Właśnie wymyśliłem silnik wieczystego ruchu, jak sądzę

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 23/05/12, 15:11

1/ siła reakcji działająca na drugi koniec części nr 4 jest bardziej użyteczna niż myślisz;
a/ to ona „popycha” element nr 4 po płaszczyźnie poziomej.
b/ ten sam koniec części jest kołem ślizgowym, aby zoptymalizować ruch i zmniejszyć tarcie w tym punkcie.
jak już wyjaśniono w prezentacji ..... przeczytaj to dobrze, zanim cokolwiek powiesz!
: Evil: : Evil: : Evil:


2/ sama materia jest niewyczerpaną energią.
Po prostu wiedziałem, jak to wykorzystać, cóż, myślę.


3/ Zaczynam wątpić w twoją zdolność do debatowania nad tym bardzo specyficznym tematem fizyki :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

przez Gaston » 23/05/12, 15:22

snapshoot napisał:1/ siła reakcji działająca na drugi koniec części nr 4 jest bardziej użyteczna niż myślisz;
a/ to ona „popycha” element nr 4 po płaszczyźnie poziomej.
I pionowa składowa tej siły :?

snapshoot napisał: b/ ten sam koniec części jest kołem ślizgowym, aby zoptymalizować ruch i zmniejszyć tarcie w tym punkcie.
jak już wyjaśniono w prezentacji .....
Koło jest przydatne tylko wtedy, gdy się obraca...
Tak długo, jak układ jest w stanie spoczynku w równowadze Roll:

snapshoot napisał:przeczytaj dobrze zanim cokolwiek powiesz!
: Evil: : Evil: : Evil:
Rozumiem, nic więcej na ten temat nie powiem... bo krytyka jest zabroniona.

snapshoot napisał:3/ Zaczynam wątpić w twoją zdolność do debatowania nad tym bardzo specyficznym tematem fizyki :zmarszczyć brwi:
jak : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

przez plasmanu » 23/05/12, 15:25

W moich cechach i umiejętnościach jako technika powierzchni
Skłaniałbym się raczej ku eksploatacji „ciemnej energii”
Do dziś niezrozumiany.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_energy

Ale musimy wystrzegać się Einsteina, kiedy mówi o rzeczach nieskończonych (nieograniczonych).
Według niego: istnieje wszechświat, a ja zapomniałem o drugim : Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1

przez Surfeurseb » 23/05/12, 18:53

Mnie nadal trochę przeszkadza, gdy w jednym zdaniu czytam motor i perpetual.
Udało się sprawić, że coś kręci się w nieskończoność, dobrze, ale w tym przypadku jest to mechanizm: nie traci swojej początkowej energii, nie wytwarza innej.
„Dobrze naoliwiony” mechanizm może działać przez długi czas, zwłaszcza jeśli na starcie włożysz w niego dawkę energii!

Silnik dostarcza energię. Już, skąd to się bierze?
Co więcej, uruchamiasz silnik, nie wiedząc, skąd bierze się energia: jak ją dawkujesz? Czy twój silnik będzie się ścigał?
Gdyby rzeczywiście wyprodukowano energię, powinniśmy zatem zobaczyć bardzo szybki wzrost prędkości systemu?
Albo myślisz o łatwym spowolnieniu systemu (na przykład przekształcając energię kinetyczną w elektryczność). Myślisz, że odzyskujesz dużo energii? Tylko trochę? Wreszcie mało?
Już planowany system powinien wystarczyć, aby zrekompensować tarcie, nie powinno być dużego marginesu.

Problem w tym, że marginesu może w ogóle nie być...

