Samochód wodorowy na energię odnawialną: przyszłość?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/08/15, 21:03

wytwarzanie wodoru z metanu (gazu ziemnego) to nonsens! metan można przechowywać w stanie sprężonym, łatwiej niż wodór… bezpośrednie wykorzystanie metanu w silniku spalinowym nie jest gorsze niż wodór w zbyt drogim ogniwie paliwowym

użycie wodoru w silniku spalinowym jest bezużyteczne, ponieważ łatwo działa również z metanem
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/08/15, 21:07

0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/08/15, 23:13

chatelot16 napisał:użycie wodoru w silniku spalinowym jest bezużyteczne, ponieważ łatwo działa również z metanem
Jest jeszcze gorzej. ::
BMW zbudowało prototypy wodorowe w tych zaawansowanych modelach (seria 7) i zatrzymał program, ponieważ spaliny uwalniały więcej tlenków azotu niż konwencjonalne silniki, Nox, który jest opisywany jako bardzo toksyczne gazy (w szczególności udar mózgu i wiele zaburzeń sercowo-naczyniowych)...

Pojazd miał 170-litrowy zbiornik wodoru, mieszczący 8 kg H2 na 200 km autonomii wodorowej, czyli 4 kg wodoru na 100 km... Konwencjonalny 74-litrowy zbiornik benzyny wydłużył zasięg o 500 km.

Toyota Mirai, z pewnością słabsza, zużywa 1 kg wodoru na 100 km
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187




przez Remundo » 10/08/15, 10:18

BMW zastosowało SPALANIE wodorowe, które wytwarza bardzo gorący płomień i dlatego faworyzowany jest NOx.

To „normalne”, że Miraï zużywa mniej wodoru, ponieważ wykorzystuje ogniwo paliwowe, którego sprawność wynosi około 50/60%.

Natomiast silnik spalinowy to średnio 20%.

Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do wodoru, czy to w spalaniu, czy nawet w FC. Łańcuch produkcji/przechowywania/transferu H2 jest bardzo energochłonny i technicznie delikatny.
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 12/08/15, 14:14

Toyota: wodór Mirai przybywa do Europy

12 2015 sierpnia

Zaledwie 15 lat po pojawieniu się pierwszego hybrydowego Priusa w Europie, na nasz kontynent przybywa napędzana wodorem Toyota Mirai.

Obraz

Pierwsze pięć egzemplarzy Mirai przybyło do Europy statkiem. Wylądowali w portach Bristol (w Wielkiej Brytanii) i Zeebrugge (na belgijskim wybrzeżu) odpowiednio 8 i 10 sierpnia.

Mirai trafi do sprzedaży w Europie we wrześniu, najpierw w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech, krajach, które w przeciwieństwie do Belgii już rozpoczęły rozwój sieci dystrybucji wodoru.

Cena Mirai wyniesie 66.000 XNUMX euro bez podatków.

http://www.lesoir.be/960225/article/vic ... -en-europe
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 12/08/15, 14:49

Citro napisał:......
Myślę, że zidentyfikowałem baterię buforową, umieszczoną za bankietem. Producent chwali się posiadaniem „reaktywnego” ogniwa paliwowego, które nie wymaga dużego akumulatora elektrycznego…
Biorąc pod uwagę objętość kontenera, szacuję pojemność akumulatora buforowego na co najmniej 9 kWh.......


Jestem zainteresowany, jeśli znajdziesz coś na ten temat w NET.

Odkryłem, że tak, jest akumulator buforowy, ale nie ma sposobu, aby znaleźć pojemność.
0 x
Rudy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Re samochodu wodorowego: przyszłość?




przez Rudy » 01/03/16, 15:49

Witam, mam problem z podążaniem za sposobami wytwarzania wodoru, czy nie byłoby rozsądniej zrobić z generatorem HHO, który jest zasilany na przykład z akumulatorów ładowanych darmową energią elektryczną, aby spróbować zbudować system, który produkowałby darmową energię elektryczną, a także produkować HHO do zaopatrywania domów w ogrzewanie i prąd, wszystko to na przykład za darmo?
Z poważaniem

Potrzebna jest mądrość
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Re samochodu wodorowego: przyszłość?




przez Christophe » 01/03/16, 15:58

HHO w ogóle nie generuje wystarczającej ilości wodoru, by mieć nadzieję na cokolwiek innego niż (nieznaczną) poprawę spalania „klasycznego” paliwa…

Z drugiej strony możemy wytwarzać wodór słoneczny przez termolizę, tak jak próbował to zrobić Jean Luc Perrier… dawno temu: Słonecznego termicznego / słonecznego Jean-Luc-Perrier-produkcyjno-wodór słonecznego t1520.html

Tam to zadziałało! A jego śmierć, przypadkowa (potwierdziła to jego córka, która zmarła w XNUMX r forums...) nadal ułożone więcej niż jeden...
0 x
Rudy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Re samochodu wodorowego: przyszłość?




przez Rudy » 01/03/16, 16:35

Trudno mi to oglądać, bo widziałem piece HHO, widziałem piec grzewczy, który dobrze współpracuje z HHO, widziałem też duże wybuchy, z drugiej strony widziałem katastroficzne dramaty z wodorem musi być sposób, aby to zadziałało, musisz spróbować sprawić, by silnik działał tylko z HHO, niemożliwe, to nie francuski.

Jeśli czekamy, aż inni to zrobią, jesteśmy w CC

Mądrość jest w porządku.
0 x
Rudy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 23/08/10, 11:41
x 1

Re: Re samochodu wodorowego: przyszłość?




przez Rudy » 01/03/16, 16:38

Lub ? samochody elektryczne i darmowy prąd, myślę, że dzięki temu rozwiązaniu jest mniej eksplozji.


Mądrość jest wymagane.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187