Małe pytanko z mechaniki rolniczej...

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/12/10, 11:56

święty wynalazek: czterokołowy wózek bez kierunku... dla krajów, w których są tylko linie proste
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/12/10, 12:40

Na pierwszym ładnym zdjęciu Obamota tył nie jest stabilny i przewróci się, a koła pozostaną z tyłu.
Przód jest stabilny z koniem, drążek umożliwiający uniesienie tułowia dociskając za kołami oraz a dobry montaż grelinette, który ma dobre wyczucie mechaniki bez symulatora.
Symulator jest bezużyteczny, jeśli myślimy o podstawowych efektach ramion dźwigni.
Z tyłu należy zrobić to samo, co z przodu z łańcuchem, który ciągnie za dźwignię, która również unosi tył, gdy koń ciągnie, ale jest to trudniejsze, ponieważ długość łańcucha między przodem a tyłem jest dostosowana na każdą długość pnia drzewa.

Wreszcie jest kierunek, bo wchodząc w zakręt koń skręca koła względem tułowia z przodu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 12/12/10, 14:00

pfff : Chichot: : Chichot: : Chichot: zabójcza radość! Obraz 8) : Mrgreen:

...Przyznaję, że potrzebujesz przegubu typu naczepa...!!!?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 12/12/10, 15:43

Kiedy ty mówisz, są ludzie, którzy pracują i modelują się na Phunie.

Efekt po 30 minutach nauki oprogramowania: moje pierwsze samozaciskowe szczypce pod phunem: łańcuch, 1 ramiona, 2 przegub i 1 przerwa do podnoszenia.

Obraz

Na chwilę obecną przy domyślnych parametrach masy i tarcia nie trzyma się na tyle żeby podnieść kostkę, muszę się dokładniej przyjrzeć...

Phun bardzo ewoluował od tematu z 2008 roku, teraz jest nawet woda, a każda istota ma „energię” (to powinien być pan Kieffer!). Naprawdę polecam, że możemy naprawdę robić różne rzeczy... bardzo... zabawne... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 12/12/10, 15:48

Hej Hopla, 30 sekund później: 2 stalowe ramiona + lżejszy drewniany korpus = działa :)

Obraz

: Mrgreen: : Mrgreen:

Taka jest zasada, teraz trzeba zrobić czystszy model...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/10, 15:50

dedeleco napisał:...dobry montaż grelinette, który ma dobre wyczucie mechaniki bez symulatora.


dziękuję dziękuję dedelco!!! : Oops:
Muszę jednak przyznać, że wciąż pracuję nad precyzją najbardziej rygorystycznego pifometru! : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/12/10, 16:00

trinqueballes, które widziałem, były wystarczająco duże, aby unieść pień za środek i nie pozwalać mu ciągnąć się po ziemi, dzięki czemu łatwo je ciągnąć i manewrować

jest bardzo przydatny, stary, dobry wóz z osią pośrodku, długi i wąski, z możliwością przechylenia do tyłu, gdy taca dotyka ziemi, i z systemem podnoszenia, który wykorzystuje siłę konia do wciągania kłody

jeśli koń pociągnie piłkę za pomocą liny i szczypiec, aby wsunąć ją do wózka, kulka nie podniesie się, a wózek pojedzie do przodu! ale za pomocą wciągnika nie tylko zwielokrotni siłę, ale stały punkt wciągnika zostanie przymocowany do przodu przyczepy, ciągnąc niezależnie od tego, czy jest to bagażnik jadący do góry, czy przyczepa jadąca do tyłu, bagażnik zostanie załadowany. .. a po załadowaniu pnia jest to możliwe, jeśli nie jest on wystarczająco ciężki, aby dokończyć załadunek mniejszym drewnem
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/10, 16:28

Dziękuję Christophe za twoje szkice i symulacje. Twoje szczypce są ładne, nawet jeśli wyglądają, jakby były zrobione z modeliny! : Chichot:

W przypadku historii sił tarcia problem nie występuje, ponieważ koniec szczypiec jest spiczasty i dobrze zagłębia się w drewnie. Z drugiej strony jestem ciekaw, co wyjdzie z symulacji z innym systemem równoległoboku. Próbowałem zrozumieć, gdzie działają siły, ale przekracza to moje umiejętności wirtualnej projekcji mózgowej! :płakać:

Jeśli chodzi o historię transportu gałęzi, pomysł Obamota (skrzynia mieszcząca się na belach trinques, o czym napiszę TB) wydaje mi się bardzo mądry (zobaczę, jak to zaadaptować), ale dla inne zastosowania, takie jak transport narzędzi na miejsce wyrębu (kufry, kanistry z benzyną, łańcuchy, liny itp.). Taki kontener byłby również za mały, ponieważ gałęzie (sosny) mają ogromną objętość i czasami są dość długie.

Myślałem o prostszym systemie, który pasowałby również do kwadratowych rur nośnych kół i który pozwalałby na umieszczenie dużej wiązki gałęzi na górze TB i ściśnięcie liną otaczającą wiązkę tak, aby nie odczepia. Podstawy gałęzi byłyby zatem przymocowane do TB, a końce zsunęłyby się na ziemię.
Myśleć o ...

Zacząłem także wyobrażać sobie system wciągarki z koncentrycznymi rurami zamontowanymi z tyłu TB, który nie tylko pozwoliłby nie modyfikować obecnego TB, ale także umożliwiał łatwy montaż i demontaż.
Zrobiłem szkic, który zeskanuję i prześlę. Wydaje się dość proste do wykonania (jak to widziane z daleka i z samolotu!).
Właściwie powinien istnieć.

Z drugiej strony muszę Wam powiedzieć, że nie tylko pracuję narzędziami z supermarketu (nie umiem robić większych majsterkowania. Jeśli już muszę spawać, to idę do ślusarza, ale to się opłaca), ale zawsze staram się przedmioty pochodzące z recyklingu (czy zgadłeś, skąd pochodzi obręcz kulki Trinque?... dziękuję FT...). Staram się także wykonywać narzędzia, które można łatwo zdemontować w celu ich transportu.
Przykładowo cały TB jest rozbierany do transportu samochodem.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/10, 16:46

chatelot16 napisał:Trinqueballe, które widziałem, były wystarczająco duże, aby unieść pień przez środek...

Pewnie widziałeś coś takiego:
Obraz

Obraz
(Nadal nie rozumiem tej zasady! :zaszokować: )

Obraz
Jednak za pomocą mojego małego śmieciowego trinqueballa przeniosłem już kufry tak duże jak ten!

Obraz


Ale cały ten materiał to coś innego, a i tak nie mieści się do bagażnika mojego auta...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/12/10, 17:20

nie musisz chować go do bagażnika... musisz go zaczepić za samochodem!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 252