Czy falownik jest przyjazny dla środowiska?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/01/11, 20:16

Potwierdzam ! małe falowniki to falowniki off-line: dopóki nie ma przerwy, napięcie 220 V jest przesyłane bezpośrednio bez ważnej ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi lub przepięciami

w przypadku awarii 220 przełączenie następuje na przetwornicę z mikroodcięciem

w każdym razie mikro cięcie nie przeszkadza komputerowi ... kiedy przeszkadza, to jest cięte bardziej niż mikro

przy zasilaniu komputera agregatem można by pomyśleć o poprawie bezpieczeństwa inwerterem... no nie, większość inwerterów jakie miałem zwiększa problemy, a nie bezpośrednie zasilanie z dobrej grupy... np. w domu jak włącza się pralka czy pompa wody to powoduje spadek napięcia na generatorze co wcale nie przeszkadza komputerom... ale jak włożę inwerter to przy każdym spadku napięcia lub różnicy częstotliwości rozłącza 220 z grupy i zaczyna falować na jego akumulatorze... i kończy się to rozładowaniem jego akumulatora, i wykonanie prawdziwego cięcia, podczas gdy bez falownika komputer nie wykonałby cięcia

więc umieszczenie za generatorem większości małych falowników jest bezwartościowe

a jak na dobrym 220v z edf to mało używany to można się zastanawiać do czego to służy?
0 x
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13




przez stein42 » 17/01/11, 22:37

No nie sądziłem, że ten temat tak zafascynuje tłumy!!

Dobra już zdecydowałem się podłączyć sprzęt komputerowy do gniazdek z włącznikiem. Oczywiste jest, że wtyczka Brennenstuhl wygląda świetnie, ale uważam, że jest zawyżona ...

Pytanie brzmi, czy będę trzymał falownik za listwą zasilającą do zasilania komputera i ekranu. Korzystanie z komputera to około 3-4 godziny dziennie, więc falownik będzie zasilany na tych gniazdach. Czy ma to sens w odniesieniu do tych cykli ładowania i rozładowania?

W każdym razie debata szaleje, ale ostatecznie jestem bardziej zdania Forhorse'a. Chociaż mieszkając na wsi nigdy nie miałem spalonego komputera ani innego problemu.
To powiedziawszy, rozumiem ostrzeżenia innych osób dotyczące bezpieczeństwa.

Dla precyzji mam MGE Ellipse 600 USBS
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/01/11, 22:42

jeśli zasilasz swój falownik tylko przez 3 godziny dziennie, istnieje duża szansa, że ​​nie naładuje on wystarczająco baterii... wyczerpany akumulator, bezużyteczny falownik... więc zrezygnuj całkowicie z falownika, możesz go sprzedać komuś, kto naprawdę go potrzebuje, ale zostaw go, póki jeszcze go masz
0 x
stein42
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 27/02/10, 18:13




przez stein42 » 17/01/11, 23:01

To jest to, co zamierzam zrobić.
Jest już w sprzedaży na prawym rogu ale nie śpieszy się na bramkę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 18/01/11, 10:13

chatelot16 napisał:przy zasilaniu komputera agregatem można by pomyśleć o poprawie bezpieczeństwa inwerterem... no nie, większość inwerterów jakie miałem zwiększa problemy, a nie bezpośrednie zasilanie z dobrej grupy... np. w domu jak włącza się pralka czy pompa wody to powoduje spadek napięcia na generatorze co wcale nie przeszkadza komputerom... ale jak włożę inwerter to przy każdym spadku napięcia lub różnicy częstotliwości rozłącza 220 z grupy i zaczyna falować na jego akumulatorze... i kończy się to rozładowaniem jego akumulatora, i wykonanie prawdziwego cięcia, podczas gdy bez falownika komputer nie wykonałby cięcia
Musiałbyś zasilić akumulatory falownika z wyjściem 12 V generatora. : Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 18/01/11, 12:13

Citro napisał:Musiałbyś zasilić akumulatory falownika z wyjściem 12 V generatora. : Idea:


Tak ale nie...
Już większość falowników komputerowych, nawet te małe 600VA, ma napięcie 24 V (łatwiej zmieścić 2 małe akumulatory 12 V niż jeden duży)
Wtedy stopień wyjściowy tych falowników nie jest przystosowany do pracy ciągłej. Wentylacja nie jest wystarczająca. Są przeznaczone do pracy na czas rozładowania baterii, nie więcej, jeśli użyjesz jej jako przetwornicy 24V/230V, skończy się to przepaleniem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176