Wyjdź z konsumpcjonizmu: drukarki porad i wskazówek

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/12/10, 12:45

Drukarki sprzed 10 lat były znacznie mniej chronione i można było bez końca wkładać atrament do 1-litrowej butelki w cenie kartridża:
konkretny przypadek: rysik Epson 740, w którym mogłem w nieskończoność wkładać atrament i łatwo go odblokowywać, ponieważ jego dysze nie są zbyt cienkie i nie mają ochronnego układu !!!!
(moczyć przez długi czas w wodzie i rozpuszczalniku atramentowym, takim jak alkohol propylowy)
Najnowszy Canon MP610 (zastąpiony przez MP520) również obsługuje, ale trudniej jest go odblokować, ponieważ zbyt dobrze !!

Mam dość i Uruchomię ponownie 740 !!!

Pojemniki z tuszem nie mogą znajdować się pod prawdziwą presją, ponieważ tusz będzie wychodził stale, a zatem badany jest raczej system niskiego ciśnienia i kapilarności obwodu, który należy zablokować, gdy tylko nadejdzie powietrze z zewnątrz, aby spolimeryzować produkt w środku !!!!
Następnie wkład znajduje się w niskim zagłębieniu, ale wystarcza, aby zablokować wylot atramentu, gdy tylko zewnętrzne powietrze dotrze do wylotu przed ponownym naładowaniem !!!!
Prawie wszystkie prawa fizyki zostały zbadane w celu blokowania doładowań !!!!!!
Zobacz patenty !!
Musisz więc przeprowadzić bardzo dokładne badania naukowe, aby się poruszać !!!
Producenci stale zmieniają modele, uniemożliwiając znalezienie starego roku lub dwóch lat (przykład MP610), aby przejść szybciej niż opracowanie sposobów na obejście !!!!!!!!!!!!!! !

W każdym razie uważamy, że drukarki są tańsze niż ich naboje, podczas gdy generalnie są one najdroższe w użyciu z niepodzielonymi nabojami nie zawierającymi wcale !!!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/12/10, 12:55

Ponieważ EPSON DX4450 nadal sprzedaje za 40 €, dobrze jest powiedzieć tutaj konkretnie dostawca (y) kaset resetujących, które działają !!

Rzeczywiście jest to sposób na faworyzowanie obecnych modeli, które można obejść i które działają !!!!
Zamiast robić i powtarzać każdy w naszym kącie, czasami nieskuteczne doświadczenia !!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 31/12/10, 13:40

Nie zapobiegaj tym praktykom, w swojej „polityce”, na wkładach do drukarek mocno przypominają metodę planowanej dezaktualizacji ...
https://www.econologie.com/forums/l-obsolesc ... t9854.html
https://www.econologie.com/l-obsolescenc ... -4311.html

Znowu: co robią grupy rzecznictwa konsumentów?

Myślę, że podobnie jak wkrótce w przypadku telefonów wielokrotnego ładowania na USB, prawo lub światowy standard nakładający standard na naboje ... A przynajmniej, że ten sam producent używa tego samego naboje dla wszystkich jego modele !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/12/10, 14:13

Tak! podczas gdy my się tym zajmujemy, Europa powinna poważnie ustanowić przepisy dotyczące części samochodowych z unikalnym identyfikatorem w multipleksowanym autobusie. Niektóre z tych części (bardzo drogie, takie jak centralne zarządzanie akcesoriami elektrycznymi) mogą być używane tylko w jednym pojeździe. Zresetowanie komputera w agencji nie jest możliwe. Naprawdę szkoda. (jeśli nie możesz tego naprawić, nie jesteś właścicielem)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 31/12/10, 14:21

Wygląda na to, że nie umieściły na kartridżach drukujących unikatowej karty chipowej z identyfikatorem, ale ich cena spada, to nie potrwa długo !!

Będziemy musieli poczekać na tani komputer kwantowy!
0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 31/12/10, 15:17

Ja w 2011 r. Tworzę własne ekologiczne obwody drukowane! To moja dobra rozdzielczość.

