Opinie użytkowników turbiny wiatrowej Windmax HY1000 24V?

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
mikaelb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/10/10, 11:47

Opinie użytkowników turbiny wiatrowej Windmax HY1000 24V?




przez mikaelb » 18/06/11, 13:25

Cześć, jestem nowy w tym forum, Zainstalowałem około 1 miesiąca temu, windmax HY1000 24v, 5 ostrzy. Chciałbym wiedzieć, czy ktoś wie lub korzysta z tej maszyny. Jest bardzo dobrze znany w Stanach Zjednoczonych.
Rozpoczyna produkcję od 3 ms, 1000 watów przy 12 ms i 1600 watów maks. Przy 16 ms. Wykonałem pomiary i uzyskałem 800 watów na 11 ms w seriach, co dobrze odpowiada krzywej produkcji. Nie rozumiem, że poniżej 3ms nie osiąga progu produkcyjnego, tj. 19 / 20v, aby naładować moją baterię 24v. Zrobiłem testy z akumulatorem 12 V i tam produkcja rozpoczyna się przy 2 ms, a z drugiej strony, gdy tylko osiągniemy wysokie prędkości wiatru, wydajność jest zerowa. Co wydaje mi się normalne.
Wczoraj były średnie wiatry 7ms z podmuchami 11ms. Pod koniec dnia nie otrzymałem szacunkowej produkcji. Około 400 watów w ciągu pół dnia. Widziałem, że moja moc się zmieniała. Chciałem uzyskać informacje zwrotne od użytkowników turbin wiatrowych o równoważnej mocy, aby dokonać porównań.
Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 18/06/11, 18:25

Aby akumulator 24 V mógł się naładować, napięcie musi osiągnąć i znacznie przekroczyć tę wartość (idealnie około 27.6 V), nagle wydaje się normalne, że ładowanie powinno rozpoczynać się tylko od prędkości znaczący wiatr.
Produkcja ma fatalny wpływ!

Nie mogę podać ci liczby, moja (energia przyszłości) jest wciąż i zawsze w pudełkach.
0 x
mikaelb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/10/10, 11:47




przez mikaelb » 19/06/11, 08:57

dziękuję za twoją odpowiedź Forhorse.
czy nie ma rozwiązania tego problemu, ponieważ szkoda, że ​​moja turbina wiatrowa obraca się i oprócz dość dużej prędkości (nie widzimy już łopat)
Myślałem o umieszczeniu wzmacniacza napięcia 12 V, 24 V na wyjściu prostownika, ale problem, aby znaleźć wysoką moc, i znowu są straty z powodu wydajności transformatora.
czy nie możemy podłączyć generatora bezpośrednio do mojej sieci za pomocą falownika iniekcyjnego, jak w przypadku paneli słonecznych?
Robię badania na ten temat
jeśli ktoś ma pomysł, byłoby miło
merci de votre aide
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 20/06/11, 10:34

mikaelb napisał: czy nie możemy podłączyć generatora bezpośrednio do mojej sieci za pomocą falownika iniekcyjnego, jak w przypadku paneli słonecznych?
Tak, oczywiście możemy, ale nadal musimy zapewnić ochronę przed przekroczeniem prędkości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 20/06/11, 12:43

Witam wszystkich,

Zaczyna produkcję o 3ms,


3 m / s wynosi około 10 km / h, jest to raczej bardzo niska prędkość na początku produkcji.
Próba wykorzystania słabszych wiatrów jest bezużyteczna, ponieważ nie ma znaczącej energii do wydobycia z niej.
Warunkami udanego projektu wiatrowego jest przede wszystkim znajomość rozkładu prędkości wiatru w czasie, jego orientacji, regularności. Miejsce instalacji musi być dostosowane (bez przeszkód), a maszt raczej wysoki (tam często robimy co najwyżej).

Wczoraj były średnie wiatry 7ms z podmuchami 11ms. Pod koniec dnia nie otrzymałem szacunkowej produkcji. Około 400 watów w ciągu pół dnia. Widziałem, że moja moc się zmieniała


Moc zmienia się wraz z prędkością obrotową wirnika, który sam waha się wraz z prędkością wiatru, ale jak dotąd nic nie wyjaśnia słabej produkcji.
Pamiętaj, że kiedy mówimy o energii skumulowanej, musimy użyć Wh lub KWh!
Czy odcinki kabli są prawidłowe?

czy nie możemy podłączyć generatora bezpośrednio do mojej sieci za pomocą falownika iniekcyjnego, jak w przypadku paneli słonecznych?


