).
Wiry niszczą prawidłowy kąt natarcia, a prędkość spada co najmniej do prędkości wiatru, a wydajność spada o ten współczynnik co najmniej 5.

Tak więc ten rodzaj turbiny wiatrowej z domami wokół niej jest często oszustwem, jak wyjaśniono w raporcie:
https://www.econologie.com/forums/post242163.html#242163
http://www.youtube.com/watch?v=qLTCZMlgtJI


Tak więc częstotliwość generowanego prądu daje prędkość wirowania, którą należy ustawić na prędkość wiatru dla tego optimum, przy uzyskanym napięciu również proporcjonalnym do tej prędkości wiatru, około 30 do 35 V dla 10 do 11 m/s wiatru dla modelu 12V.
2obroty/s=120 na minutę daje 10Hz jak wskazano w języku niemieckim, a dla średnicy 1,6m lub 5m w obwodzie otrzymujemy 11m/s dla maksymalnej mocy 600W na papierze sprzedawcy, 11m/sx5/5m=11 obrotów/s lub 55 Hz, co odpowiada napięciu 29 V w modelu 12 V, dzięki wskazaniu 24 Hz dla 12,6 V w forum niemieckiego, co również pozwala przypuszczać, że prąd wyjściowy wynosi około 20 do 25 A (przy czym prąd ładowania akumulatora 12V zależy od tej częstotliwości).

Model 12V daje maksymalną moc około 30V dla 600W=30x20 i trochę więcej, przy co najmniej I=20 amperach, co daje moc traconą w cewkach 0,6Ohmsx20x20=240W, lub nawet więcej, która szybko rośnie jak kwadrat I .
I alternator idzie bardzo mocno podgrzać, nawet przy tym wietrze!!
Tak więc przy 600 W wiatr w rzeczywistości zapewnia łopatom energię mechaniczną 600 + 250 = 850 W

Moc ta jest uzyskiwana tylko przy minimalnej częstotliwości 55Hz i prędkości obrotowej łopatek 11 obrotów/sekundę.

Jeśli turbina wiatrowa dobrze pracuje przy optymalnym obciążeniu mppt, musi obracać się z prędkością w obrotach/sekundach równą w przybliżeniu prędkości wiatru Ve w m/s (przy stosunku około 5, prędkość końcówki łopaty 5-krotność prędkości wiatru) .
Jest to niemożliwe, gdy tylko pojawią się wiry, które zmieniają kierunek wiatru o więcej niż 5 do 10 °, jak na wideo oszustw, ponieważ utknęły (nadmierna częstość) lub hamowanie (częstość ujemna).

Aby wyregulować, optymalnym punktem mmpt jest ten, w którym prąd I wzrasta jako kwadrat optymalnego napięcia U, co daje uzyskaną moc P=UxI =U^3 rosnącą wraz z sześcianem tej Ve wiatru (stałe procentowe Betza) gdzie I=ctxVe^2 U=CtvVe

To U musi być zmniejszone o RxI napięcia traconego w uzwojeniach, które odcina się przy wysokim napięciu, aby zostało ocenione poprawnie.

Więc 24V kończy się przy 11m/s wiatru stabilny przy U 60 do 70V , Imax 10 do 12A , oraz 4 punkty zbliżające się do krzywej w I=ct U^2 z grubsza prostymi odcinkami, pierwsze 2 zera aby móc uruchomić łopaty odczepione przy zbyt małej prędkości obrotowej bez obciążenia przez w porównaniu z wiatrem.

Tak więc przy połowie napięcia 35 V mogę mieć Imax/'4, tj. 2,5 A może być mniejsze
oraz przy Imax /rac(2) Imax/2 tj. przy 50V około 5 do 6A

Dotyczy to miejsca, w którym w ogóle nie ma wirów, na ponad 10-krotnej wysokości różnych zakłóceń, a jeśli jest to niemożliwe, jak w przypadku zerwania, wartość będzie znacznie niższa, łopaty pozostają stale zatrzymane w zbyt zwolnij prędkość i wydajność podzieloną przez co najmniej 5.
Więc ostrza są całkowicie nieodpowiednie, zbyt często odczepione.

Dobrze jest zmierzyć częstotliwość prądu alternatora (lub łopatek) za pomocą oscyloskopu lub multimetru, a także napięcie i prąd, co daje dokładne wewnętrzne R, aby udoskonalić te przybliżone szacunki na podstawie częściowych pomiarów na stronie niemieckiej , ładując rezystor o zmiennej mocy lub akumulator (prosty grzejnik stycznikowy może załatwić sprawę).
Fluktuacja częstotliwości daje wyraźne wskazanie wirów wiatru.

