Granulki lub pelety spalające zanieczyszczenia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kamień-Ernest
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 16/02/08, 17:33
Lokalizacja: Paryż




przez Kamień-Ernest » 24/02/08, 21:31

Christophe napisał:Uh, wciąż jest trochę brudu na papierze do drukowania: chlor na głowie, ale także wszystkie tusze ...

I nie mówię o błyszczącym papierze używanym do wielu reklam (powiedziałbym 80%) ...

Obserwuj płomień papieru: jeśli jest zielony, oznacza chlor ...


Zasadniczo spalarnia spełniająca normy europejskie wychwytuje chlor w postaci kwasu solnego.
A jeśli nie spełnia standardów, cóż... zmusiliśmy go do rezygnacji.
0 x
Istnieję, dlatego zatruwają. Ale czyszczenia
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 24/02/08, 23:13

: Arrow: Podszedłem już do tego pytania z pomysłem zrobienia własnego pelletu w domu.

Z moich obserwacji wynika, że ​​moja skrzynka pocztowa jest wypełniona niechcianymi reklamami, które płacę w ramach podatków od odpadów domowych : Evil:

Rozważamy zużycie pelletu na poziomie 15 kg/dzień dla domu o powierzchni 110 m². Dlatego realistyczne wydaje mi się zarządzanie dostawami tego darmowego surowca (szczególnie w mieście).

Znalazłem maszyny do produkcji pelletu w małych ilościach (20 kg/h) za mniej niż 1000 €.

Wydaje mi się, że jest to wykonalne, ale trzeba podjąć wyzwanie...
0 x
Jeść
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 28/01/09, 15:41




przez Jeść » 28/01/09, 16:20

Kamień-Ernest napisał:Inna metoda podgrzewania drewna bez zanieczyszczania: wrzuć stary papier do śmieci zamiast go poddać recyklingowi.
Odpady z gospodarstw domowych są coraz bardziej atrakcyjnym źródłem energii wraz ze wzrostem ilości ropy naftowej. A czym jest papier, jeśli nie drewno!

Ale uważamy to za normalne i bardzo ekologiczne palić drewno gdy jest w postaci kłód lub granulek, orazoszczędzaj drewno kiedy jest w formie papierowej ... dziwne, dziwne ...



Tyle że na produkcję papieru czy tektury z papieru czy tektury zużywamy znacznie mniej energii niż z drewna... Zatem odzyskiwanie papieru do produkcji papieru jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne niż wytwarzanie papieru z drewna i energii z papieru...
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 19/12/09, 13:08

Witam,

Citro napisał:Znalazłem maszyny do produkcji pelletu w małych ilościach (20 kg/h) za mniej niż 1000 €.


Masz jakieś linki do tych maszyn? Znalazłem tylko większe... I myślę, że to jest rozwiązanie wielu problemów!

Z góry dziękuję...
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/12/09, 22:28

bernardd napisał:
Citro napisał:Znalazłem maszyny do produkcji pelletu w małych ilościach (20 kg/h) za mniej niż 1000 €.

Masz jakieś linki do tych maszyn? Znalazłem tylko większe...
Na stronie jest model 9PK120, na 220V Pellety blogowe.
To chiński materiał, nie wiem ile jest wart.
0 x
nutt
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 28/11/09, 14:12




przez nutt » 20/12/09, 10:08

Did67 napisał:Żałuję, że obecne „przeciw” artykuły drewniane mówią ogólnie o „spalaniu drewna”.


Zgadzam się z Tobą !

Na stronie rządu kanadyjskiego znajdują się dokumenty dotyczące zanieczyszczeń powodowanych przez ogrzewanie drewnem, ale podkreślają one fakt, że najnowsze i wydajne urządzenia powodują znacznie mniej zanieczyszczeń niż otwarte paleniska czy stare piece.
przykład:
http://www.santepub-mtl.qc.ca/Environnement/chauffage/pdf/feuillet2009.pdf

Znalazłem też mały artykuł, który podkreśla bardzo duże różnice pomiędzy metodami spalania drewna:
W czasach dotkliwych zimowych mrozów lubimy mieć ciepło w domu, a co może być wygodniejszego niż dobry ogień na drewnie, a co więcej, jest ekonomiczne!

