Zwierzęta na zdjęciach i filmach oraz ciekawostki biologiczne i zwierzęce

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 22/04/18, 14:44

Australia: Policja składa hołd Maxowi, psu głuchemu i niedowidzącemu, który uratował dziewczynę
HEROS CZTERY PAWKI Pies, w wieku 17, trzymał towarzystwo i uratował dziewczynę zagubioną w australijskim buszu ...


20 Minutes with AFP Opublikowano na 21 / 04 / 18

Obraz
Max, 17 Blue Heeler, który chronił i uratował zaginioną dziewczynę 3 w australijskim buszu w Queensland na 20 April 2018. - Kelly BENSTON / AFP

Atut mało wiarygodny i należycie nagrodzony. Max, 17 Blue Heeler, otrzymał w sobotę wyróżnienia policji Queensland w Australii.

To właśnie dzięki niemu Aurora, dziewczyna z 3, która zginęła w australijskim buszu, mogła zostać uznana za bezpieczną i zdrową, poinformowała w sobotę australijski kanał Abc

Towarzysz i przewodnik
Pies, który jest głuchy i częściowo niewidomy, przebywał z małą Aurorą przez deszczową noc, zanim poprowadził rodzinę i ratowników do dziecka, zaginionego od piątku do 15h i poszukiwanego przez powietrze i w wiejskim obszarze Queensland (północny wschód).


„Leisa [babcia dziecka] usłyszała głos Aurory, a potem znalazła Maxa, który ją jej zabrał” - powiedział Kelly Benston, towarzysz Leisy.

https://www.20minutes.fr/insolite/22592 ... u-fillette
1 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 28/04/18, 12:38

Obraz

Przy najmniejszym ostrzeżeniu te sardynki z Oceanu Spokojnego spotykają się, tworząc gęstą i wirującą spiralę, by oszukać drapieżniki. Technika, która uniemożliwia atakującym odróżnienie izolowanej ofiary. Z wyjątkiem tego, że nie jest niczym niezwykłym, że te duże szkoły ryb są przedmiotem jednoczesnych ataków pochodzących zarówno z nieba, jak iz głębin. Tysiące sardynek, połkniętych przez delfiny, mieczniki i inne leszcze morskie, giną, gdy spadają na nie dziesiątki głodnych ptaków morskich.

24h zdjęcie Figara
1 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez Grelinette » 29/04/18, 18:02

W tym roku wydaje się, że dziki rozmnażały się, ponieważ pochodzą z wielu pobliskich domów, prawdopodobnie w celu znalezienia pożywienia. Tak jest w domu: robili dziury w ogrodzeniu otaczającym posiadłość i kopali ziemię, aby znaleźć dżdżownice. Oczywiście, ponieważ rzucam gnojkiem końskim wszędzie w ogrodzie, muszą być tysiące robaków, które roi się pod ziemią, co przyciąga dziki! Na szczęście mój ogród jest w stylu rustykalnym, a wrażliwe obszary, takie jak ogród warzywny, są lepiej chronione, a dziki nie plądrują ich.

Z początku uciekałam od dzików, a potem widok dzików przychodzących co noc pod nasze okna jest raczej zabawny i oglądamy je z rodziną : Chichot: ... nawet jeśli musisz wypełnić dziury w ogrodzie wczesnym rankiem. : Evil:

... a od kilku tygodni stado dorasta z mnóstwem małych dzików! :zaszokować:

Od wieczora do wieczora mogłem podejść do nich bardzo powoli, a teraz matka (laie) mnie akceptuje: patrzy na mnie i nadal je chleb, który kładę na ziemi.
Nie każdej nocy, ale ostatnio spędziłem dużo czasu w środku stada, kucając i nie ruszając się, dziki podeszły do ​​mnie bliżej, a locha „pozwala mi” głaskać swoje młode. odrzućmy.