Od czasu, gdy widziałem tego rodzaju tematy, nie mogłem się powstrzymać przed wyrażeniem swojej opinii.
: Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

przez dedeleco » 23/05/12, 20:51

Surfer z:

Co więcej, uruchamiasz silnik, nie wiedząc, skąd bierze się energia: jak ją dawkujesz? Czy twój silnik będzie się ścigał?


wydaje się, że nie zdawał sobie sprawy, że Snapshoot jest negujący rzeczywistość oszczędzania energii, długą tradycję, bardzo uparty niezależnie od ważnych argumentów jak pisze:
https://www.econologie.com/forums/les-negati ... 11692.html


https://www.econologie.com/forums/post233444.html#233444
3/ nie ma wydatku energetycznego; siła F1 (stała) wynika z ciśnienia gazu zawartego w przestrzeni lub objętości znajdującej się pomiędzy częścią nr 3 a częścią nr 4.
ciśnienie to jest zatem wywierane na wewnętrzną i poziomą ścianę części nr 4, jest to ta sama siła F1.
potencjalna energia ciśnienia, która jest uwięziona w tej objętości, nie zostanie wyczerpana, ponieważ gaz nie może się wydostać ani rozszerzyć.
nie jest zatem konieczne rozumowanie zgodnie z podejściem energetycznym, ale raczej dynamiczna, ponieważ jest tam siła F1, która (normalnie) powoduje obrót części nr 4 w ruchu ciągłym (ponieważ przyczyna, którą jest F1, jest również trwała)."

l
https://www.econologie.com/forums/les-negati ... 11692.html

Ponieważ znajduje się w innym negacjonistycznym świecie, bardzo trudno go przekonać.
0 x
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 23/05/12, 21:08

Gaston napisał: I pionowa składowa tej siły


z rysunkiem zrozumiesz:
Obraz
0 x
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 23/05/12, 21:15

Wykorzystuję „potencjalną” energię sprężonego gazu w inny sposób, to wszystko!

sprężony gaz uwięziony w dość hermetycznej objętości może być taki przez tysiące lat, ta stała energia-siła ciśnienia chcę ją inteligentnie wykorzystać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

przez Obamot » 23/05/12, 21:39

snapshoot napisał:Wykorzystuję „potencjalną” energię sprężonego gazu w inny sposób, to wszystko!


O nie: obliczanie „momentu” jest całkowicie klasyczną operacją...!

snapshoot napisał:sprężony gaz uwięziony w dość hermetycznej objętości może być taki przez tysiące lat, ta stała energia-siła ciśnienia chcę ją inteligentnie wykorzystać.

Cóż, gdy tylko go puścisz, aby twoja maszyna się obróciła... stracisz ją!

Poza tym bardzo trudno jest utrzymać stabilne ciśnienie w zamkniętej obudowie... Łatwiej byłoby tam wytworzyć próżnię...

A poza tym do sprężenia gazu potrzeba dużo energii... Z wyjątkiem, gdy jest to układ napędowy typu sprężone powietrze (lub jakikolwiek inny gaz), wiemy, że osiągi nie są dobre. nie ty pierwszy o tym pomyślałeś!

Poszukaj samochodu na sprężone powietrze (MDI), a zobaczysz zarówno zasadę działania silnika, jak i związane z tym problemy...
Ostatnio edytowane przez Obamot 23 / 05 / 12, 21: 47, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

przez plasmanu » 23/05/12, 21:43

Presja czego?

Gaz rozszerzy się i natywnie nie odzyska swojego ciśnienia.
Ciśnienie jest atmosferyczne. Ale nie tylko.

Zauważ, że jeśli obraca się wraz z ziemskim ciśnieniem atmosferycznym, to jest fajne : Mrgreen:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
snapshoot
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 52
Rejestracja: 19/05/12, 22:53

przez snapshoot » 23/05/12, 22:36

1/ ciśnienie nie zostanie utracone, ponieważ gaz nie rozpręży się, ponieważ jest całkowicie skompresowany i zamknięty, co zostało już powiedziane 100 razy! :| .... tak, wieprzowina nie jest dobra dla mózgu i za każdym razem muszę to tłumaczyć : Evil:

2/ gaz zostanie wstrzyknięty tylko raz, na samym początku uzbrajania mechanizmu, to wszystko.
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126