Kwestia kosztów eksploatacji, drewno powala na kolana, jest to najtańsza energia po słońcu, która jest darmowa (nieuczciwa konkurencja).

Dzięki temu jego zastosowanie uległo znacznej poprawie wraz z pojawieniem się na rynku kotłów automatycznych zasilanych rozdrobnionym drewnem lub pelletem drzewnym. Używanie go jest teraz równie praktyczne jak starego dobrego kotła olejowego, napełniasz go, ustawiasz termostat na żądaną temperaturę i zwijasz kurę, nie musisz się już martwić o załadunek, jest czysto i wydajnie.

I przy neutralnym bilansie węgla, ponieważ co2 (dwutlenek węgla) uwalniany do atmosfery w wyniku spalania drewna jest ponownie wychwytywany przez młode drzewo, które zostało posadzone w miejsce tego, które zostało wycięte. Według AGEDEN drzewo wiąże jedną tonę CO2 na m3 wyprodukowanego drewna, to nie jest nic.

Problemem jest zanieczyszczenie. Nie CO2 (dwutlenek węgla), ale to, co pozostaje: smoła, kwasy, pył, węglowodory (HAP) i Co (tlenek węgla).

W szczególności wyróżnia się WWA (polikliniczne węglowodory aromatyczne) i pyły.

Więc kto (co) emituje te małe badziewia, które nie są dobre dla zdrowia, szczególnie teraz, gdy nie mamy ani odrobiny wiatru, żeby to wszystko przegonić?

Przemysł, transport, rolnictwo ORAZ (nie oszukujmy się) spalanie drewna opałowego.

Czy zatem należy wyrzucić piec na drewno?

Cóż, nie, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od jakości punktu grzewczego.

W przypadku WWA pochodzących wyłącznie z drewna, które stanowią 33% krajowych emisji, dziewięć dziesiątych można przypisać urządzeniom starej generacji.
z 6 milionów domów ogrzewanych drewnem,
27% przy otwartych kominach,
45% przez wstawki,
13% przez piece,
9% przez kucharzy
i tylko 6% na kotły, z czego niewielka część to kotły automatyczne na drewno rozdrobnione lub granulowane. (źródło AGEDEN)

W przypadku emisji drobnych cząstek ta sama diagnoza:

Zastosowanie nowoczesnego wkładu pozwala na redukcję emisji zanieczyszczeń od 7 do 30 razy w porównaniu z paleniskiem otwartym.

Kotły automatyczne generują do 80 razy mniej zanieczyszczeń w porównaniu do pieców i kuchenek starej generacji.

Krótko mówiąc, otwarte palenisko (ładny komin, w którym trzaska drewno) emituje 100 razy więcej drobnych cząstek niż wydajny piec, a liczba ta wzrasta jeszcze bardziej w porównaniu z kotłem na pellet.

Kwestią dyskusyjną jest także jakość użytego drewna i sposób użytkowania grzejnika. Paląc mokre drewno zwiększamy emisję cząstek o 2 do 4, a im dłużej pracujemy na biegu jałowym, tym bardziej zanieczyszcza (mnożymy emisję cząstek przez 6 lub 7).

Podsumowując, najnowsze grzejniki spalające suche drewno (paląc mokre drewno zwiększają emisję cząstek o 2 do 4) zgodnie z normami deklarowanymi przez producenta (bynajmniej) to urządzenie, które będzie emitować niewielką ilość substancji zanieczyszczających środowisko.

Gdzie więc leży problem?

