Tabela porównawcza drewna opałowy, olej, gaz i granulki?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
leboncaramel
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 04/01/12, 17:28




przez leboncaramel » 26/01/12, 20:02

merci beaucoup :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 26/01/12, 20:16

Prosta produkcja kotła z odwróconym spalaniem
http://www.gulland.ca/homenergy/boiler.htm
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/01/12, 21:06

Poza regionami silnie zalesionymi metr sześcienny drewna kosztuje około 60 euro, czyli około 0.15 euro/kg. Różnica nie jest już tak duża.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tomgey
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 163
Rejestracja: 13/10/10, 23:06
Lokalizacja: Na północ
x 2




przez tomgey » 26/01/12, 22:17

Podsumowując, dostawa tony pelletu luzem kosztuje około 230 € (nawet jeśli w niektórych regionach jest to więcej niż około 250-260 €). Różnica jest jeszcze mniejsza.
Uzupełniając Chatelot, kolejną zaletą pelletu jest to, że mamy do czynienia ze znormalizowanym produktem (Dinplus i inne certyfikaty), który zapewnia optymalną wydajność kotła i ogranicza emisję zanieczyszczeń. Rzeczywiście, jeśli drewno jest uważane za neutralne pod względem CO2, może być zanieczyszczające, jeśli jest spalane w złych warunkach (zbyt zielone, mokre, odebrane od sąsiada, który pali… itp.).
Dlatego tak ważne jest, aby również przy wyborze kotła na drewno zwracać uwagę na kupowane drewno.
Pellet oferuje również ten dodatkowy komfort (za który faktycznie się płaci) obcowania w zasadzie z produktem o niezmiennej jakości.
Cordialement
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/01/12, 22:45

antoinet111 napisał:Dede, do niego, aby rzucił to na całość, wyślij nam post wyjaśniający, jak przechowujesz, mielisz, palisz i na jakiej patelni.
::

Chatelot16 częściowo odpowiedział zamiast mnie.
Z drugiej strony, od ponad 12 lat, podczas joggingu lub jazdy na rowerze górskim, w lasach wokół mojego domu, widziałem gnijące drewno pięknych drzew, których nikt nigdy nie odzyskał!!!

Widziałem nawet niektóre, przycięte, pocięte, ułożone w stosy po 0,75 m, które zostały pozostawione do zgnicia porzucone na miejscu, znacznie więcej niż mogłem się spalić w 77, porzucone przez mojego sąsiada, który zapłacił (z dotacjami) za uprzątnięcie ogromnych grat, porzucając je na miejscu!

Swoją drogą, myślę o kolejnej ogromnej stercie pięknych, ogromnych ściętych drzew, ułożonych w stosy, które zawsze czekały na ciężarówki przez 11 lat, aby je zabrać, aby uwierzyć, że chcemy zbadać ich prędkość gnicia!!!

Moi sąsiedzi mnie wypalają, jeśli nie zadają sobie trudu wyrzucenia śmieci na śmietnik, gdzie też widzę, jak odkładają piękne, duże kłody, które trzeba tylko podnieść, kiedy idą zgnić.

W końcu, kiedy widzę cenę, jaką płaci sąsiad za przycięcie lub ścięcie dużego drzewa przez moich sąsiadów (91) lub mieszkanie, 800 € dziennie, wspinając się na nie, jeśli u sąsiada przycinasz za darmo (lub nawet za pół ceny 400 €), masz darmowe drewno (nawet po ujemnej cenie od jednego do trzech drzew za -400 €)

Wreszcie te darmowe polana palą się jak te po 60€ za metr sześcienny w moich wkładach (lub piecu).

W rzeczywistości cena drewna opałowego jest tylko ceną pracy związanej z jego zbieraniem, a zatem wykonywanie tej pracy, bardzo korzystnej dla zdrowia, jeśli nie poruszasz się wystarczająco przed komputerem, czyni je wolnym.

