Rodzaje wełny szklanej

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44

Rodzaje wełny szklanej




przez zielony » 15/02/11, 20:11

Witam,
Podczas przebudowy części domu położyłem żółtą wełnę szklaną w panelach, które były na ścianie,
Odkryłem "luźną" białą wełnę szklaną w zakamarkach, wełnę dużo bardziej miękką w dotyku niż żółta, mniej strukturalną, prawie kłębek waty, a dzisiaj właśnie odkryłem zieloną wełnę szklaną w przegrodzie, która wygląda tak samo jak żółty panel.
Czy różne kolorowe wełny szklane mają określone funkcje?
Czy są inne kolory?
Dziękuję.
0 x
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 19/02/11, 22:17

Po żółtym, zielonym i białym trafiłem na pomarańczowo-brązowy, kolor trudny do opisania, więc na zdjęciu jest jaśniejszy (zrobiłem fajny patchwork) : Chichot: :
Obraz.
0 x
Wypełnia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/03/23, 13:20

Re: Rodzaje wełny szklanej




przez Wypełnia » 24/03/23, 17:21

Witam, znalazłem na zagubionym strychu wełnę szklaną fluorescencyjną w kolorze zielonym, taką jak ta, którą pokazujesz na zdjęciu. Dowiedziałeś się o co chodziło? Czy wiesz, czy może zawierać azbest? DZIĘKI
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14925
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4342

Re: Rodzaje wełny szklanej




przez GuyGadeboisTheBack » 24/03/23, 18:21

nie wiem czy to to:
https://www.lemoniteur.fr/article/ursa- ... ert.896174
Ale jeśli tak, to nie ma w nim azbestu i żadnych podrażnień.
0 x
Wypełnia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/03/23, 13:20

Re: Rodzaje wełny szklanej




przez Wypełnia » 24/03/23, 22:26

Nie, mój pochodzi z lat 90. Ale miałem potwierdzenie, że nie zawiera azbestu. Dziękuję za odpowiedź.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Rodzaje wełny szklanej




przez Obamot » 26/03/23, 00:47

Witam,

Mówię wam, róbcie, co chcecie, ale bądźcie bardzo ostrożni – dobrze robicie, rozmawiając o azbeście – mój nauczyciel biochemii zawsze mi powtarzał, że po skandalu z azbestem przyjdzie skandal z wełną szklaną…

Więc noś maski oddechowe, gogle i kombinezony przeciwpyłowe z kapturem, a następnie kapcie.

Ale dziś możemy się bez niej obejść z watą celulozową (nadal trzeba też chronić drogi oddechowe)
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 353