Wartości Hermanna wydają mi się niespójne z wartościami modelu Black 600 48V ????????????????
w porównaniu z innymi informacjami na ten temat forum !!
Nigdy nie osiągnie 600W.
Musi to być redukcja U przez RI intenren w uzwojeniach.

Edycja: Hermann am 4.10.09 Wie sich jetzt herausstellt ist mein Black 600 nicht wie jeder andere 600er, dehalb ist es fraglich ob diese Einstellung
także für andere 600er gut ist.Bitte weiterlesen.
Vielleicht kann Generator uns mal sagen bei welcher Umdrehung der 600er48V die 28,5 Volt erzeugt.
Das sind auf jeden Fall nur wenige Umdrehungen.
Die Einstellung 27 V für den unteren Punkt würde ich persönlich nicht wählen, weil dies die eigentliche Abschaltspannung ist, dh bei deiner Einstellung upadły Ein- und Ausschaltpunkt zusammen, du lässt ihm keinen Puffer.
umrzeć maks. Leistung wirst du nicht erreichen, weil dein Black bei der von dir gewählten Spannung noch nicht die erforderliche Leistung hat.
Stara wersja generatora jest zła sagen bei welcher Umdrehung der 600er48V die 28,5 Volt erzeugt.


Logicznie rzecz biorąc, napięcie 48 V wzrasta ponad dwukrotnie w porównaniu z napięciem 12 V, aby naładować akumulator odpowiednio 48 V (lub odpowiednio 12 V), ale rezystancja wewnętrzna R (do zmierzenia!!) maleje wyglądem U RI, przy wysokim napięciu, to który ma być oceniony, prawdopodobnie więcej niż 300 W utracone w uzwojeniach dla wysokiej rezystancji wewnętrznej.
Na forum jest dużo nieścisłości!
Zrozumienie poprzez dokładny pomiar cech pozwala uniknąć błędów.
1 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 15/10/12, 07:19

Cześć Dedeleco i bardzo dziękuję za te wyjaśnienia.

Czy możesz mi dokładnie powiedzieć, co muszę zmierzyć (w sytuacji)?

Moja wersja to 48V.
Wczoraj przy podmuchu 39.2 km/h, czyli prawie 11 m/s, a więc wartości nominalnej (zwykle około 600 W), windmaster momentalnie wytworzył moc szczytową 187 W.

Dziś rano zmieniłem ustawienie, aby ostrza nabrały prędkości.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/10/12, 14:46

Długo pisałem i myślałem, że wyraziłem się jasno?
Ale fizyka nie jest taka prosta.

Konieczne jest zmierzenie częstotliwości napięcia alternatora (lub prędkości obrotowej łopatek i z grubsza sprawdzenie współczynnika 5 między nimi, np.

Zmierzyć rezystancję wewnętrzną uzwojeń, także ogólną, czyli zmianę napięcia wyjściowego wyprostowanego alternatora, przy zmianie prądu wraz ze zmianą rezystancji obciążenia przy ustalonej prędkości.

Ta zmiana stały wiatr przeciwnie prowadzi do zmniejszenia prędkości obrotowej, co wskazuje na sprzężenie z wiatrem, co pozwala na wyznaczenie optymalnego punktu mppt, czyli częstotliwości (lub t/s) dla każdego wiatru, w zasadzie proporcjonalnej do wiatr, z prędkością wiatru czubek łopatek około 5 razy większy niż wiatr !!

Tak więc częstotliwość (lub t/s), napięcie i prąd na wyjściu alternatora przy zmiennym obciążeniu rezystancyjnym, w zależności od zmiennej prędkości wiatru, dostarczy wielu informacji.

Posiadanie tego samego z alternatorem przy różnych stałych prędkościach obrotowych pod obciążeniem jest również plusem, ale można to usunąć z poprzednich pomiarów.


Przy 11m/s powinniśmy mieć wiatr o mocy 600W bez wirów (stabilna orientacja wiatrowskazu przy kącie lepszym niż 5° do 10°) !!.

Pomiar charakterystyk na zmiennym obciążeniu rezystancyjnym powinien pozwolić stwierdzić, czy jest to możliwe, czy niemożliwe.