Udało mi się zawiesić zdjęcia:

Małe stado: dorośli 3 i dziki
Dziki 1.jpg
Dziki 1.jpg (231.74 Kio) Dostęp do czasów 3998


Laie kilka metrów ode mnie
Dziki 2.jpg
Dziki 2.jpg (82.7 Kio) Dostęp do czasów 3998


Laie, bliżej mnie z dzikami
Dziki 3.jpg
Dziki 3.jpg (172.55 Kio) Dostęp do czasów 3998

Dziki 4.jpg
Dziki 4.jpg (178.21 Kio) Dostęp do czasów 3998

Dziki 5.jpg
Dziki 5.jpg (242.42 Kio) Dostęp do czasów 3998


Szaszłyk młodych dzików w metrze 1
Dziki 6.jpg
Dziki 6.jpg (234.94 Kio) Dostęp do czasów 3998


Jeszcze bliżej! Kiedy są zajęci jedzeniem trawy, mogę je delikatnie pieścić!
Dziki 7.jpg
Dziki 7.jpg (413.26 Kio) Dostęp do czasów 3998


Ten jest mały: około 25 cm. Udało mi się to pogłaskać!
Dziki 8.jpg
Dziki 8.jpg (370.88 Kio) Dostęp do czasów 3998


Matka mnie obserwuje, popychając kilka pomruków.
Nie rozumiałem wszystkiego, ale myślę, że mówi mi, że mi ufa.
Dziki 9.jpg
Dziki 9.jpg (385.46 Kio) Dostęp do czasów 3998

Dziki 10.jpg
Dziki 10.jpg (161.01 Kio) Dostęp do czasów 3998
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez Ahmed » 29/04/18, 19:18

Laieci oceniali przede wszystkim możliwe niebezpieczeństwo, które reprezentowaliście, a następnie oceniliście, że jesteście nieszkodliwi, stąd jego obecne zachowanie. Nie są zwierzętami zasadniczo bojaźliwymi, tylko ostrożnymi iz pewnych dobrych powodów ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez Grelinette » 29/04/18, 20:46

Kolejna para, która dzieli te same miejsca co my. Żyją w rurze spustowej burzy przed domem. Wychodzą w nocy i kiedy pada deszcz.

Ropucha w lesie deszczowym.jpg
Ropucha w rainforest.jpg (265.94 KIO) Oglądane razy 3983
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez Janic » 30/04/18, 07:49

Mniam, mniam, te dziki będą mogły napełnić zamrażarki na cały rok :(
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 30/04/18, 13:02

Australia. Najstarszy pająk na świecie zabity przez osę.

Obraz

Najstarszy pająk, nazwany „16 Number”, uległ użądleniu osy w Australii w wieku 43. „Jego długie istnienie pozwoliło nam dowiedzieć się więcej o zachowaniu pająków i dynamice populacji” - powiedzieli naukowcy, którzy to zaobserwowali.

„Numer 16” zmarł w wieku 43 w Australii. Ten pająk, nazwany tak przez naukowców, którzy go obserwowali, został zabity przez użądlenie osy. Była najstarszym znanym pająkiem na świecie.

Ten gaius villosus, pająk z podrzędu Mygalomorphae, znacznie przekroczył poprzedni rekord, który był przechowywany przez meksykańską tarantulę 28, według badań opublikowanych przez Pacific Conservation Biology Journal.

Cenny wkład w naukę
„Numer 16” pozwolił naukowcom dowiedzieć się więcej na temat zachowania pająka występującego w całej Australii, w tym prywatnych ogrodów.

„Według naszej wiedzy jest to najstarszy okaz pająków, który został monitorowany, a jego długa historia pozwoliła nam dowiedzieć się więcej o zachowaniu pająków i dynamice populacji” - powiedział badacz Leanda Mason, Curtin University of Perth, Australia Zachodnia.

Następnie 1974
Została odkryta w 1974, kiedy rozpoczęła badanie zagrzebujących pająków w centralnym Wheatbelt przez australijskiego specjalistę pająka, Barbara York Main, obecnie w wieku 88.

„Dzięki szeroko zakrojonym badaniom Barbary udało nam się ustalić, że długowieczność parzących pająków wynika z ich cyklu życiowego, w tym z tego, jak żyją w nieoczyszczonych obszarach krzewów, ich siedzącym charakterze i ich do ich słabego metabolizmu - powiedziała Leanda Mason.

Gatunek zagrożony globalnym ociepleniem
Liczba 16 była badana w jej naturalnym środowisku. Samice pająków spędzają większość życia w tej samej norze lub w jej pobliżu. Naukowcy zaznaczyli jego norę i obserwowali ją bardzo regularnie.

Badanie dostarczyło również lepszego zrozumienia ludzkich zagrożeń dla gatunku, w tym globalnego ocieplenia i wylesiania.

