Młyn wodny, energia wodna i centralne ogrzewanie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
patrice24
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/12, 11:26




przez patrice24 » 24/02/12, 13:23

phil53 napisał:Pod warunkiem, że używasz elektryczności w szlachetniejszym celu niż ogrzewanie!

co na przykład??
lodówka? mrożony? TELEWIZJA?
Staram się dawać pierwszeństwo temu, co mnie najwięcej kosztuje i najbardziej gnije środowisko, tj olej napędowy
Wydaje mi się, że ma to sens ekonomiczny, prawda? jakieś inne świetne pomysły? wezmę to

od strony mocy młyn przerabiał kamienie młyńskie o masie +s ton, nie martwię się zbytnio, więc w takim razie spróbuję obliczyć mierząc przepływ rzeki na poziomie zaworów.
Muszę to zmierzyć przy otwartych zaworach, prawda?
ale wcześniej w X lub po w Y, ponieważ prędkość nie jest wcale taka sama.
Jeśli chodzi o spadek, czy powinienem wziąć pod uwagę H1 czy H2 (patrz mój rysunek)
Obraz
dziękuję za Twoją wiedzę
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/02/12, 13:46

Widziałem młyny z kilkoma równie ciężkimi kamieniami młyńskimi, których koło nie przekraczało 5 KM...

uważaj, moc młynów, które nie działały przez długi czas, rośnie z każdą sprzedażą

mylimy też moc turbiny z mocą rzeki: były młyny z turbiną, które wytwarzały 20 KM, ale opróżniały zasięg w ciągu godziny... i niewiele więcej

konieczne jest obliczenie dostępnej mocy rzeki: oszacowanie przepływu

istnieje wiele sposobów pomiaru przepływu

wybierz miejsce, gdzie rzeka ma regularny kształt przypominający kanał, rzuć pływający przedmiot i zmierz czas przebycia określonej odległości: czy to daje prędkość? pomnóż przez przekrój rzeki, żeby uzyskać przepływ... nie potrzebujesz przedmiotu, który dobrze pływa i jest pchany przez wiatr, potrzebujesz dużej rzeczy, która dobrze mieści się w wodzie, kłody, prawie torby całkowicie wypełniony wodą

inna metoda, aby przepuścić cały przepływ rzeki przez zawór: mierząc przekrój przejścia i szacując prędkość, możemy obliczyć przepływ... prędkość można oszacować na podstawie wysokości wody napierającej na przejście

moc to przepływ pomnożony przez ciśnienie, a zatem wysokość upadku

aby uzyskać maksymalną moc konieczne jest podniesienie poziomu do maksymalnego zasięgu... często gdy młyn nie był używany przez dłuższy czas nie da się tego zrobić na oczekiwanym poziomie bez zalania niektórych sąsiadów

poziom za młynem również musi być możliwie najniższy: kanał wylotowy turbiny musi być dobrze pogłębiony aż do wystarczającej odległości za młynem... w przeciwnym razie poziom za młynem wzrośnie, a moc spadnie

wniosek oddając młyn do użytku często mamy znacznie mniejszą moc niż wtedy gdy był w eksploatacji...niekoniecznie uzyskujemy zezwolenie na wykonanie prac przywracających go do stanu pierwotnego
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/02/12, 13:57

patrice24 napisał:
phil53 napisał:Pod warunkiem, że używasz elektryczności w szlachetniejszym celu niż ogrzewanie!

co na przykład??


Nie sądzę, że Twój młynek wytworzy wystarczającą moc dla grzejnika elektrycznego

ale jest całkiem możliwe, że przez cały rok osiąga średnią moc większą niż 1kW, a znacznie wyższą moc szczytową dzięki gromadzeniu się wody w zasięgu

dzięki temu możliwa jest całkowita autonomia w zakresie energii elektrycznej i całkowite obejście się bez abonamentu elektrycznego

możliwa jest także eksploatacja wodnej pompy ciepła

dzięki obecności wody jako zimnego źródła, które nigdy nie jest zbyt zimne, daje znacznie wyższy współczynnik COP niż to, co zwykle mamy, a moc turbiny zbyt słaba, aby zapewnić bezpośrednie ogrzewanie elektryczne, może wystarczyć dla pompy ciepła

dobry alternator ma dużą bezwładność i dużą wydajność, aby uruchomić sprężarkę pompy ciepła... nie ma potrzeby stosowania ponadwymiarowego abonamentu elektrycznego, ponieważ często potrzebujemy niektórych pomp ciepła
Ostatnio edytowane przez chatelot16 24 / 02 / 12, 14: 01, 1 edytowany raz.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/02/12, 14:00

Jest to raczej różnica poziomów wody przed i po, tj. H1-Y, Y to głębokość wody po.

To ustala różnicę ciśnień pomiędzy przed i po, co daje siłę statyczną bez ruchu.

Jeżeli przepływ wynosi kilka m3/s w ciągu dni, należy zmierzyć przynajmniej rząd wielkości.