Warianty DV/DI umożliwiają bezpośredni pomiar rezystancji (na dowolnym urządzeniu grzewczym).
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 16/10/12, 18:16

bonjour,

mój windmaster pochodzi z airechologic, podobnie jak br3. gdy falownik nie pracuje, wyświetla zużycie 1mA; jak tylko się uruchomi, wyświetla około 0,250 A i zwiększa się, gdy turbina wiatrowa przyspiesza. dla mnie jest to zatem kwestia produkcji (przynajmniej mam taką nadzieję).

w przypadku mojego coubre wolę wchodzić z wzmacniaczami od początku, ponieważ jeśli nie wykorzystam słabych wiatrów (do których przeznaczona jest czarna 600), tracę dużą część mojego potencjału wiatrowego! jeśli te wartości nie przekraczają rzeczywistych wartości turbiny wiatrowej, czy nie powinienem jej spowolnić?

Zaznaczam, że posiadam również wersję 48V.

Nadal mam problem ze zrozumieniem, gdzie jest maksymalna moc 600 W tej turbiny wiatrowej. Czy z falownika wychodzi prąd stały czy zmienny? a dlaczego mówimy 48V? to oczywiste, że nie mamy 600W przy 48V, musiałem coś przeoczyć.

chciałbym teraz zrozumieć związek między tym, co wchodzi do windmastera, a tym, co z niego wychodzi. z x V i XA w wejściowym DC, ile A powinniśmy mieć na wyjściu przemiennym 230 V?

Spróbuję rozszyfrować dedeleco, zajmie mi to trochę czasu.

dobry wieczór wszystkim.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 16/10/12, 23:21

coccigro napisał:bonjour,

mój windmaster pochodzi z airechologic, podobnie jak br3. gdy falownik nie pracuje, wyświetla zużycie 1mA; jak tylko się uruchomi, wyświetla około 0,250 A i zwiększa się, gdy turbina wiatrowa przyspiesza. dla mnie jest to zatem kwestia produkcji (przynajmniej mam taką nadzieję).

dla mojej krzywej wolę wprowadzać ampery od samego początku, ponieważ jeśli nie wykorzystam słabych wiatrów (do których przeznaczona jest czarna 600), tracę dużą część mojego potencjału wiatrowego! jeśli te wartości nie przekraczają rzeczywistych wartości turbiny wiatrowej, czy nie powinienem jej spowolnić?


gdy tylko prąd zostanie pobrany z alternatora, energia pochodzi z wiatru, wiatrak zwalnia, nawet do wartości optymalnej, dla której wiatrak został zaprojektowany, z mocą proporcjonalną do sześcianu prędkości wiatru (Betz), do max, w zasadzie P=600W przy V=11m/s=39,6km/h, przy przybliżonej prędkości na czubku łopat TSR=5 razy większa od prędkości wiatru, informacje nieokreślone i nieocenione, kluczowe dla osiągów oraz konstrukcja łopatek. (patrz podstawowe kursy w linkach, które umieściłem na temat ekonologii, które podsumowuję)
Gdy jest pusta, turbina wiatrowa obraca się bardzo szybko, ogromna, tylko ograniczona przez padanie wiatru na łopaty końcowe, które staje się ujemne i hamuje zamiast pchać, a łopaty mogą się złamać, nawet przy V=11 m/s, (dość lekki wiatr, ten na rowerze, wcale nie opadający jak na Tour de France, 45 do 55km/h).
To jest powód dla hamulca zapobiegającego uciekaniu.
Tak więc przy optymalnej produkcji turbina wiatrowa jest zawsze spowalniana przez pobieraną moc.
Ampery I jako funkcja woltów U muszą w zasadzie być tymi, które występują przy optymalnym mmpt turbiny wiatrowej, niech I będzie kwadratem U, te wolty U jako prędkość obrotowa turbiny wiatrowej i to takie że czubki ostrzy ciemnieją jak 5 razy wiatr (5 jest przybliżone, ponieważ nie jest wskazane i ustalone przez kształt ostrzy).
Zaznaczam, że posiadam również wersję 48V.

Nadal mam problem ze zrozumieniem, gdzie jest maksymalna moc 600 W tej turbiny wiatrowej. Czy z falownika wychodzi prąd stały czy zmienny?

