1500 W problemem wiatr 24VDC

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/08/11, 13:16

Witam,

Co to jest wiatr rac(X)?

Czy adaptacja przekładni lub paska będzie skomplikowana, zwłaszcza że nie rozwiązuje to mojego problemu silnych wibracji podczas zwalniania lub przyspieszania?

Czy oprócz Futuenergy istnieje inna, tańsza marka.

Aby dobrze wypaść, zdecydowałem się na produkcję od 150 W do 270 W na możliwie najszerszym odcinku wiatru.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/08/11, 16:00

Co to jest wiatr rac(X)?

jego pierwiastek kwadratowy z 3,74 wynosi 1,93 (wyraźnie 1,93 x 1,93 = 3,74 .

Mając wiedzę niezbędną do przyswojenia sobie majsterkowania i taniego skonfigurowania działającej turbiny wiatrowej, radzę zapłacić więcej za gwarantowaną turbinę wiatrową od zaufanego francuskiego dostawcy, który wywiązuje się ze swoich zobowiązań przynajmniej ze strachu przed pozwem!!
Zwłaszcza do podłączenia do sieci EDF. kto prosi o wiele więcej, z zatwierdzonym profesjonalistą do połączenia.

W Internecie musisz wyczuć niewystarczającą ilość mętnych informacji, które odstraszają ludzi, gdy tylko zauważysz minimum.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/08/11, 17:29

dedeleco napisał:Zwłaszcza do podłączenia do sieci EDF. kto prosi o wiele więcej, z zatwierdzonym profesjonalistą do połączenia.

W Internecie musisz wyczuć niewystarczającą ilość mętnych informacji, które odstraszają ludzi, gdy tylko zauważysz minimum.


Sieć osobista.

Dla stażystów i zgody, ale niestety we Francji jest tak samo.

Dlatego teraz, gdy już mam, zbieram najwięcej informacji!

Nawet we Francji proces zostałby przegrany, ponieważ sprzedawca nie określił, przy jakiej prędkości 1500W.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/08/11, 18:48

Nawet we Francji pozew zostałby przegrany, bo sprzedawca nie określił przy jakiej prędkości 1500W

jeśli byłby to wiatr godny prawie nigdy nie spotykanego cyklonu (110 km/h, a nawet więcej) i nie 24 V, ale 90 V, to pozew zostałby wygrany, po ekspertyzie, znacznie droższy niż turbina wiatrowa!

Masz rację, aby dowiedzieć się jak najwięcej, a także poprosić o obejrzenie jednego lub więcej, które działają przy słabym wietrze, z opiniami użytkowników.

Można jednak spróbować przyspieszyć pracę alternatora za pomocą paska z samochodu, pralki lub kół zębatych odzyskanych z motocykla, skutera lub skutera ze złomowiska, albo ze skrzyni biegów małego samochodu.

Alternator bezpośredni z wolną turbiną wiatrową musi posiadać bardzo dużą ilość magnesów, a więc i dużą średnicę.
z ekonomii mamy przykład z windtroniką pamięciową.
http://www.ecolia-energies.com/eolienne ... onics.html
https://www.econologie.com/forums/post197424.html#197424
a następnie cena rośnie wraz z liczbą magnesów i miedzianych cewek.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/08/11, 21:33

Dedeleco, wygląda na to, że opanowałeś indukcję i pola magnetyczne.

Chyba zbudowałeś własną turbinę wiatrową.
Jeśli tak, jaki to typ?

Na mój problem mam albo rozwiązanie przez przewinięcie stojana drutami o mniejszym przekroju, albo majsterkowanie przy przekładni zębatej lub pasowej ze zwiększonymi stratami.

Czy możesz wyjaśnić pojęcie zębatki, kézako? Czy to para?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 31/08/11, 11:30

dedeleco napisał:
Przy 5ohmach jednofazowej rezystancji wewnętrznej uzwojeń (mierzonej na postoju) to czysty przekręt!!
Aby załadować 24 V, potrzebujesz 48 V, gdy jest pusty, co przy 5 omach daje maksymalną moc zewnętrzną 24 Vx24 V/5 = maksymalnie 115 watów przy takim samym rozproszeniu w cewkach!!!


