Czy Los Indignados zmieni świat?

filozoficzne debaty i firm.
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 25/11/11, 11:42

Bonjour Christophe,
Tak, to prawda, ludzie poszli za nimi, ale po przybyciu na miejsce system się nie zmienił i nie zmieni się.
Teraz z mojego punktu widzenia istnieje rozwiązanie, rozwiązało ono wszystkie problemy, wymaga jedynie zgody Francuzów i, powiedzmy, wybranych polityków, którzy są zaangażowani i których nikt nie zmienia po 10 minutach.

Trochę, powiedziałbym, jak Japończycy, którzy po upokorzeniu pod koniec wojny odłożyli na bok swoją dumę na rzecz dobra ludu i narodu.

Zaletą jest to, że marzenia nic nie kosztują, nawet jeśli wiesz, że to tylko sen.
a + Claude
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 25/11/11, 12:01

Możemy uznać to za pierwszy krok...

Nigdy wcześniej demonstracja nie miała takiego wpływu na wybory we Francji!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 25/11/11, 12:06

Christophe napisał:Możemy uznać to za pierwszy krok...

Nigdy wcześniej demonstracja nie miała takiego wpływu na wybory we Francji!

Przynajmniej ci ludzie ruszają tyłkami.
Poszanowanie :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967




przez Ahmed » 25/11/11, 22:19

Myślałem pod tytułem tego tematu: „Czy oburzeni zmienią świat?".
Czy nie byłoby lepiej napisać: „Czy oburzeni zdołają powstrzymać zmianę świata?"
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 26/11/11, 10:17

To nie jest źle!
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 26/11/11, 13:18

Witam,
Bo wszystko jest względne, dla tych, którzy tego nie widzieli.
http://videos.arte.tv/fr/videos/le_vent ... 67642.html
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 26/11/11, 18:46

Czekając, aż opublikuję tekst tego genialnego ekonomisty z pierwotnego ruchu „Indignés” (duży kawałek) i opublikuję go zgodnie z obietnicą w wątku Ahmeda… Jest coś, co mnie niepokoi:

1) Pourquoi czy organizacje ratingowe (Standard & Poor's i inne śmiecie ze świata spekulacji...) panikują dopiero teraz... a nie PRZED krachem w 2008 roku, kiedy się pojawił, gospodarka kwitła i wszystko nigdy nie działało, więc Dobrze...

2) Pourquoiczy teraz, gdy mamy kryzys (przynajmniej tak się błędnie nazywa, ale który jest jedynie wynikiem bezwstydnych spekulacji i ich skutków...), czy dolewają oliwy do ognia, podczas gdy równie dobrze mogli poczekać na znaki ożywienia gospodarczego, tak że wskaźniki spłaty zadłużenia „w sposób naturalny” wróciły w pobliże „zmiennych korygujących”, co miałoby znacznie mniejszy wpływ na gospodarki, a zwłaszcza na stopę bezrobocia!

3) i Pourquoi wreszcie, czy to najskromniejsi muszą płacić, podczas gdy zamożni w dalszym ciągu bardziej niż kiedykolwiek korzystają na wstrząsach gospodarczych: bo gdy niektórym wszystko się wali... wszystko przynosi korzyść innym...

Nie są to oczywiście pytania, ale obserwacje domniemanej nieprzyzwoitości, w jakiej żyjemy, i całkowitego rozluźnienia sprawiedliwości w wysokich finansach…

Niech żyją oburzeni! WSZYSCY JESTEŚMY MAŁO, PRAWDA?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/11/11, 20:21

Dlaczego zaufanie do obligacji skarbowych nie spadło w 2008 r., jak w przypadku mnie, który unikał brania opartych na nich ubezpieczeń na życie, jeszcze przed 2008 r., kiedy wszyscy bankierzy zwracali się do Państwa, przedstawiając je jako hiperinwestycję. Jasne, podczas gdy wyjaśniałem im poziom zadłużenia tych państw!!

Ponieważ potrzeba czasu, aby uświadomić sobie kryzys, który narasta w USA, a władze publiczne, które obecnie seryjnie bankrutują, w związku z czym rekiny, które są w USA pełne, ale wciąż głodne, szukają jedzenia gdzie indziej!!!

W przeciwnym razie jest znacznie gorzej, jeśli chce się wydostać z kapitalizmu, system komunistyczny zeszedł w kierunku dyktatury (prawie nieuniknione w przypadku rewolucji), należy unikać jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę, że Koreańczycy na północy umierają z głodu:
http://www3.nhk.or.jp/daily/english/20111126_03.html
Nadal brakuje im 410000 700000 ton z XNUMX XNUMX ton zbóż, które ma dostarczyć ONZ!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 28/11/11, 19:11

Oburzony ruch na Wall Street staje się „profesjonalny”: http://vimeo.com/32597394

13 listopada 2011 r. ekonomiści z Uniwersytetu Massachusetts Amherst przygotowali otwarte oświadczenie skierowane do ruchu Occupy Wall Street, w którym zadeklarowali swoje wsparcie. Od tego czasu swoje nazwiska dodało ponad 200 ekonomistów z całego świata. Przeczytaj więcej na www.econ4.org
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967




przez Ahmed » 29/11/11, 19:54

Chyba nie jest źle, że do głosów zwykłych obywateli dołączają się głosy bardziej oficjalne, które głoszą sprzeciw w szeregach ekonomistów.

Nie mam jednak dużego zaufania do nauk ekonomicznych, które wkładają wiele wysiłku w wznoszenie zawiłych matematycznych murów wokół własnego uprzywilejowanego obszaru.

Czasami dziwnie przypomina to lekarzy Molier"Opium ułatwia zasypianie ze względu na swoje właściwości usypiające.„; wzory matematyczne działają tylko a posteriori, a matematyka zastąpiła łacinę…

W świetle przytoczonego krótkiego oświadczenia jest przedwczesne wydawanie osądów.
Należy się obawiać, że odzwierciedla to dominującą opinię „oburzonych” na temat odpowiedzialności „złych finansów spekulacyjnych”, które wstrząsają „cudowną klasyczną gospodarką produkcyjną” (przemianowaną przy okazji na „gospodarkę realną”, Ach, marketing, Kiedy trzymasz nas!).
Ostatnio edytowane przez Ahmed 29 / 11 / 11, 21: 17, 1 edytowany raz.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 170