Wyjdź z konsumpcjonizmu: drukarki porad i wskazówek

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/12/10, 18:59

Niezwykłe fplm:
Hakuję wszystko, co przychodzi mi do głowy, odkąd byłem dzieckiem, a gorączka nie ma zamiaru nawrócić

i rzadko!!
W przeciwnym razie zauważam, że istnieje grafit koloidalny, który można osadzać za pomocą drukarki atramentowej (z dużymi kroplami), który po wyschnięciu jest dobrym przewodnikiem i może być używany jako podłoże do elektrolitycznego osadzania grubej miedzi!

Ale srebro pozostaje znacznie lepszym przewodnikiem i znacznie łatwiejszym, a stabilne osady miedzi są chemicznie trudne z siarczanem miedzi.
Z kwasem szczawiowym otrzymujemy osad niebieskiego szczawianu miedzi, który rozkłada się w wysokiej temperaturze (czerwony) do lekko utlenionej miedzi, ale żywica epoksydowa nie wytrzyma wymaganej temperatury.
http://books.google.fr/books?id=DcxbAAA ... &q&f=false

W końcu przy samodzielnym majsterkowaniu w domu często potrzebujemy tylko jednej kopii obwodu, a wtedy kompletnie nie ma sensu robić obwodu drukowanego, wystarczy okablować go prostymi przewodami i lutami, które wystarczą na jeden egzemplarz. !!!!
Tym samym nie potrzebuję już obwodu drukowanego do pojedynczego egzemplarza, jak do alarmu, który działa już 10 lat!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 01/01/11, 10:35

Christophe napisał:Tak, oprócz nabojów, w laserze nadal trzeba wymienić bęben (około 150 € / sztukę!).



To nie jest ogólnik. Od jednej marki do drugiej, a czasem nawet od jednego modelu do drugiego dla tej samej marki, bęben jest zintegrowany z kasetą z tonerem lub jest całkowicie niezależny (jest wtedy wymieniany tylko w razie potrzeby)
na pewno ceny wkładów wahają się od prostych do podwójnych (od około 60 € za najtańsze tonery bez bębna do ponad 150 € za te z wbudowanym bębnem)

Jest to punkt, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie lasera.
A tak w ogóle, to generalnie przed zakupem drukarki zawsze należy zadać sobie pytanie o cenę materiałów eksploatacyjnych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 01/01/11, 10:54

Dobry rok!

W przypadku lasera kolorowego myślę, że może to być tylko niezależne...

Liczy się to, że zapowiadane przez HP strony są dość fantazyjne zarówno pod względem bębna, jak i kolorowych i czarnych tonerów.

Wymiana 5 (bęben + 4 tonery) kosztuje ponad 300 €... za 2 do 3000 rzeczywistych stron (i więcej)... oblicz koszt jednej strony.

Tutaj spróbuję zrobić całkowity koszt, ponieważ go mamy, próbując znaleźć wszystkie faktury...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 01/01/11, 11:26

Prawdą jest, że w przypadku druku czarno-białego bęben jest na ogół zintegrowany z kasetą z tonerem. Ale widziałem już modele, w których były one rozdzielone.
W każdym razie dla mnie laser ma ogromną zaletę: toner nie wysycha. Gdy drukujesz bardzo mało, nie ma problemu z wysychaniem dysz lub wyciekiem z kartridża.
Więc używając starego sloganu „zużywa się tylko wtedy, gdy go używasz”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 01/01/11, 15:25

Nawet nie... Jeśli drukarka nie pracuje przez pewien czas, bębny stają się „wżerowe” (zaczynają polimeryzację), a na całej długości lub nawet w strefach lub kropkach bloku obrazu pojawiają się ślady lub paski, które powodują plamy (skuteczna polimeryzacja ). A potem obowiązkowa jest wymiana bębna lub wkładu (a więc jeśli nie drukujesz często, lepiej wziąć kartridż ze zintegrowanym bębnem: aby ograniczyć koszty uszkodzeń...).

W obu przypadkach — atramentowych ORAZ laserowych — system się psuje, nawet jeśli go nie używasz. Laser jest tam trochę mniej czuły w pewnych warunkach: regularnie włączaj drukarkę, aby uniknąć/spowolnić proces polimeryzacji tonera na bębnie!

... ale Forhose już pokazał, jak bardzo jest zaangażowany w obronę „małe układy między przyjaciółmi z branży komputerowej”, w imieniu „etyka biznesowa i zgodność z prawem” który byłby broniony, gdyby ta gałąź nie była zgniła do tego stopnia, że ​​wiemy!

... jak w tym wątku (którego nie będziemy powtarzać...) ...>

...gdzie już mu odpowiedziałem (między innymi):

Obamot napisał:Ponieważ polecasz laser, dobrze, że pośrednio rozpoznajesz oszustwo związane z drukarkami atramentowymi

[...] z wkładami z tonerem firmy HP (na przykład LaserJet 2605dn PS) jest jeszcze jedno oszustwo: podczas drukowania tekstu używa on również kolorowych wkładów bez Twojej wiedzy!

I nie ma sposobu, aby poprosić go, aby drukował tylko samą czernią. W rezultacie wkłady kolorowe wyczerpują się z dużą prędkością „V”. : Evil:

Tam jest bardzo silny, bo zostaje się pozbawionym możliwości zrobienia czegoś „zwykłego”.

A ja mówię oszustwo, ponieważ faceci na gorącej linii w HP są zabawni, zachęcając cię do porzucenia starego czarno-białego, wyjaśniając ci, że byłoby to w twoim interesie! Kiedy powiedziałem im, że lekarze o tym nie wspomnieli, zapadła cisza radiowa. Musiałem więc zachować moje stare czarno-białe lasery PS, dopóki działają!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/01/11, 11:04

dede, gdy zmieniasz tytuł na tytuł, który był poprawny, po prostu postaraj się, aby nie był obcięty i bez błędów... : Evil: : Evil: : Evil:

Więc poprawiam:
„Wyjdź z konsumpcjonizmu: Porady i sztuczki konkretne z druku”

en

„Wyjdź z konsumpcjonizmu: porady i wskazówki dotyczące drukarki”

Ale wolałem poprzednią...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/01/11, 16:48

Obamat chciał ten tytuł, a zabrakło miejsca na np. drukarkę!!
Tytuł został zatem obcięty automatycznie skrócony przez oprogramowanie ekonologiczne!!!! !!!

Ale konkret jest niezbędny w obliczu ogólnych rozważań teoretycznych, w których się gubimy, co niektórzy intelektualiści uwielbiają!!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 02/01/11, 19:34

Rób jak chcesz, zostawiłem link (ale przynajmniej umieściłbym „etc” lub usunął słowo „drukarka” => jeśli zmienisz, poprawię link)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 02/01/11, 19:44

Tytuł tematu nie zmienia się codziennie, w przeciwnym razie nikt nie będzie mógł śledzić/znaleźć tematu...

Więc pomyślmy przed, a nie po... Dziękuję.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155