Granulki lub pelety spalające zanieczyszczenia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20

Re: zanieczyszczenie drewna




przez stef5555 » 22/06/07, 18:05

ounans napisał: alkohol karbidynowy, alkohol kronolityczny i amylowy, eter, FORMALDEHYD aceton, kwas octowy, masłowy, walerianowy i związki azotowe w formie amoniakalnej.


: Chichot: do twoich życzeń ........
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: zanieczyszczenie drewna




przez drwal » 23/06/07, 17:38

ounans napisał:[...] tylko zwykłe drewno, które pali się bardzo małą ilością tlenu we wkładkach [...]
Uh ... chodzi o punkt początkowy granulki i wydaje mi się, że daleko nam do bycia w takich warunkach!

Teraz, jeśli chodzi o bardziej ogólny zakres dyskusji, każda teoria, każdy pomysł, każdy gest, każdy wynalazek ma swoich przeciwników, a jeśli zostaną wyrażone, to dobrze, ponieważ dowodzi, że wciąż jesteśmy trochę (lub że mamy złudzenie ...) w wolnym kraju.

Następnie należy sprawdzić znalezione informacje, aby zakwestionować wartość wyników itp.

Cóż, jeśli trochę przeszukasz, jestem pewien, że znajdziesz ludzi, którzy powiedzą ci, że globalne ocieplenie jest fikcją ... : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Leon_pp
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/11/07, 16:32




przez Leon_pp » 25/11/07, 16:38

Witam wszystkich

Chciałbym powiedzieć, że znam ten temat szczególnie dobrze, ponieważ pracuję w fabryce, która produkuje blisko 10 000 ton granulatu rocznie.

Do Twojej wiadomości: tak, używamy węgla do wytwarzania gorącego powietrza i odwodnionych trocin (zmiana z 50% na 7% wilgotności końcowej)
Potrzebujemy około 8 ton węgla, aby wyprodukować 160 ton granulatu (codzienna produkcja), a do tego dodaje się dużo Kw Electric.

Ale przypominam, że olej opałowy musi być rafinowany, gaz musi być sprężony ...

Bilans energetyczny dowolnego źródła nie jest równy zero, transport jest zawsze obecny, logistyka również.
Ale musisz zobaczyć, co to ostatecznie zmienia również dla klienta.
Pomiędzy spalonym 4500L oleju opałowego a 10T pelletu, myślę, że równowaga jest korzystniejsza na wielu poziomach.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produkcji, nie wahaj się, myślę, że wiem o czym mówię.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/11/07, 23:12

Cześć Leon, witaj tutaj.

Dobrze jest uzyskać dane od profesjonalisty z branży! Dziękuję!

Czy Twoja firma ma witrynę wyjaśniającą proces produkcji z różnymi etapami i energiami wykorzystywanymi do produkcji pelletu drzewnego?

W przeciwnym razie miałbyś jakiś dokument (.pdf lub .doc), który mógłbyś tutaj podać?

Jeśli tak, uważam, że powinniśmy utworzyć nowy temat o nazwie na przykład:
„Wytwarzanie i ucieleśniona energia pelet lub peletów drzewnych”, ponieważ ten temat jest bardziej ukierunkowany na „spalanie”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 07/02/08, 10:41

Oto dokument, który przynajmniej częściowo odpowiada pierwotnemu pytaniu:

Analiza spalania kotłów na drewno i biomasę
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/02/08, 18:25

Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 02 / 08, 18: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/02/08, 18:47

Analiza z tego dokumentu połączenie energii słonecznej i drewna dla domu

Obraz

Tar = smoła = sadza
VOC = VOC = lotny związek organiczny

Drewno nie jest czyść tylko na CO2... i wyraźnie widzimy zainteresowanie granulkami: spalanie suchego drewna
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 22/02/08, 18:43

Christophe napisał:
Drewno nie jest czyść tylko na CO2... i wyraźnie widzimy zainteresowanie granulkami: spalanie suchego drewna


Uważam też, że na SO² (kwaśny deszcz - już o tym nie rozmawiamy). Znowu jest olej opałowy. Pomiędzy najtańszym a dodatkowym (rozpaczliwe itp.).

