Doping 2,8l JTD 2005 127 cv

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/08/13, 22:28

Witaj Chris59

Wnioski:
- Chcę umieścić mój reaktor w rurze wydechowej.
- Myślę, że w moim reaktorze zajęłoby to więcej miejsca, średnica osi wynosi 18, a średnica rury 20, myślę, że wstawię 17, patrz 16 i zostaw 20 na rurę.
- Żeby nie złamać już mojej miedzianej rury, myślę, żeby umieścić węże sanitarne.


Jeśli chodzi o przestrzeń pomiędzy łodygą a kopertą, powinieneś mieścić się w tolerancji, którą zapewnia André.

Do osadów w rurach.... zapiera dech w piersiach, na mojej instalacji osad jest dużo bardziej rozłożony, bez "guzków". Czego dokładnie używasz do wody, wody mineralnej? : Mrgreen:

W przypadku rury, która pęka, możesz mieć zbyt duży wysiłek/zmęczenie, gdy przewód wydechowy się rozszerza lub wibrować w niektórych reżimach. Jednym z rozwiązań jest przylutowanie kawałka miedzianej rury o długości maksymalnie około dziesięciu cm na wlocie/wylocie reaktora. Potem przychodzi elastyczne połączenie (gumowe lub lepiej silikonowe) wystarczająco długie, aby amortyzować ruchy przewodu wydechowego (może przesunąć się o kilka cm!). Zakończenie rurociągu prowadzącego do miejsca docelowego może być elastyczne lub sztywne.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1




przez chris59 » 19/08/13, 12:02

cześć
dziękuję obu za informację

Właśnie zdemontowałem bełkotkę, wapienia też jest, mniej ale jest, więc jeśli jest wapień to znaczy, że się nagrzewa, dlatego ciekawi mnie w jakiej temperaturze tworzy się wapień.

Przerobiłem oś na 16.5 mm na rurkę 20 mm, nie szukajcie 1.75 mm, bo stal nierdzewna to gniot, odkształca się wszędzie, gdzie trzeba.

Spróbuję zwiększyć poziom wody w bełkotce, mam około 40 mm, podniosę do 50 mm.
0 x
Vive econologic

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146