Osobiście nie drukowałem niczego przez ponad 5 lat. Kiedy naprawdę muszę drukować (może raz w roku), idę do centrum kopiowania za pomocą pamięci USB. Nigdy nie kosztowało mnie to więcej niż kartridża, z dala od niego (ogólnie, idę tam raz z dużą ilością wydruków, to sprzyja zniżce), a nawet dostałem darmowa oprawa! :D

Planuję użyć mojej drukarki do czegoś innego.
Hakuję wszystko, co przychodzi mi do głowy, odkąd byłem dzieckiem, a gorączka nie ma zamiaru nawrócić : Chichot: , więc od razu chciałem spróbować odtworzyć to na mojej drukarce, która mnie obciążyła (po angielsku): https://www.econologie.com/fichiers/partager2/1293799534tP0IJf.pdf
Azotan srebra, którego cena jest wygórowana, wolę eksperymentować z siarczanem miedzi i kwasem askorbinowym (spróbuję też tańszego i tak samo przyjaznego dla środowiska kwasu szczawiowego, na przykład w szczawiu).
Eksperyment jest w toku i mam kilka pomysłów na usprawnienie tego procesu, w tym późniejsze powlekanie czystą miedzią ...
Podam więcej szczegółów na temat protokołu, materiału i wyników, jeśli to ci powie.
Teoretycznie cena prostej drukarki (> 600 dpi i najlepiej piezo), siarczanu miedzi, kwasu askorbinowego, włókna szklanego i żywicy epoksydowej w porównaniu z grawerem, izolatorem, płytkami miedzianymi i niezbędnymi produktami jest ponad miara, zwłaszcza jeśli uwzględniany jest koszt ekologiczny. Jeśli dodatkowo można dostać drukarkę od OCCAZ lub za darmo, to staje się naprawdę bardzo interesująca.

Ekologicznie uwodniony kwas askorbinowy (C6H8O6) lub nie (C6H6O6) jest całkowicie nieszkodliwy i ulega biodegradacji. Siarczan miedzi jest nieszkodliwy, jeśli rozcieńczony w małych dawkach, ale podczas reakcji pozostałość jest bardzo rozcieńczonym kwasem siarkowym. Nie ma obowiązku wyrzucania go tak, jak jest w rurach!
Gotować (> 100 ° C ale <300 ° C ponieważ H2SO4 paruje do SO3 od 340 ° C!) Aby odparować nadmiar wody w niemetalowym pojemniku i wystarczy wymienić elektrolit akumulatora samochodowego (2% H4SO30) .
W przeciwnym razie neutralizacja kwasu za pomocą wapna gaszonego (CaOH) da wodę i gips (tynk: CaSO4). To rozwiązanie może nawet służyć jako wapienna poprawka do ogrodu warzywnego, jeśli jego gleba jest nieco zbyt kwaśna. Nie piękne, że ...
Z drugiej strony, nie próbuj tego ze zużytym elektrolitem z baterii, ponieważ zawiera on siarczan ołowiu i że nie jest dobry ani dla ciebie, ani dla twoich roślin.
Pozostaje tylko włókno szklane, a zwłaszcza żywica epoksydowa. Rozważę alternatywy później, jeśli doświadczenie okaże się rozstrzygające.
W przeciwnym razie istnieje również sprawdzony sposób maskowania miedzianych płyt za pomocą tonera, ale potrzebujesz drukarki, która akceptuje grube i sztywne media, nie wspominając już o tym, że nie zmienia to wiele w kosztowny i zanieczyszczający podstawowy proces.
Ponadto zawsze uważałem za głupie poświęcanie 40–60% miedzi zamiast dodawania takiej ilości bez utraty wsparcia. :zaszokować:
Przeczytałem również gdzieś (jak sądzę na ekopedii), że naukowiec wydrukował ogniwa fotowoltaiczne za pomocą drukarki atramentowej. Różnica w cenie musi być jeszcze bardziej oczywista ... Niestety, przepis jest nadal utrzymywany w tajemnicy. Kiedy będziemy mieć technologiczne wikileaki, które będziemy się dobrze bawić? :P
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "
Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 31/12/10, 15:34

Jest to technika „wysokiego latania”, należy uznać, że jest świetna! Czy masz linki z innych stron? Hack itp ...
Co jeszcze jest mniej „eksperymentalne”, a które działa dość szybko? Czy znasz Kipkay?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 31/12/10, 16:31

dedeleco napisał:
Obamot napisał:Kiedy wymienić drukarkę?

Jak ocenić reklamowany zasięg a rzeczywiste zużycie?