Falowniki sieciowe dla turbin wiatrowych różnią się nieco od modeli paneli fotowoltaicznych.
Na przykład w Windmasterze jest on zasilany 3 fazami trójfazowego generatora 48 V, a nie 12–24 V DC, jak w przypadku PV.
Informacje zwrotne od sieci wymagają jednak porozumienia i zgody z menedżerem sieci (EFRR), nawet jeśli nie ma odsprzedaży.
Przeprowadziłem badania nad mikroiniekcją ze źródła 12 V (na przykład baterii), w tym przypadku celem było zmniejszenie zużycia energii przez licznik (który nie odwróci się do góry nogami).
Sprzęt istnieje, ale wymaga napięcia od 14 do 28 V (zmiana mocy) i nie jest dystrybuowany we FRANCJI.
Wyszukaj w E Bé z „falownikiem sieciowym”

A+

Gérald
0 x
mikaelb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 11/10/10, 11:47




przez mikaelb » 20/06/11, 12:49

cześć Gaston

Mam już falownik 24 V, 230 V, 3000 W.
czy potrzebowałbym innego rodzaju falownika do bezpośredniego przesyłania energii wiatrowej / sieci domowej
jeśli możliwe jest użycie mojego falownika, czy możesz mi powiedzieć kroki, wiedząc, że oczywiście planuję wyłączyć falownik w przypadku odcięcia EDF
polega na tym, że fakt podłączenia turbiny wiatrowej do sieci pozwoliłby mi zoptymalizować turbinę wiatrową: wyjaśniam, że jeśli podłączę żarówkę 24 V, 55 W na wyjściu regulatora bez baterii, moja turbina wiatrowa będzie zasilana prądem pierwszych łopat i moją żarówka świeci.
ale jeśli podłączę go do akumulatora 24 V, generator musi osiągnąć napięcie co najmniej 20 V, aby go naładować: więc regularnie widzę, że moja turbina wiatrowa pracuje na biegu jałowym z dobrą prędkością bez wstrzykiwania czegokolwiek
merci de votre aide
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 20/06/11, 21:01

Falownik podłączony do sieci lub falownik sieciowy jest zaklinowany na sinusoidzie, aby wprowadzić swoją moc. Zasadniczo emituje napięcie nieco „przed” siecią, aby ją zasilać.
Zasadniczo, jeśli sieć ulegnie awarii, falownik przejdzie w stan bezpieczeństwa, aw każdym razie nie powinien być w stanie wysłać napięcia na linię (?) W każdym razie w 50 Hz.

Konwerter konwencjonalny lub konwerter DC / AC wytwarza własny sygnał sinusoidalny lub pseudo-sinusoidalny.

Te 2 projekty są różne.

Przesyłam Wam przykład materiału, który pozwala na ponowne wprowadzenie bez odsprzedaży. Na poziomie wydajności, jeśli konsumujesz, kiedy twoja turbina wiatrowa produkuje, zmniejszasz rachunki za prąd.

Autonomia z baterii nie jest ani ekonomiczna, ani ekologiczna, chyba że można zrobić inaczej.

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 21/06/11, 12:43

Witam,

Kilka miesięcy temu szukałem sprzętu, właśnie w celu rozważenia przejścia z akumulatora 12 V na wtrysk sieciowy przy 220 V. Akumulator może być ładowany przez turbinę wiatrową lub panel fotowoltaiczny za pomocą regulatora.

Dziś materiał dalej ewoluował pod względem mocy, i jest pełen zakres od 300 do 3500 W, z 14-28DC lub więcej jako wejście, przekształcone w 220 V AC / 50 HZ

Wyobrażam sobie, że tego rodzaju materiałów nie można znaleźć we Francji, nie bez powodu, że ich użycie musi być uregulowane.
Ponadto, biorąc pod uwagę, że francuski system dotacji na energię fotowoltaiczną / wiatrową zobowiązuje producentów do całkowitej odsprzedaży energii słonecznej, bez obawy o własne zużycie, produkcja bez odsprzedaży nie interesuje osób ...... na razie.
Mimo wszystko jest ciekawą alternatywą do przechowywania baterii. Akumulator buforowy może jednak odgrywać rolę stabilizacji napięcia.

Oto przykład informacji, które można znaleźć na falowniku ON-Grid DC-AC

Obraz

Obraz

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 21/06/11, 14:11

Pętla napisał:Wyobrażam sobie, że tego rodzaju materiałów nie można znaleźć we Francji, nie bez powodu, że ich użycie musi być uregulowane.
Boję się, że tak : Evil:

Pętla napisał:Akumulator buforowy może jednak odgrywać rolę stabilizacji napięcia.
Generalnie nie ma sensu stabilizować napięcia, ponieważ ten typ falownika często zawiera funkcję MPPT, która byłaby zakłócona przez obecność akumulatora.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 21/06/11, 15:51

na rueducom są czyste zatoki (między innymi)
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 34