Dane pochodzą z konferencji, która odbyła się w 2000 r. Od tego czasu kotły na pelety poczyniły dalsze postępy.

Podaję liczby dla Okofen PESK 15 (kondensacja), w mg / MJ i mg / kWh (wiedząc, że 1 MJ = 0,278 kWh)

przy mocy nominalnej:

CO: 21 mg / MJ lub 75 mg / kWh
NOx: 72 mg / MJ, tj. 260 mg / kWh
OGC: 2 mg / MJ lub 7 mg / kWh
Pył: 6 mg / MJ lub 25 mg / kWh

przy 30% mocy nominalnej:

CO: 70 mg / MJ lub 250 mg / kWh
NOx: 64 mg / MJ, tj. 230 mg / kWh
OGC: 2 mg / MJ lub 7 mg / kWh
pył: nie zmierzone

Jeśli chodzi o cząstki, wydaje mi się, że nastąpił tam skok technologiczny!

Mógłbym wydobyć te same dane dla Hargassnera (który był wyraźnie poniżej poziomów emisji Okofenu, bez kondensacji - jest również bardzo stabilny, z szybkościami podobnymi między mocą nominalną a mocą zredukowaną).

Nie znam równoważności OGC („organicznie związany węgiel”) i LZO ... I nie mam LZO! Ani smoły ...

Żałuję, że obecne „przeciw” artykuły drewniane mówią ogólnie o „spalaniu drewna”.

Zrobilibyśmy znaczący skok w zakresie redukcji zanieczyszczeń, gdyby wszystkie piece, kotły, kominki na drewno (kłody) zostały zastąpione przez kotły na pelety ...

To powiedziawszy, musimy być na tyle szczerzy, aby powiedzieć, że jeśli zastąpimy wszystkie kotły na olej opałowy kotłami na pelety:

- byłby to ogromny krok naprzód w przypadku gazów cieplarnianych, a zatem globalnego ocieplenia (tony CO² mniej dla domu)

- ale nastąpiłby wzrost zanieczyszczenia cząsteczkami, CO, NOx, LZO ... (z grubsza mówiąc, 2 lub 3 razy więcej - lub kilka funtów za dom) ... To powiedziawszy, związki te muszą zostać zdegradowane, w przeciwnym razie zostalibyśmy uduszeni, odkąd ludzkość płonie drewnem (w szczególności w celu czyszczenia, spalania upraw w Afryce, ogrzewania, gotowania ...), prawda?

Prawdziwe pytanie: czy będziemy mieli wybór na zawsze ?????
0 x
Kamień-Ernest
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 16/02/08, 17:33
Lokalizacja: Paryż




przez Kamień-Ernest » 24/02/08, 18:50

Inna metoda podgrzewania drewna bez zanieczyszczania: wrzuć stary papier do śmieci zamiast go poddać recyklingowi.
Odpady z gospodarstw domowych są coraz bardziej atrakcyjnym źródłem energii wraz ze wzrostem ilości ropy naftowej. A czym jest papier, jeśli nie drewno!

Ale uważamy to za normalne i bardzo ekologiczne palić drewno gdy jest w postaci kłód lub granulek, orazoszczędzaj drewno kiedy jest w formie papierowej ... dziwne, dziwne ...
0 x
Istnieję, dlatego zatruwają. Ale czyszczenia
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 24/02/08, 19:37

Uh, wciąż jest trochę brudu na papierze do drukowania: chlor na głowie, ale także wszystkie tusze ...

I nie mówię o błyszczącym papierze używanym do wielu reklam (powiedziałbym 80%) ...

Obserwuj płomień papieru: jeśli jest zielony, oznacza chlor ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241