Jakie alternatywy? (Mówiąc ekonomicznie i jak to obliczyć).

W każdej chwili, ponieważ drukarka kosztuje wkład (40 €) !!
Wszystko zależy od tego, co drukujemy !!
ale lepiej jest uzupełnić litrem atramentu w cenie wkładu od 10 do 20 ml !!!
Ale musisz znać trudności w przezwyciężaniu zabezpieczeń i wiórów, a zatem wiedzieć, czy resetery w sprzedaży działają, i tanie atramenty, które się nie zapychają, stąd drugi konkretny, a nie ogólny wątek !!!
W przeciwnym razie ekologicznie nie drukując niczego, oprócz biletów iDTGV, ratujemy wiele drzew na naszej planecie i unikamy rozproszenia szkodliwych atramentów w śmieciach !!!

Obamot napisał:Tak więc pomysł arkusza „wspomagania decyzji” jest uzasadniony! Ponieważ jest to typowy przypadek, który trudno „zidentyfikować”.

zostawia mnie bardzo się zastanawiałem, co umieścić w „mało zrozumiałym” arkuszu kalkulacyjnym, w szczególności tusz, rozpuszczalniki i brudne palce, wkłady i głowice drukujące zaprojektowane tak, aby zatkały się w ciągu kilku dni, gdy tylko atrament nie należy do producenta, a także możliwość wydostania się z tych pułapek, takich jak przepływ atramentu w pojemniku majstrować !!!


Obliczenia dotyczące drukarek atramentowych są rzeczywiście trudne do obliczenia, ponieważ producenci zepsuli sposoby hakowania. Wybrałem system Inktank, ale musiałem zrezygnować z powodu wysychania głowicy drukującej piezo za pomocą => Epson Stylus Photo EX (z zestawem PostScript) i Epson Stylus Photo 1200 A3.

Ponadto rolki prowadzące papier fotograficzny pobierają atrament i rozmazują arkusze, dlatego postanowiłem usunąć część prowadnic rolek. I ... stało się losowym majsterkowaniem. Więc wróciłem do lasera, dzięki któremu oszacowania są bardziej wymierne ...

Ale postaram się uratować głowy alkoholem izopropylowym. Z jakim rozcieńczeniem używasz tego?
0 x
FPLM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 306
Rejestracja: 04/02/10, 23:47
x 1




przez FPLM » 31/12/10, 16:34

Tak, tak Mam inne, muszę fałszować moje zakładki. Na moim komputerze jest tyle samo bałaganu, co w moim biurze : Chichot:
Skaczę szczególnie przy okazji tego wątku, aby rozpowszechnić ten piękny pomysł na hack przydatny w raporcie (muszę przyznać, że nie zawsze tak jest).
Trzeba przyznać, że projekt ten jest eksperymentalny, ale opracowany i przetestowany przez badaczy uniwersyteckich, a nie jednego faceta w garażu.
Daje to uznanie, nawet jeśli mam największy szacunek dla hakerów garażowych ...
KipKay, nie wiedziałem nie (wskocz do zakładki, dziękuję).
Muszę przyznać, że nie preferuję majsterkowania ani innych witryn. Zależy to ściśle od tematu. W większości najlepiej pocierać ramiona z najgorszym.
Ale przeprowadzę wyszukiwanie na moim komputerze i skompiluję cię, jeśli chcesz.
Witryna, którą uwielbiam dla informacji naukowych (tezy, ...):
http://hal.archives-ouvertes.fr/
W rzeczywistości bardzo rzadko można znaleźć wszystkie dobre informacje z jednego źródła, bardzo często jest to łamigłówka ...
Z wyjątkiem tego projektu znalazłem przypadkiem, szukając informacji o reprap ...
Prześlę ci kompilację ... w przyszłym roku. : Mrgreen:
0 x
"Jeśli nie jesteś ostrożny, gazety w końcu sprawi, że nienawidzę uciskanych i ciemiężcy pokłon. "

Malcolm X
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 31/12/10, 18:15

Christophe napisał:Jakiej marki używasz systemu?

Moje są atramentowe, takie jak te:
http://www.bugey-boutique.com/product_i ... 3443a342cd
Uwaga: są sprzedawane puste, bez tuszu. 22 € + wysyłka
Ostatnio edytowane przez Cuicui 01 / 01 / 11, 01: 47, 2 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148