Problem z dmuchawą z utratą ciśnienia

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 06/07/11, 19:45

Witam,

Po wywierceniu około 7 studni mogę powiedzieć, że 11m podniesienie wody taką pompą jest prawie niemożliwe, prawa fizyki są temu przeciwne.

Dla bardzo dobrych pompek należy wziąć pod uwagę 6 do 8 m.
Ale też trzeba by znać samą zasadę tej realizacji, gdzie, ile otworów, średnicę otworów.
Następnie, czy użyłeś pompy do koparki, aby odpiaskować i zrobić kieszeń?
Jaki jest poziom lustra wody?

Eksperymentalnie, po wizycie czarownika i zainstalowaniu zestawu, gdy tylko woda prawie nie wypływała, jak najszybciej zbadałem poziom wody za pomocą sznurka z ciężarkiem, dzięki czemu od razu wiedziałem, czy poziom wody w studni jest prawidłowy.

Dla twojej informacji, zrobiłem pneumatyczny taran, z braku siły roboczej, masa wynosiła prawie 60 kg, a wbicie rury 1000/8 cala w ziemię na głębokość 1 m i inne wymagało nie mniej niż 1 uderzeń i 4 godzin pracy.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 06/07/11, 23:58

fc89 napisał:Witam,

Po wywierceniu około 7 studni mogę powiedzieć, że 11m podniesienie wody taką pompą jest prawie niemożliwe, prawa fizyki są temu przeciwne.


To był mój pierwszy komentarz powyżej.

Przy pustej rurze nie jest to prawie niemożliwe, jest to po prostu niemożliwe, ponieważ pompowanie z odległości 11 m to coś więcej niż absolutna próżnia. Absolutnie konieczne jest posiadanie pompy zanurzeniowej na dnie studni, aby pompować na głębokość 11 m...

Problem jednak nie występuje, ponieważ według biuletynu woda ma 1.5 m głębokości...

Mając zagruntowaną i doskonale uszczelnioną rurę, trzeba zobaczyć, co podają instrukcje, ponieważ straty ciśnienia muszą być najbardziej ograniczone przed...
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 07/07/11, 19:10

Witam,

OK, woda w rurze jest 1.5m głęboka, ale kiedy?

Musi obserwować, czy woda nadal tam jest, gdy pompa już nic nie dostarcza.

Zaobserwowałem już ten przypadek, woda poniżej 2m głębokości bez pompowania, potem po pompowaniu nic nie zostało, w końcu prawie w glinianej rurze.

Jeśli rzeczywiście jest woda, to może to być ubytek, którego brakuje, ten ubytek wykonany za pomocą pompy koparki pozwala mieć niewielki zapas, ale przede wszystkim na doprowadzenie dużo większej ilości wody.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 07/07/11, 20:45

Rozumiem, co masz na myśli, niewystarczający przepływ w górę rzeki… znowu wracamy do przepływu…

Dopóki Bib tego nie zmierzy, nie ruszymy do przodu...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149