Ilu pręty do obracania silnika 2 CV?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 05/12/11, 11:24

szybka (i uproszczona) formuła:

Moc (w watach) = deltaP x Q

gdzie deltaP jest różnicą ciśnień w paskalach pomiędzy wlotem i wylotem

Q to natężenie przepływu w m3/s

Moc w watach

Na przykład przy 2000 obr./min. dla pojemności skokowej 1 l przy jednym wlocie na obrót: Q = 0.033 m3/s

jeśli masz ciśnienie 10 barów, otrzymasz 33 333 W, czyli około 40 KM.

Potem teoretycznie możesz się pobawić symulacją, wszystko jest proporcjonalne do:
- przemieszczenie na obrót
- częstotliwość obrotów
- różnica ciśnień

Rzeczywiście, dużo pracy nad oddychaniem silnika, aby przekształcić 4-suwowy silnik termiczny w 2-suwowy regulator, bardzo niska autonomia w samochodach w 100% sprężonych powietrzem...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/12/11, 11:35

Tak, łatwiejszy do zapamiętania, ale który wraca do tego samego wzoru co dede z p = delta P (zobacz moją uwagę), ponieważ sxf = Q

Nie wiem, jaki błąd będzie w porównaniu z rzeczywistością (kolejne powroty, zwłaszcza relaks = kalorie do wzięcia!), ale myślę, że dobre 30%… nie?

Co do reszty, nie będziemy ponownie debatować nad fałszywym dobrym pomysłem, jakim jest magazynowanie energii za pomocą sprężonego powietrza (przynajmniej w przypadku zastosowań mobilnych...). Poszukaj, ponieważ wiele razy było to przedmiotem debat i ponownych debat: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15994
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 05/12/11, 11:45

W silnikach występuje tarcie, które wynosi od 5 do 15% w zależności od konserwacji i wieku pojazdu.

jeśli ekspansja jest adiabatyczna, może być katastrofalna (50% i mniej), ponieważ płyn traci ciśnienie podczas ochładzania. Ale hej, będzie klimatyzacja z temperaturą -30°C : Mrgreen:

Ten projekt wydaje mi się trochę dziwny... :?
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/12/11, 11:51

Zabawne: w przypadku konwersji żebra „chłodzące” miałyby dostarczać kalorie, a nie je rozpraszać :)

Stałoby się to zatem „żebrami grzewczymi” : Chichot:

Problem: delta nie będzie już tak istotna jak w trybie spalania, dlatego jest za mała... Poza tym olej, tłok i segmentacje też mogą nie do końca lubić to "zimno"...

FBI FBI!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/12/11, 13:58

W przypadku tarcia na zimno, nawet przy ciekłym azocie, olej po ługowaniu należy wymienić na dwusiarczek molibdenu lub grafit, teflon na tłokach i segmentach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 879
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 05/12/11, 17:18

Remundo napisał:Ten projekt wydaje mi się trochę dziwny... :?


Może to być projekt dotyczący gazu Browna, wydajność silnika
90%%!
Młodej dziennikarce (z publikacji poświęconej ekologii i środowisku), która powiedziała mu, że nie udało jej się zrozumieć tego, co nazwał implozją, Brown wyjaśnił dalej, że „Eksplozja to zewnętrzny ruch ciśnienia odśrodkowego, taki jaki występuje w przypadku tłoki wciskane w cylindry silników benzynowych. Implozja to ruch ciśnienia dośrodkowego, tego samego rodzaju, który prowadzi do wytworzenia próżni, jak w tym cylindrze. Możemy porównać wyzwolenie energii zmagazynowanej gazu do gazu pochodzącego ze sprężyny spiralnej zgniecionej pod bardzo wysokim ciśnieniem.Im bardziej jest on ściśnięty, tym szybciej powraca do normalnego stanu po uwolnieniu z ciśnienia.Ta sama zasada dotyczy również zamknięcia mojego gazu i jego uwolnienie w wyniku zapłonu”.

Brown dodał: „To wszystko wyjaśnia, dlaczego samochód taki jak mój, przy sprawności silnika wynoszącej 90% zamiast 5% w przypadku samochodów napędzanych benzyną, emituje tylko parę wodną”. A to tylko jedna zaleta Brown's Gas.



http://www.quanthomme.info/carburant/GazBrown.htm

Może wystarczy, żeby poradzić sobie z elektrolizą?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 05/12/11, 21:50

Myślę, że na dwusuwowym silniku mono, czy nie, architektura byłaby bardziej dostosowana do Twojego projektu.

światła byłyby używane do przesuwania cylindra.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/12/11, 17:39

Hmm, a gdzie wstrzykniesz powietrze? :? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 06/12/11, 18:53

Pytasz mnie, szefie?
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79123
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 06/12/11, 19:00

Absolutnie, bo myślałem o 2-suwie, nie wiedząc w ogóle, jak łatwo go skonfigurować, aby... : Idea:

Trzeba by wtryskiwać sekwencyjnie przez otwór świecy i blokować dolot...

Otwarcie otworu wylotowego umożliwiłoby ucieczkę rozluźnionego powietrza, a otwór wlotowy zachęciłoby tłok do uniesienia.

Jeśli będziesz wstrzykiwać ciągle, nie ma szans, żeby to zadziałało, więc potrzebujesz gdzieś „zaworu”…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 288