Doping 2,8l JTD 2005 127 cv

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: dobra wiadomość




przez Flytox » 01/08/12, 22:36

chris59 napisał:w aucie wygląda to tak

https://www.econologie.info/share/partag ... FyjOke.jpg


Twoja rura ma „dużą” prostą długość i nie wydaje się być trzymana w kierunku końca (po stronie zasilania powietrzem). Istnieje ryzyko, że zacznie wibrować z określoną prędkością i skończy się pęknięciem w pobliżu mocowania na garnku...

Aby to sprawdzić, przy pracującym silniku delikatnie przyspieszasz kogoś, patrząc pod pojazd, czy zaczyna tańczyć przy określonych obrotach. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

mocowanie rur




przez chris59 » 03/08/12, 13:50

powitanie

Zrobiłem mocowanie do rury, założyłem kołnierz instalacyjny z kawałkiem gumowej rury, aby zrobić cichy blok.

https://www.econologie.info/share/partag ... 4LPEaI.jpg

Na reaktorze wyrównałem rurę wlotową (tam, gdzie dociera powietrze i woda) na tym samym poziomie, co wylot ze stali nierdzewnej (bez podłączonej rury miedzianej), w rzeczywistości, kiedy otwieram wodę, płynie ona z obu stron.
Czy tak to ująć, czy muszę zejść trochę bardziej z jednej lub z drugiej strony.Wiedząc, że po podłączeniu miedzianej rury wylotowej nadal idę trochę w górę, aby przejść do rury wlotowej.
Nie jest to zbyt jasne, mam nadzieję, że rozumiesz.

https://www.econologie.info/share/partag ... 51XPFL.jpg

merci d'Avance
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/08/12, 14:04

Z tą łapą to się nie zatrzyma :D


AMHA potrzebujesz nachylenia, aby woda nie wpadła nagle do reaktora przy pierwszym hamowaniu (wszystko poza poziomym). Podmuchy prądu przemiennego w strumieniu wody dają nieprzewidywalne rezultaty… cóż, nie… wcześniej wyraźnie złe. :| Zatonięcie reaktora, szok termiczny, wypędzenie floty w górnym silniku...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/08/12, 14:08

W przypadku filmu, którego nie mogę odczytać, jest to znany problem, niezgodność między Flash Playerem a Firefoksem, która ciągnie się od co najmniej 1 miesiąca lub 2 i na razie nie ma rozwiązania. : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1




przez chris59 » 03/08/12, 16:34

Cześć
Położyłem mój reaktor na zboczu, ale zrobiłem test, napełniając reaktor wodą, aby zobaczyć, gdzie woda wypłynie pierwsza
I upewniłem się, że woda wypływa z obu stron jednocześnie.

Przeczytaj moją poprzednią wiadomość, jestem przy telefonie, nie jest łatwo napisać wiadomość

Przetestuj Google Chrome to bardzo lekka przeglądarka.
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/08/12, 01:32

Z Twojej osobistej wiadomości:

Budowa bąbla:

Jego objętość, wysokość, średnica wlotów i wylotów różnych rur musi być określona przed uruchomieniem..... przestrzeń pod maską to rzadki towar : Mrgreen:

Materiał do wyboru: Miedź, stal nierdzewna, mosiądz, PCW lub złom, jeśli chcesz mieć problemy z korozją.

Le objętość wody może przejść z kadzi 150 cm3 do 2 litrów?.
W rzeczywistości im więcej wody, tym jest to trudniejsze; się nagrzać (nie dość gorąco), zmieścić pod maską, a bezwładność cieplna masy wody staje się coraz bardziej dokuczliwa.

Le objętość powietrza nad wodą jest z pewnością konieczne (nie testowane na tym). W każdym przypadku powietrze musi znajdować się na wystarczającej wysokości nad wodą, aby ewentualne pęcherzyki nie unosiły się w rurach i nie kierowały w stronę reaktora (wysokość 10 cm?).

La temperatura od 57 do 90 °? Zbyt niski 57 ° Mam wątpliwości co do wydajności, a zbyt wysoki 90 ° według André, para, która wychodzi, nie jest już dobra.

Si regulowany wlot powietrza (średnica około 2 do 6 mm).
Si nieregulowany wlot powietrza (Jeśli ograniczenie jest dalej w obwodzie) średnica 10 mm do 15?)

Wysokość bulgotania w zależności od ssania i prędkości silnika obecności zwężki Venturiego itp ...
Mała wysokość, bulgotanie przy niskich prędkościach.
większa wysokość (10 cm?), bardziej efektywne bulgotanie, ale przy większej prędkości. (wygodne, gdy jest regulowane)

Rozmiar bąbelków w bełkotce, im drobniejsze bąbelki, tym lepiej działa, tym większa ilość odprowadzanej wody (przejście przez cienką wywierconą tarczę (1 do 1.5 mm) z licznymi otworami (150 do 200). Wielkość bąbelków jest ściśle związana ze średnicą otworów.