Prostownik trójfazowy ma dobrą sprawność, dzięki czemu moc wyjściowa P w 3 rezystorach trójfazowych jest identyczna z mocą wyjściową w jednym rezystorze prądu stałego, po wyprostowaniu, z wyjątkiem około połowy wolta diod, która staje się pomijalne przy U> ​​>0,5 do 0,7V z diod.
przeczytaj lekcje:
http://fr.wikiversity.org/wiki/Redresse ... phas%C3%A9
http://fr.wikipedia.org/wiki/Courant_triphas%C3%A9
http://en.wikipedia.org/wiki/Three-phase_electric_power
w nieskończonej liczbie w google:
https://www.google.fr/search?num=100&hl ... fubn8v1kus

Więc w granicach 5 do 10% jest to samo, różnica polega na tym, co nagrzewa prostownik!!!
Uwaga 3 rezystancje zamontowane trójfazowo, zgodnie z przebiegami, przed prostownikiem i tylko jedna ciągła za.

a dlaczego mówimy 48V? to oczywiste, że nie mamy 600W przy 48V, musiałem coś przeoczyć.

Aby przeczytać forum Niemiecki 600-48V zaczyna dawać mały prąd przy połowie napięcia 48V, przy U=24V przy wietrze V=1,8m/s i przy 48V znacznie ładuje akumulator powyżej 48V, przy kilku watach, przez V z wiatr, dwukrotnie większy, czyli około 3,6 m/s=2x1,8, ale nie przy 600 W, z częstotliwością 24 Hz = 4,8 t/s, odczytując rozproszone informacje forum.

Aby zgadnąć, sprawdzając krzyżowo, na ten temat forum, należy wytworzyć 600W dla V=11m/s (lub 10 ) lub, zgodnie z regułą trzech, przechodząc od V=3,6m/s, co daje Ui=48V, do V=11m/s, co daje Ui=48/ 3,6x11=146V ​​indukowane w alternatorze, od którego należy odjąć napięcie utracone na rezystancji R uzwojenia alternatora, czyli Up=RxI co daje U mierzone na wyjściu alternatora U=Ui-RxI

AV=11m/s, częstotliwość musi być bardzo przybliżona 24x11/3,6=73Hz=14obr/s, ponieważ prędkość na czubku łopaty daje również niższą częstotliwość na średnicy 1,6m, 11 obrotów/s czyli 55Hz, chyba dokładniej?
Ale wtedy napięcie Ui oszacowane przez stosunek częstotliwości (zamiast wiatru) daje Ui niższe przy 24 Hz ---> 48 V, a następnie Ui = 48x55/24 = 110 woltów znacznie niższe.

Musisz więc znać R i I przy V=11m/s przy optymalnym obciążeniu, które daje prędkość czubka łopat 5 razy większą niż prędkość wiatru.
Ten stosunek TSR = lamda = r = 5 jest często traktowany jako typowy, mający prawidłowy % Betza.

Występuje problem z 600W, czy to, co wychodzi z alternatora P=UxI=UixI-RxIxI nadaje się do użytku, czy też to UxI jest dostarczane przez wiatr do alternatora, w tym RxIxI utracone zgodnie z prawem Ohma w celu podgrzania uzwojenia alternatora????????

Jeśli jest to ten, który daje wiatr, 600=UixI z Ui=146V ​​przy 11m/s
następnie daje I = 600/145 = 4,14 A i rozproszenie w R do sprawdzenia, ale oszacowane na 0,5x4^2 = 8 omów (zmiana DU/DI po prostowniku przy zmiennym obciążeniu rezystancyjnym, aby to zmierzyć, a 0,5s, 0,5 to R=600Ohm dla Black12-XNUMXV podane na forum )
co daje moc rozpraszaną w uzwojeniach RxI^2=8x4,14x4,14=137W

Przy Ui=110V daje to I=600/110=5,45A i znacznie silniejsze rozpraszanie w uzwojeniu RxI^2=8x5,45x5,45=238W, co moim zdaniem prawdopodobnie powoduje nagrzewanie się uzwojeń.

Jeśli 600W jest podane na wyjściu alternatora, wiatr jest zmuszony dać więcej 600W+RxI^2=600+230=630W z grubsza, dużo mocniej, co daje I=830/110=7,55A, a następnie skorygowane rozproszenie w uzwojenia RI^2=8x7,55^2=455W w uzwojeniach, a następnie wydajność gwałtownie spada przy mocy wyjściowej znacznie mniejszej niż 600W ( 830-455=374W )

Jest to praca detektywistyczna, którą należy określić pomiarami w rzeczywistych sytuacjach R uzwojeń, UI częstotliwości f (lub t/s) przy różnych obciążeniach rezystancyjnych po prostowaniu, w zależności od prędkości wiatru, co weryfikuje oszacowany współczynnik 5 =lamnda=TSR, mianowicie !!
przeczytaj uważnie kurs podstawowy:
http://eolienne.f4jr.org/eolienne_etude_theorique

Im wyższy jest ten TSR, tym jest on wydajniejszy, ale tym mniej najmniejszy wir wiatru jest tolerowany, a TSR spada w kierunku 1 w reżimie wirowym i odpowiednio uzyskuje moc.
Więc równie dobrze możesz wziąć wszystko za ostrza, nawet żagle!!!