Problem w tym, że wzrost cen energii (gazu lub oleju) wyciągnął z szafek stare, babcine piece na drewno i ponownie rozpalił paleniska kominków, które zanieczyszczają środowisko.

Najlepiej więc (ponownie!) oddać stary piec na drewno do centrum recyklingu (lub zachować go jako dekorację) i zaopatrzyć się w wydajny piec (zielony płomień) lub nowy kocioł na drewno, które odpowiadają obowiązującym normom i co ograniczy emisję zanieczyszczeń

Należy pamiętać, że pomiędzy wykorzystaniem energii drewna a olejem opałowym możemy zredukować emisję gazów cieplarnianych nawet 60-krotnie, dlatego wykorzystanie energii drewna pozwala mieć bardzo znaczący wpływ na zmiany klimatyczne

Nie wylewajmy więc dziecka z kąpielą.


źródło: ageden

www.ageden.org
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/12/09, 10:54

Tutaj, choć raz, artykuł wcale nie jest zły!

To sprawia, że ​​rozróżnienie jest „neutralne pod względem emisji CO²” i innych emisji (systematycznie zatykane, jeśli nie).

I „nowoczesne urządzenia” / stare zegary z kukułką!

Dodałbym tylko dwie uwagi:

1) Dla mnie Zielony Płomień jest rodzajem własnej etykiety, która jest zdecydowanie zbyt nieograniczająca. Dla mnie nic nie warte (albo niewiele).

2° Niezależnie od systemu, zależy nam na posiadaniu urządzeń, które „działają” w pełni. Regulacja poprzez „zadławienie” („przeciąg”) jest z punktu widzenia zanieczyszczeń dramatyczna. Czyli zapasów buforowych i/lub kotłów sterowanych mikroprocesorem. Lub magazynowanie masowe (piec masowy).
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 20/12/09, 12:42

Witam,

Citro napisał:Na stronie jest model 9PK120, na 220V Pellety blogowe.
To chiński materiał, nie wiem ile jest wart.


Ciekawe, cena zaczyna być ciekawa, wystarczy zrobić 5 ton z drewna, trawy czy domowego obornika, żeby to było amortyzowane, poza energią elektryczną silnika...

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi materiałami?
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 20/12/09, 12:49

Witam,

Dziękuję Nuttowi za dokument Ageden, wydaje mi się on bardzo jasny i uczciwy.

Uwalnianie NoX lub dioksyn nie pochodzi z drewna, ale ze spalania w zbyt wysokiej temperaturze jakiegokolwiek materiału zawierającego węgiel.

Did67 napisał:2° Niezależnie od systemu, zależy nam na posiadaniu urządzeń, które „działają” w pełni. Regulacja poprzez „zadławienie” („przeciąg”) jest z punktu widzenia zanieczyszczeń dramatyczna. Czyli zapasów buforowych i/lub kotłów sterowanych mikroprocesorem. Lub magazynowanie masowe (piec masowy).


A dokładnie piece na pellet, ponieważ regulują spalanie ilością wprowadzanego pelletu, co pozwala utrzymać jego spalanie na optymalnym poziomie.

Brakuje tylko pełnego odzysku ciepła ze spalin, co poprzez kondensację pary wodnej umożliwiłoby zwiększenie wydajności jak w przypadku innych kotłów kondensacyjnych, umożliwiłoby ogrzanie np. wentylacji dwuprzepływowej, i pozwoliłoby uzasadnić pełne filtrowanie na wyjściu, jak odkurzacz.
0 x
A bientôt!
roy1361
x 17




przez roy1361 » 31/10/10, 11:28

Cześć,

To bardzo ciekawy wątek... A zwłaszcza post do nutta.

Dla tych, którzy wciąż wątpią w wyjątkową jakość wykonania pelletu i poszanowanie procesu produkcyjnego pod kątem ekologii, podajemy interesujący link: www.enerbois.ch
To najnowocześniejsza „fabryka”, ale podobnych jest mnóstwo...

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225