Taras: bez chwastów bez środków chemicznych

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/04/11, 14:45

Ach, nie sądziłam, że ten temat wzbudzi takie zainteresowanie! Świetnie!

Sixk, na pianę w stawach, mamy też metodę mechaniczną, która też działa (łatwiejsza, bo nie ma korzeni).

Nie wszędzie go usunąłem, bo dodaje mi uroku i autentyczności (taras rzymski, angielski...)

Mech zaschnięty w kostkach brukowych poza smarem łokciowym, szczotką + wodą nie widzę zbyt wiele. W naszym przypadku kostka brukowa jest na tyle gładka, że ​​nie łapie mchu.

Tylko uwaga: za kostkę brukową (grubość 2.5 cm) zapłaciliśmy u rzemieślnika, w tej samej cenie lub nawet taniej niż niektóre samoblokujące betony w supermarketach...

Przy metodzie lutowniczej obawiałem się szoków termicznych na kostkach brukowych (w kamieniu), z kostkami betonowymi. Do metody plandekowej (lub desek lub innej...) potwierdzam, sprawdza się świetnie...ale przeszkadza w korzystaniu z tarasu.

Dla pędzla szarlatańczyka, niemożliwe na kamieniu: podrapałoby je.

ps: dedeleco za dobre twoje "obce" metody : Chichot: : Chichot:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/04/11, 15:25

Bardzo proste jak problem!

Wystarczy podlać je odrobiną wody zebranej u wylotu elektrowni w Fukushimie! : Chichot:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/04/11, 17:16

za mało radioaktywna!!Ona przeżyje,ale nie my!! Wymagane 50 siwertów!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/04/11, 19:11

Christophe napisał:
, dla piany w stawach, :


Idź na zabawę, weekend. Wyczerpany: pijesz pianę i dołączasz do niej, palisz!

Poważniejsze: siarczan miedzi. Zwróć uwagę na miedziane obramowania kominka: w oporze, bez piany. Wyjaśnienie: wraz z zanieczyszczeniem tworzy się lekka warstewka siarczanu miedzi, która jest zmywana przez deszcz... Piana jest czyszczona...

Ja też tak jak Christohe zostawiam, jest ładny i dobrze podkreśla kamienie (kupiłam za drogo - no drogo! - "blue stone" z Belgii!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/04/11, 20:32

Hahaha!! Och, ale nie!! To joint w piwie (trudny koniec wieczorów), rewers delikatniejszy hhihihi!

Obraz

+1 za miedź ale nie warto zasiarczać, zwykły kabel miedziany może wystarczyć pod warunkiem, że kapie na niego woda, na dach ok, na taras to mniej oczywiste...

Jest to jedna z antybakteryjnych właściwości miedzi (stosowanej w niektórych systemach dezynfekcji basenów Copper Silver oraz znanych już Egipcjanom, doświadczanych w niektórych szpitalach, mosiężnych lub miedzianych klamkach do drzwi).

Mamy (stary) temat na ten temat: https://www.econologie.com/forums/anti-mouss ... t3995.html

Wow, znalazłeś niebieski kamień z Belgii? Tutaj, w Belgii, nie jest łatwo znaleźć... Biorąc pod uwagę cenę, jaką zapłaciliśmy, to prawdopodobnie chiński niebieski kamień... Poza tym, po 2 latach, myślę, że trochę wyblakł... ale hej, jest jeszcze piękniejszy niż betonowa nawierzchnia w każdym razie (według mojego gustu) ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/04/11, 20:56

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/04/11, 11:12

Christophe napisał:+1 za miedź ale nie warto zasiarczać, zwykły kabel miedziany może wystarczyć pod warunkiem, że kapie na niego woda, na dach ok, na taras mniej to oczywiste...


Tak, tak, dobrze. Dlatego na taras praktyczny jest siarczan (to słynna "mieszanka Bordeaux"), wszędzie w sprzedaży i... łatwo rozpuszczalny (podczas gdy miedź...).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/04/11, 11:18

Bez reklamy: dla tych, którzy lubią środki chwastobójcze, ten środek chwastobójczy na bazie kwasu pelargonowego (pochodna geranium, który, jak wielu w Alzacji wie, jest w rzeczywistości pelargonią botaniczną). Takie „organiczne”.

http://www.plantes-et-jardins.com/catal ... ions=10043

Wypróbowany przez znajomego. Werdykt: radykalny! Pod warunkiem, że roślina jest dobrze utopiona (kwas ten rozpuszcza naskórek, który chroni roślinę przed utratą wody; w ten sposób naga roślina traci pływalność i pęka...).
0 x
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 09/04/11, 14:55

SixK napisał:OK i na piankę!? co to jest

SixK

Mech uwielbia słabe, wilgotne i kwaśne gleby, a przy 20% azotu i 50% wapna z cyjanamidu wapnia środowisko nagle przestaje mu odpowiadać i po 3 dniach wysycha.
Jest to produkt (granulki), który nie plami, w przeciwieństwie do siarczanu żelaza.
Uważaj, aby przestrzegać dawkowania na trawniku, w przeciwnym razie trawnik również wyschnie...
Inaczej nie sadzić w kwietniku, ze względu na azot, pełen liści, ale bez kwiatów.
W przeciwnym razie, aby pozostać w „naturalnym” użyciu tylko wapna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 09/04/11, 23:59

Czy to był żart, czy twoja pierwsza wiadomość, Christophe!?
Daje nam temat na 2 źdźbła trawy toczący pojedynek między 2 kostkami brukowymi : Lol:

Czy zamiast tego możesz zrobić wideo? Bo na zdjęciu źdźbła trawy są na miejscu a na stopniu po źdźbło trawy wyrwane, a ja nie zrozumiałem co zrobić ze śrubokrętem : Mrgreen:

Idź, zrób nam film i umieść go na youtube. Ale musisz poczekać, aż odrosną jeszcze 2 źdźbła trawy : Lol:

Żarty na bok, w domu mam 350m² ziemi, jest żwir, wszędzie rosną chwasty, to jest straszne. Oczywiście nie chcę chwastować chemicznie, więc kiedy to robię, lubię cię (ale w rękawiczkach, aby nie zranić się śrubokrętem : Lol:). Tyle że rośnie tak bardzo, że co 20 dni zajęłoby to 2 minut.

Więc w moim przypadku, jakie jest rozwiązanie!?? Byłoby tak, że bym wyjechał, chwasty w ogóle mi nie przeszkadzają, ale moja żona woli "czysty" ogród. Ach to prawda, że ​​ogród sąsiada jest piękny!! Tak, ale cholera, nie jestem na emeryturze!!!!!!
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102