Wszystko zależy od sprawności koła łopatkowego lub turbiny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
patrice24
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 23/02/12, 11:26




przez patrice24 » 24/02/12, 17:58

Przejdźmy do obliczeń mocy
Rzeka ma około 30 m szerokości
Głębokość średnio 1,5 m
aktualna prędkość, bądźmy pesymistyczni i rozważmy okres bez powodzi 0.2 metra/sek

Przepływ = 30 x 1,5 x 0,2 = 9 m3/s = 9000 L/s
Moc = przepływ x wysokość, czyli 9000 x 0.5, aby przyjąć niski poziom (w rzeczywistości wyłom widoczny na zdjęciu utrzymuje poziom wody przed zaporą na stosunkowo niskim poziomie).
Moc = 4500 Lm/s
1 litr wody = 1 kg
Moc = 9000 kg.m/s

Jeśli chodzi o moc, musi to być 9000/75 = 120
1CV jest w przybliżeniu równy 1KW, czyli 120KW
Bądźmy konserwatywni i powiedzmy, że tracę połowę mocy, musi pozostać 60 kW
Nieźle, prawda? Chyba, że ​​pominąłem jakiś krok
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/02/12, 19:37

Twój sposób liczenia jest oryginalny, ale nie błędny

1 litr to 1 kg, a moc oblicza się w kg m/s, co jest starą jednostką mocy

obecną jednostkę mocy W można nazwać N m/s

jako 1 kg = 9,81 Newtona, twoje 9000 kg m/s to 88290 W, czyli 88 kW

twoje przejście przez kanał daje 120ch
i jako 1 kanał = 735 W
120 kanałów x 735 = 88200 W… zgadzamy się

pozostaje oszacować plon
turbina co najmniej 60%... możemy to zrobić nawet lepiej, więc jeśli Twoje dane są prawdziwe 88kw x 0,6 = 52kw

koło 20%... a często jest gorzej... i to tylko osiągi koła, które kręci się bardzo wolno, co wymaga skomplikowanej skrzyni biegów, aby zwielokrotnić prędkość, aż alternator chce

zwróć uwagę na różnicę poziomów: to przede wszystkim nie jest różnica pomiędzy dnem rzeki w górę i w dół rzeki, jak na Twoim rysunku: jest to różnica pomiędzy powierzchnią wody w górę i w dół rzeki

zbudowanie turbiny o mocy 52 kW nie jest drobnostką... bezpieczniej byłoby zacząć od znacznie mniejszej
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/02/12, 07:48

0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
dani38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/01/12, 16:23

cześć




przez dani38 » 25/02/12, 13:42

witam, już te super, że kupiłem ten młyn, nie pozostanie porzucony, jak pomysł i dobra produkcja będą aktualne, ogrzewanie itp., będę miał młyn, będę bardzo szczęśliwy, sam próbuję wytwarzać prąd z dużych ilości pomysłów, które próbuję, turbina wiatrowa z puszkami itp., możesz spróbować znaleźć wiele pomysłów z odzyskiem w centrach recyklingu, aby obliczyć wodę, musisz je wykonać, mnie przeszkadza widok wychodzącego młyna z tyłu wody, czy jest duża różnica pomiędzy wyjściem z młyna a dolną częścią, gdzie woda jest wyrzucana lub woda łączy się z rzeką, na zdjęciu za młynem widać dużo drzew, ja' myślę o kropli, która będzie musiała wypłynąć z młyna w najniższym punkcie, gdzie woda jest wrzucana do rzeki, jeśli możesz zrobić zdjęcie lub dwa, myślę o jednym wodospadzie (patrz rysunek) zrób wymuszona rura? lub z deskami w kształcie litery U, ale bardzo proste do wypróbowania, zrób turbinę wiatrową z puszek, tak jak ja to zrobiłem, ale poziomo tworzy to koło na łopatkach. Założyłem silnik Trinette 24 V i 250 W. Sprawiam, że przewody chłodnicy się rumienią z nim, czekając, aż zrobię ci prawdziwe koło. Mam 4-kilometrowy trójfazowy bezbrucheless, jeśli jesteś zainteresowany?
0 x
dani38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 09/01/12, 16:23

Re: cześć




przez dani38 » 26/02/12, 11:34

rysunek-pic705.jpg.gif
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/02/12, 12:40

Przyśpieszony!

1) Wodospad ten osiąga swój maksymalny przepływ w okresach, gdy zapotrzebowanie na ogrzewanie nie jest może zbyt duże (zwykle wiosną - deszcz i roztopy, w zależności od lokalizacji; jesień).

Uważam, że szkoda nie pompować wody 24 godziny na dobę, 24 dni w roku i nie sprzedawać tego prądu (którego cena wzrośnie!).

[oczywiście zakładając, że jest to dozwolone; ale myślę, że istnieje prawo do korzystania, którego nie można w ten sposób odebrać – należy jednak najpierw to sprawdzić].

Istnieją elektryczne „mikroelektrownie” zaprojektowane specjalnie do tego celu: niskie ciśnienie / wysokie natężenie przepływu...

2) Do ogrzewania, kto mówi rzeki, mówi drzewa (zwłaszcza olchy). Rozwiązaniem wydaje mi się więc kocioł na zrębki (jak na moc to się nadaje; w starym młynie na pewno są miejsca na składowanie zrębków) + szlifierka i piła łańcuchowa oraz stary traktor po remoncie i tyle.

Nie wiem, czy posiadasz „kawałek” rzeki. Należy oszacować przyrost naturalny... Istnienie innych możliwości lokalnie (lasy?).

W przeciwnym razie „zielony” bilans wydawałby mi się bardziej interesujący: autonomia elektryczna lub nawet nadwyżka „zielonego prądu” (obliczanego na podstawie przepływu/wysokości), ogrzewanie bez odrzucania CO²…

Z drugiej strony jest bardziej techniczny, mniej „bricollo”… Z tego punktu widzenia mniej ekscytujący, mniej „genialny” (w sensie Geo Trouvetout).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 332