Pytanie wiatru: co umieścić w dół od alternatora?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec

Pytanie wiatru: co umieścić w dół od alternatora?




przez vinzman » 20/07/12, 17:38

Cześć wszystkim,
Chcę użyć zmodyfikowanego alternatora samochodowego (turbiny wiatrowej) do naładowania zestawu akumulatorów 12 VDC podłączonych do 24 V DC.
Problem, który każe mi zadać pytanie, polega na tym, że mój alternator wytwarza od 0 do 77vdc, a producent ogłasza maksymalną moc 500 w.
Wyobrażam sobie, że moje akumulatory nie docenią ładowania przy 77vdc, a zatem które urządzenie powinienem dostać, aby móc mieć stałe napięcie, które pozwala ładować moje akumulatory?
Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/07/12, 20:11

jeśli podłączysz swoją turbinę wiatrową do 24 V, nigdy nie będzie ona wynosić 77 V.

poniżej prędkości, w której wynosi 24 V, nie zrobi nic, powyżej da cały prąd, jaki może do akumulatora, a jego prędkość nie wzrośnie, lub tylko nieznacznie: tylko prąd wzrośnie

tak długo, jak akumulator nie jest pełny i który ma wystarczającą wielkość, aby zaakceptować maksymalny prąd turbiny wiatrowej, wszystko jest w porządku

kiedy akumulator jest pełny, musisz całkowicie zatrzymać turbinę wiatrową ... ale ponieważ akumulator nigdy nie jest całkowicie pełny, możemy po prostu ograniczyć napięcie poprzez marnowanie zbędnego prądu w regulatorze

ponieważ wiatr swobodnie ogranicza napięcie akumulatora czymś tak głupim, jak podłączenie grzejników elektrycznych nie jest głupie

inny problem powstaje poniżej prędkości, aby wytworzyć 24 V: przy czymś tak prostym, że turbina wiatrowa niczego nie wytworzy: moglibyśmy umieścić zasilacz impulsowy z ustawionym przełożeniem, aby szukać maksymalnej mocy ... robi to pomyśl o MPPT fotowoltaiki


ale uważaj, że MPPT dla fotowoltaiki nie działa w przypadku turbin wiatrowych: jest całkowicie zamglony przez bezwładność wirnika: w gatunku MPPT nieco zmniejsza napięcie: powoduje ładny wzrost prądu, szczególnie dlatego, że obniża prędkość i odzyskuje energia kinetyczna wirnika: zadowolony z tego wzrostu, MPPT jeszcze bardziej obniża napięcie, aż do całkowitego zatrzymania

dla mnie sposobem na optymalizację turbiny wiatrowej jest umieszczenie małego śmigła w celu zmierzenia wiatru i zarejestrowanie raz na zawsze przy jakiej prędkości lub jakim napięciu trzeba sterować turbiną wiatrową zgodnie z prędkością wiatru
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 22/07/12, 16:49

Ok, więc, jeśli dobrze zrozumiałem, co mi powiedziałeś i słowami, po prostu muszę podłączyć bank baterii w 24v, a mój alternator nie będzie już od 0 do 77vdc, ale raczej od 0 do 24VDC.

Czy zrozumiałem poprawnie?

W przeciwnym razie dostałem kontroler ładowania PWM (xantrex c35) i podłączę go do rezystorów elektrycznego podgrzewacza wody w domu.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Problem wiatru




przez bobono » 23/07/12, 12:29

Odpowiedź = Turbina wiatrowa bez regulatora nie może ładować akumulatorów bez ich uszkodzenia.
Duży wybór regulatorów jest dostępny w Internecie we wszystkich cenach
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 355