Jaka średnica kotła z rurą zasilającą: w PER?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
matt988
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 20/07/10, 13:18

Jaka średnica kotła z rurą zasilającą: w PER?




przez matt988 » 15/11/11, 21:57

Bonjour à tous,

Chcę wiedzieć, jaką średnicę powinna mieć rura zasilająca piec jammerowy?

Czy możemy wstawić PER?

ZA BAO?

Jeśli nie, jaki rodzaj rury?

Dziękuję za pomoc
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 21/11/11, 11:12

Jeśli chodzi o średnicę, postępuj zgodnie z zaleceniami... w instrukcji i najlepiej oszacowaj spadki ciśnienia...

PER 16mm jest odpowiedni w większości przypadków (moc hydrauliczna jest nadal ograniczona).

Tak, możesz go nakarmić w PER, który utrzymuje 120 ° C (tak myślę). Włożyć może kilkadziesiąt cm miedzi "dla bezpieczeństwa" na wypadek problemu (brak prądu), żeby nie było "powodzi" (utrzymywanej w T° przez przewodzenie 1. złącza PER, które by się przegrzało?)

Użyłem go w moim przypadku na piecu z kotłem deom, oto plan i zdjęcia: https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t4589.html

Obraz
0 x
matt988
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 20/07/10, 13:18




przez matt988 » 21/11/11, 18:09

Merci wlać TA réponse.

Wiem, że normalny PER to 80°C, więc za mało jak na kocioł, który w przypadku przerwy w dostawie prądu potrafi nagrzać się do 100°C!!!

Do ilu może wzrosnąć PER BAO?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 21/11/11, 18:49

Cóż, sprawiasz, że wątpię...

Na moim, który jest BAO, właśnie sprawdziłem, jest napisane max 95°C, więc mea culpa! 120°C powiedział mi mój hydraulik, który dał mi PER, ponieważ nie gada bzdur, myślę, że 120°C jest ważne w krótkim czasie… i 95°C przez długi czas…

Oto, co zanotowano dosłownie (wśród innych niezrozumiałych cyfr):

maks. 95°C 5/10 barów,
sauerstoffdicht 70°C / 1 MPa
PF-XC DIN 16892/93
16 x 2.2 mm


Przypuszczam, że ta rura jest zatem gwarantowana jako bariera przeciwtlenowa do 70°C / 1 MPa = 10 barów... ale nie dalej... do potwierdzenia?

Aby mieć pewność, należy zapoznać się z cytowaną normą DIN.

Inaczej piecyk przegrzałem kilka razy bo zapomniałem włączyć regulatora (kiedyś wyraźnie kipiało w piecu) i PER trzymało się bez problemu przy uruchamianiu cyrkulatora...

Jedyny raz, kiedy zabrakło prądu, gdy piec był włączony, musiałem przerwać palenie, spryskując go wodą… nie ma wyboru…

Normalnie trzeba założyć termohydrauliczną sondę bezpieczeństwa. Mam taki w domu, patrz temat powyżej. Ale aktywuje grupę ogólnego bezpieczeństwa, kiedy się aktywuje, więc jest problem, ponieważ nie mam kanalizacji… więc już jej nie używam…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 429