Ogrzewanie powietrzne wchodzenie do bubblera. Nie zmieniaj wiele latem, zimy (nie wykonując tych testów).

Filtrowanie powietrza:
Jeśli wlot powietrza nie znajduje się zbyt blisko podłoża (<40 cm), nie jest to obowiązkowe. Bulgot czyści ..... i tworzy błoto na dnie bełkotu. Wystarczy gruba siatka.

Ogrzewanie bełkotki:
1) - przez bezpośredni wydmuch (suka wszystko, czarna woda itp., Nieobliczalne zużycie wody).
2) - przez wylot przez rurę (moc grzewcza do regulacji, niska bezwładność).
3) - przez chłodziwo (doskonała regulacja temperatury i stabilność działania, nieco wolniejszy start niż rozwiązanie 2)

Poziom wody:
- Elektryczny (pływa), nie lubi wirów, hamowania itp...
- Automatyczne odpowietrzanie centralnego ogrzewania typu stałego poziomu (niezwykle trudne do prawidłowego działania, nie radzi sobie ze zmianami ciśnienia)
- Ciągłe podawanie za pomocą małej pompy i przelewu (gdy zbiornik na wodę jest niższy niż reszta instalacji, bardziej skomplikowany, ale bardzo bezpieczny)

Różne rury:
- średnica płynu chłodzącego (8 do 16 mm wewnątrz?) (unikać wysokich punktów, które mogą się zapełnić gazem, powodując problemy z czyszczeniem układu chłodzenia)
- Rura doprowadzająca wodę o średnicy wewnętrznej 4 mm (bez wysokich punktów + filtr)
- Wylot pary o średnicy miedzianej lub syntetycznej (8 do 15 w środku?) z ewentualnie deflektorem przeciwbryzgowym podczas hamowania itp.)

Utrzymuje / drenuje:
Możliwe czyszczenie szlamu / krystalizacji, które zostaną osadzone na dnie urządzenia do barbotażu.

Pozycjonowanie bełkotki:
- najlepiej poniżej poziomu/wysokości wpustu (zabezpieczenie przeciwsyfonowe).
- Krótkie orurowanie (antychłodzenie)
- Dostępne do napełniania / konserwacji.
- Nie w kokpicie (bezpieczna wrząca woda).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
pablo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 29/06/11, 09:49
Lokalizacja: Francja Tex Ariege
x 1




przez pablo » 09/08/12, 15:01

Tak!
Temperatura od 57 do 90°? Za niskie 57° mam wątpliwości co do wydajności, a za wysokie 90° zdaniem André wydobywająca się para nie jest już dobra.


powiedz co to jest sam nie znałem.... :płakać:

Czy to oznacza, że ​​GVI się nie nadaje? zbyt gorąca para?

Niedobrze, to prawda, nie jest spektakularnie, ale i tak jest spadek zużycia paliwa i lepsze zrywanie przy przyspieszaniu...

Muszę to wszystko zmierzyć! ale hej, nie ma czasu....
0 x
Dzięki cierpliwości, sad staje jam.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 09/08/12, 23:43

Cześć Paul

pablo napisał:Tak!
Temperatura od 57 do 90°? Za niskie 57° mam wątpliwości co do wydajności, a za wysokie 90° zdaniem André wydobywająca się para nie jest już dobra.


powiedz co to jest sam nie znałem.... :płakać:

Czy to oznacza, że ​​GVI się nie nadaje? zbyt gorąca para?


Niedobrze, to prawda, nie jest spektakularnie, ale i tak jest spadek zużycia paliwa i lepsze zrywanie przy przyspieszaniu...

Muszę to wszystko zmierzyć! ale hej, nie ma czasu....


Wskazówki dotyczące tworzenia bełkotki, to tylko wizja / synteza chwili (sierpień 2012) Flytox i nic więcej : Mrgreen: . Inne rozwiązania i montaże też działają i być może bez respektowania wartości, które podałem. (Temat jest zbyt rozległy, oprzyrządowanie zbyt ogólne, a eksperymenty nie wyczerpujące, więc można podać sztywne ustalone granice itp.)