Pająki grzebiące zwykle żyją między 5 a 20 latami. Nie stanowią większego zagrożenia dla ludzi, ale ich ugryzienie może być bolesne.

https://www.ouest-france.fr/sciences/an ... pe-5733489
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 01/05/18, 13:15

W OBRAZACH. Krokodyl morski po raz pierwszy zaobserwował pożeranie wieloryba

Autor: Anne-Sophie Tassart 30.04.2018

Niesamowita scena była obserwowana poza Australią: widać krokodyla morskiego i rekiny tygrysa 4 jedzące w tym samym czasie zwłoki wieloryba, Po raz pierwszy takie zachowanie zaobserwowano na gadzie.

Obraz

Zwierzęta oportunistyczne, które nie wahają się na przykład karmić martwymi zwierzętami, są bardzo ważne dla ekosystemu i dla naukowców. Ponadto ich zachowanie może czasami obserwować absolutnie niesamowite sceny. Tak więc, we wrześniu 2017, firma nurkowa zauważyła na północ od rafy Montgomery (zachodnie wybrzeże Australii) tylko 1 km od wybrzeża, zwłoki humbaka (Megaptera novaeangliae) około 15 metrów, pływające na tył i gnicie. Zgodnie z jego wyglądem - a zwłaszcza jego zapachem - ciało było obecne przez ponad tydzień. Ale to coś innego przyciągnęło uwagę grupy: obecność rekinów tygrysich 4 (Galeocerdo cuvier) i krokodyla morskiego (Crocodylus porosus), wszystkie w trakcie karmienia jednocześnie waleni! Taka scena nigdy nie była obserwowana. Aby lepiej to zbadać, uruchomiono drona. Spektakularne zdjęcia i filmy zostały zrobione (patrz poniżej).

Obraz

Interakcja między wszystkimi tymi potężnymi drapieżnikami (rekiny tygrysie miały około 3 metrów wysokości i krokodyl 4) ogólnie przebiegała dobrze, z wyjątkiem być może krótkiej interakcji. „Rekin miał krótki kontakt z krokodylem i zdawał się uderzać ogonem w wodę, prawdopodobnie w celu odstraszenia krokodyla z tego obszaru” - mówią amerykańscy naukowcy w skrócie w Journal of Ethology z 9 września. Marzec 2018. Po tej interakcji rekin szybko opuścił miejsce ”. Chociaż etolodzy byli już świadomi oportunistycznego charakteru rekinów tygrysich, zachowanie to jest znacznie mniej znane u krokodyli morskich. Według Austina Gallaghera, głównego autora badania, spożycia wieloryba przez ten gatunek nigdy nie zaobserwowano. 7 dni później scena powtórzyła się, ale na lądzie: zwłoki walenia wyrzucone na brzeg były tym razem otoczone 12 krokodylami.


https://www.sciencesetavenir.fr/animaux ... ine_123535
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 10/05/18, 13:15

Pingwiny cesarskie złamały zapis bezdechu gatunku

Autor: Anne-Sophie Tassart 08.05.2018

Naukowcom udało się zarejestrować najdłuższy snorkeling pingwinów cesarskich. Jeśli te ptaki robią gorzej niż dziobaty wieloryb Cuviera, ich zdolności są znacznie większe niż ludzi.

Obraz

Oprócz śledzenia ich ruchów na lądzie, naukowcy gromadzili również dane z nie mniej niż nurkowań 96.000! Według badań opublikowanych w 12 April 2018 w czasopiśmie Marine Ecology Progress Series, zwierzęta te nurkują średnio na głębokości 90 m, a czasami osiągają więcej niż 450 metrów. Jeśli pozostaną tylko 4 minut pod wodą zwykle, według czasów 17, naukowcy zarejestrowali nurkuje około 32 minut. Pingwiny te pobiły zatem poprzedni rekord, który wynosił 27,6 minuty bezdechu. Na kontynencie antarktycznym nurkowania są zazwyczaj krótsze i płytsze niż te, które wypływają dalej w morze ”.
.........

https://www.sciencesetavenir.fr/animaux ... ece_123652
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Nasze zwierzęta (zdjęcia i wideo)




przez moinsdewatt » 10/05/18, 13:36

Rybołów sfotografowany latający z rekinem utkniętym między szponami

Autor: Anne-Sophie Tassart 02.05.2018

W Stanach Zjednoczonych fotografowi udało się uwiecznić niesamowitą scenę: ptak trzymający między pazurami rekina trzymającego samą rybę. Klisze stały się wirusowe.

Obraz

.......................



inne zdjęcia w linku https://www.sciencesetavenir.fr/animaux ... res_123599
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 357