Zrobiłem to, ponieważ pod koniec 1999 roku znalazłem się w domu z ogromną gratką, zmieszaną z gratką sąsiadów o wiele większą (cud, że nie spadła na dom!) Nawet wyprostowałem drzewa od 800 do 15m zamiast je ścinać!!!
W gratkach w twoim interesie jest dobrze znać mechanikę niewidzialnych sił, bo inaczej, uwalniając je, zbyt mocno poruszający się pień cię zabije.

Z piecem masowym (duża masa cegły 1T wokół pieca) możesz szybko spalić wszystko (materiał mielony pali się zbyt szybko) i utrzymać ciepło przez jeden dzień.

Pellet do przechowywania wymaga większej inwestycji niż drewno i zajmuje więcej miejsca.
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 27/01/12, 09:40

antoinet11 powiedział:
w przypadku użytku domowego ten aspekt można obejść, stosując kocioł opalany drewnem z zapasem wystarczającym do zapewnienia ogrzewania przez minimalny dzień.

W tym problem, że nawet przy 24-godzinnej rezerwie trzeba tam być, żeby ją naładować... Co zrobić w przypadku dłuższej nieobecności?

Po drugie, kłody są dobre, gdy jesteś zdrowy… Robiłem „affauages”, kiedy byłem młody, dotykasz drewna 10 do 12 razy, zanim go użyjesz. Nigdy więcej popiołu i kurzu...
Niełatwy wybór w mieście iw okresach aktywności (pracy).
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/01/12, 10:07

Co zrobić w przypadku dłuższej nieobecności?

Zapewnić warunki przeciw zamarzaniu.
Gaz, prąd, olej.
Po co utrzymywać 18 stopni w domu, jeśli wyjeżdżasz na 15 dni?
Woda w domu musi być zabezpieczona przed zamarzaniem.
To moja opinia :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6513
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1636




przez Macro » 27/01/12, 10:47

dedeleco napisał:
W rzeczywistości cena drewna opałowego jest tylko ceną pracy związanej z jego zbieraniem, a zatem wykonywanie tej pracy, bardzo korzystnej dla zdrowia, jeśli nie poruszasz się wystarczająco przed komputerem, czyni je wolnym.
.


Pod warunkiem, że skosisz to siekierą i piłą (i nadal musisz kupować i konserwować ten sprzęt) i przewieziesz na taczce.

Inaczej to piła łańcuchowa (zakup, konserwacja, ostrzenie benzyny)
Traktorem wywieziesz go z lasu i przetransportujesz do domu...

Czas jest wolny… Tak, kiedy jesteś na emeryturze… Ale nie jest to szczególnie możliwe dla większości z nas, którzy chodzą do pracy od 220 do 260 dni w roku…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/01/12, 13:07

Przy tej filozofii nic dziwnego, że wskaźniki otyłości rosną.
Kiedy widzę, że muszę przycinać wysokie drzewa moich sąsiadów, bo nie potrafią wejść po drabinie bez upadku, biorąc pod uwagę niepokój ich żon, które opowiadają historie o powtarzających się upadkach!!!
Tak więc z tą filozofią stajemy się niezdolni do robienia czegokolwiek, nawet wspinania się po drabinie.

5°C wystarczy, żeby nie zamarznąć!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/01/12, 20:05

Automatyczność ogrzewania jest częścią naszych przyzwyczajeń i wielu ma poczucie powrotu do epoki kamienia łupanego, gdy tylko muszą ubrudzić sobie ręce.
To dobry piecyk na drewno dla przyjemności, tam to część kwadransa leśniczego, tyle że dowozi się nas na ćwiartki, nie pchaj się też.
zakurzona automatyczna nagrzewnica na paliwo stałe wymaga starannej konserwacji lub szybko się zużywa, a niewiele osób w mieście chce lub jest w stanie to zrobić. Są tu dwa przeciwstawne światy, w bezpośrednim kontakcie z naturą lub zintegrowane w sztuczny system.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 387