Maszyna bez tego minimum informacji jest prawie oszustwem.

Poważniejsze tezy:
http://pastel.archives-ouvertes.fr/docs ... ourieh.pdf
http://pastel.archives-ouvertes.fr/docs ... dobrev.pdf
itp...

chciałbym teraz zrozumieć związek między tym, co wchodzi do windmastera, a tym, co z niego wychodzi. z x V i XA w wejściowym DC, ile A powinniśmy mieć na wyjściu przemiennym 230 V?

Spróbuję rozszyfrować dedeleco, zajmie mi to trochę czasu.

dobry wieczór wszystkim.


Moc jest zachowana między wejściem a wyjściem z prawdopodobną wydajnością od 70 do 80%:
Wejście ciągłe IxV x 0,8 = Iacc/2 x Vac/2 x x1/2

AC Iacc i Vacc, międzyszczytowe wartości DC oscyloskopu = 2-krotność amplitudy Ia lub Va i rac(2) ze względu na średnią kwadratu sinusoidy I^2 w czasie.
600W przy 230V rms daje 600/230=2,6A rms.

zobacz bazę danych:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Courant_alternatif

Nie możesz mieć alergii na wikipedię, jak niektórzy, ponieważ wiki i internet unikają kupowania wielu podręczników, drogich od 50 do 100 euro za sztukę, a nawet więcej, lub chodzenia na zajęcia przez lata!


W końcu po wysłuchaniu A5 i Séralini, jeśli masz GMO w swoim ciele, musisz przyjmować w nadmiarze, umrzesz mniej, przynajmniej mężczyźni lubią samce szczurów!
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 19/10/12, 22:28

Coccigro, masz jakieś wyniki?
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 23/10/12, 21:43

Dobry wieczór,

bez rezultatu przy tak małym wietrze.

Porównuję teraz ampery wchodzące do amperów wychodzących z falownika. Czuję, że będzie ciekawie.

Moc jest zachowana między wejściem a wyjściem z prawdopodobną wydajnością od 70 do 80%:
Wejście ciągłe IxV x 0,8 = Iacc/2 x Vac/2 x x1/2


IxV x 0,8, rozumiem, ale z resztą mam problem. szukam dalej.

na razie mam dużą różnicę na starcie. czy to możliwe, że 0,252A wyświetlane przez mój amperomierz zaraz po uruchomieniu falownika nie jest prądem użytecznym? co wyjaśniłoby różnicę między moim amperomierzem a miernikiem?

dobry wieczór
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 23/10/12, 22:01

Zauważyłem coś naprawdę bardzo dziwnego z miernikiem Sagema zatwierdzonym przez EDF. Miernik wyświetla te wartości przy uruchomieniu i do momentu przekroczenia wartości 80-100VA.
Kiedy panele słoneczne wprowadzają prąd przez inny falownik, ale liczone na tym samym liczniku, przesunięcie między nimi nie ma miejsca.

Wyjaśnienie, jeśli panele wytwarzają wtedy 150 VA, licznik wyświetla 150 VA, a nie przez ekstrapolację 240 VA.
Następnie, jeśli występuje generacja wiatrowa, bezwzględna akumulacja jest spójna.

Nie rozumiem tego!!!

FYI, kiedy inwerter PV się uruchamia (nie jest to napięcie główne), Sagem nie pokazuje mi 80-100VA:

Lektury dla wyjaśnienia:

Obraz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/10/12, 11:43

Tajemnica ??????

Chyba że przetwornica daje 220V wcale nie sinusoidalne co nie podoba się licznikowi EDF który nie może już spokojnie liczyć i idzie na strajk ?????????????

Do sprawdzenia oscyloskopem mierząc wszystko, V i I .
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 24/10/12, 21:25

Czy przypadkiem nie byłaby to moc bierna?
Jak możemy to anulować?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 237