AMHA, GVI nie działa na tej samej zasadzie co bubbler. Bełkotka tworzy „pianę” z bąbelków w gorącej wodzie i przesyła parę wytworzoną w rurze (mniej lub bardziej długiej) do reaktora, GVI powoduje osadzanie się kamienia na jego przegrzanych ściankach. Wytworzona w ten sposób para trafia do reaktora „natychmiast” i również działa, podobnie jak bełkotka, gdy jest dobrze zwymiarowana i rozwinięta. :P

http://fr.wikipedia.org/wiki/Cal%C3%A9faction

Calefaction (z łac. calefacere: ciepło) to zjawisko izolacji cieplnej cieczy względem powierzchni grzewczej, która osiągnęła temperaturę progową Ts wyższą od temperatury wrzenia cieczy Te. Zjawisko to jest spowodowane tworzeniem się warstwy pary między powierzchnią grzewczą a cieczą, co znacznie spowalnia wymianę ciepła. Kiedy temperatura powierzchni spada (ale utrzymuje się między Te i Ts), następuje nagłe wrzenie (przyczyna wielu eksplozji kotłów we wczesnych latach silnika parowego).

Wrzuć cielę.

Kalefacja jest powszechnie obserwowana, gdy kropla wody spadnie na gorącą płytę. Kropla wydaje się toczyć po powierzchni i nie odparowuje natychmiast. Podobnie ciekły azot wylany na powierzchnię w temperaturze pokojowej tworzy kropelki, które toczą się po powierzchni.


Nie mam odczytu temperatury dla GVI, jeśli ktoś mógłby udzielić informacji... :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chris59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 04/07/12, 03:03
Lokalizacja: Północna, Avesnois
x 1

pierwszy test drogowy




przez chris59 » 10/08/12, 21:11

powitanie
Oto moje wnioski po nieco ponad 1000 km
- Pierwszy pełny
Zrobiłem około 350 km z moją kroplą po kropli ustawioną na 200 ml/h
conso 12,86 l zwykle bez przyczepy na działce spalam około 12,9 l do 13,5 l.
- Drugi pełny
Zrobiłem 468 km z kroplą po kropli ustawioną na 250 ml/h
Zrobiłem 145km prędkości autostradowej na autostradzie, aby nie spalić za dużo między 95 a 110 max 14.74 L.
- Trzeci pełny
Zniesmaczony faktem, że zapłaciłem 96.56 € za 468 km, odłożyłem GPS z powrotem na przeciwną stronę mojego samochodu na krótkiej trasie (departamentowej). Zwiększam prędkość kropla po kropli do około 500 ml/h (ustawienie kropla po kropli, które mam, zatrzymuje się na 250 ml/h, więc wcześniej robiłem testy porównawcze)
Oddycham 500.90 km klimatyzacją na pełnych 13.37l zwykle robię 13.5l z klimatyzacją.

80 km przed domem podejmuję decyzję jak flytox każe mi cisnąć 1l/godz silnik pracuje normalnie nie słychać.
20 km przed domem wciskam 1.5l/h wróciłem silnik pracuje tak samo.

Dojeżdżam do domu, zostawiam włączony silnik, spieszę się zajrzeć w dół, nie ma wycieków, woda jest w porządku w dolocie, po kilku sekundach woda wypływa wejściem.

Wnioskuję, że jak jadę to silnik pije wodę a jak dojechałem do domu przy 800 T/mm to turbo i podciśnienie nie zasysa wystarczającej ilości wody.

Nigdy nie włączałem wody, dopóki wskazówka temperatury silnika nie znalazła się na normalnym poziomie roboczym.

Zużyłem około 9 litrów wody na 1300 km.

Oto mój diagram, który wysłałem do Flytox, który poradził mi, aby umieścić go na poście (jestem kiepski w diagramach)


https://www.econologie.info/share/partag ... zgs2Jl.jpg

narysowana kropkowana linia była moim pierwotnym poziomem, a czerwona linia to poziom zalecany przez flytox, w końcu podczas moich 1300 km postawiłem włos powyżej ustawienia flytox.

Wyjeżdżam w poniedziałek w jurze, ustawię nastawę na 1l/h i spróbuję podnieść poziom, żeby trochę utopić reaktor, żeby trochę zobaczyć.

Zauważyłem też coś gdy mój reaktor przelewał się rurą wlotową, woda spływała rurką plastikową wibrując.
Jestem prawie pewien, że w mojej miedzianej rurze woda wibruje, jakbyśmy postawili na silniku naczynie z wodą.

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno, mimo że jestem z północy.
0 x
Vive econologic
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/08/12, 23:40

Powinieneś monitorować temperaturę wylotu pary, to dobry wskaźnik, aby wiedzieć, czy nie zalewamy reaktora. Żyje od 70 do 150° (z kadzią) przy zmianach obciążenia silnika, ale kiedy toniesz, na przykład spadasz w ciągu kilku sekund poniżej 60°. Dzieje się tak zwłaszcza w mieście lub przy lekkim przyspieszeniu lub gdy wody jest naprawdę za dużo.

W przeciwnym razie musisz poczekać, aż coś uderzy, aby zdać sobie sprawę, że posunąłeś się za daleko z przepływem floty. :|
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166