Chyba, że ​​jest to opór mierzony na postoju. Liczy się impedancja w czasie pracy... tak, to alternator, częstotliwość prądu ma wpływ na tę impedancję.
Obliczenia są trochę zbyt uproszczone, aby wykazać założenia
"oszustwo"
Ale hej, zgadzamy się, jest problem z tą turbiną wiatrową.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/08/11, 11:45

Częstotliwość jest niska (niska prędkość obrotowa), indukcyjności są niskie (kilka zwojów), nawet przy wzmocnieniu żelaznym, które nie jest konieczne w przypadku tych magnesów, a zatem słaby efekt, który również zwiększa impedancję (|R plus indukcyjność | > R) pozorną i dlatego korekta, która niewiele zmienia we wnioskach. Statyczny R za wysoki dla 24V.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 31/08/11, 13:49

Jeśli chodzi o oszustwo, myślę, że pytanie już nie pojawia się.
Teraz muszę spróbować zregenerować maszynę, a na razie szczególnie alternator.

Jak radzisz mi się do tego zabrać?

Ponieważ falownik zaczyna pracę przy napięciu 10.8 V, lepiej zaplanować obliczenia przy napięciu 12 V lub 24 V, wiedząc, że napięcie jest proporcjonalne do prędkości obrotowej łopatek.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/08/11, 14:49

Aby poznać prawo indukcji w fizyce, wystarczy znać Faradaya w 1830 r. i Maxwella (w 1863 r.), którzy leżą u podstaw całej naszej obecnej technologii, a nawet stanowią podstawę całej fizyki relatywistycznej i kwantowej!!!

Czy możesz wyjaśnić pojęcie zębatki, kézako? Czy to para?

To przyciąganie między magnesami a żelazną zworą powoduje okresowe strzały siły w zależności od położenia, ponieważ zwora ta nie jest jednorodna.

W przeciwnym razie miałbym tendencję do mierzenia dokładnych charakterystyk alternatora V bez obciążenia w zależności od jego prędkości, prądu pod obciążeniem i mocy dostarczanej w zależności od obciążenia.
To samo dotyczy turbiny wiatrowej przy różnych prędkościach wiatru, prędkość zależna od wymaganego momentu obrotowego (hamulec z wahadłem o różnych przeciwwagach).
Następnie można określić, jakie jest optymalne sprzężenie między nimi, niezbędną redukcję, pasek lub koła zębate odzyskane gdzie indziej.

Obliczenia pojawiają się dopiero po tych pomiarach, w przeciwnym razie istnieje ryzyko pomyłki!!!
Mam wrażenie, że ten alternator da dobrą moc przy znacznie wyższym napięciu, bliskim 90 V, dlatego trzeba zbudować albo falownik, albo transformator mocy.

Przewijanie może niczego nie rozwiązać, za mało magnesów. Zmniejszenie przekroju drutu szybko zwiększa rezystancję, zwiększa napięcie jałowe przy danej prędkości, a tym samym zmniejsza możliwą moc alternatora przy danym napięciu, takim jak 12 V lub 24 V.

Lepiej wszystko zmierzyć przed podjęciem jakichkolwiek działań, aby uniknąć utknięcia w błędnych decyzjach z powodu braku informacji.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 31/08/11, 18:30

Witam,

Jeśli mogę tak powiedzieć, zapomniałeś o dwóch podstawowych prawach:
Prawa Kirchhoffa.

W przypadku problemów adaptacyjnych nie będziemy zajmować się obliczeniami takimi jak przetwarzanie sygnałów, analiza i transformata Fouriera...
Ponieważ jeśli powstała fala, istnieje propagacja.

Krótko mówiąc, praktyka często nie ma nic wspólnego z teorią.

Dziękuję za wyjaśnienia dotyczące mechanizmu zębatkowego. Mam więc świetną wiadomość, że moje wibracje i hałas powstający podczas pracy są funkcją tego mechanizmu zębatego.

Alternator, który znajduje się w turbinie wiatrowej Forhorse lub Looping, nie jest przez przypadek sygnowany marką Alxion.

Spróbuję podnieść krzywiznę mojego alternatora.

Swoją drogą pan Missouri się nie wstydzi, przysłał mi fakturę za zakup renegata PMA!!! Poprosiłem go, żeby helikopter odwołał lot. Co on zrobił.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259