Przegląd turbin wiatrowych FuturEnergy Windup 1000W

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 25/10/11, 16:51

Podnoszę ten temat, aby powiedzieć wam, że w końcu zmontowałem i zainstalowałem moją turbinę wiatrową. Od czasu, gdy był w pudełkach!

Montaż jest super prosty.
Balansowanie jest formalnością, ponieważ nie ma nic do roboty. W instrukcji jest napisane, że nakrętek trzeba dokręcać aż do uzyskania idealnie poziomego śmigła, ale skoro odbywa się to bez dodawania czegokolwiek, to trzeba tylko sprawdzić co...

Obraz

A tu jest zamontowana... chwilowo... ze wszystkim czego nie należy robić przy wiatraku: maszt jest za krótki i ledwo wystaje z roślinności, nie ma odciągów, a kable elektryczne mają za mały przekrój...
Obraz

I oczywiście obowiązuje prawo Murphy'ego, w dniu, w którym go zainstaluję, nie będzie ani jednego powiewu wiatru!
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 27/10/11, 02:12

i to nie koniec:
pierwszego dnia, kiedy będzie padać, porazi cię piorun.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/10/11, 11:01

Ptak nieszczęścia!!!
Silny wiatr pojawi się na długo przed uderzeniem pioruna, dlatego po odciągu pod wiatr wystarczy podłączyć pylon do dobrego, głębokiego i wilgotnego uziemienia za pomocą bardzo dużego miedzianego lub aluminiowego pręta (1 cm2 przekroju) nad turbiną wiatrową, aby skierować piorun w kierunku ziemi i tym samym mieć piękny piorunochron !! !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/10/11, 20:58

to nie dzień, w którym ma padać deszcz, nie spadnie z pioruna...

najbardziej niebezpieczne burze dla wyładowań atmosferycznych to burze bez deszczu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 28/10/11, 22:12

Uziemiony czy nie, wierzę, że jeśli piorun uderzy w tego rodzaju turbinę wiatrową, niewiele z niej zostanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/10/11, 22:39

piorun wysadza drzewo, ponieważ jest ono wystarczająco przewodzące, aby je przyciągnąć, a tak naprawdę niewystarczająco przewodzące, aby umożliwić przepływ prądu

z żelaznym masztem i metalową turbiną wiatrową może wytrzymać również średni piorun ... oczywiście natura może być bardzo silna i tworzyć bardzo duże pioruny, ale nie zdarza się to codziennie
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/10/11, 23:34

Piorun uderza bardzo losowo, ale po otrzymaniu pioruna w mój dom zauważyłem, że wybiera on, tak blisko swojej drogi, minimalny opór i minimalną impedancję Rac(L/C); dlatego miedź lub aluminium lepsze niż żelazo (poza bardzo dużym przekrojem żelaza 7 razy większym) i dużymi krótkimi drutami (niskie L) i maksymalna powierzchnia płytek (niskie C) a więc duże masy metalu!!!
Minimalna rezystancja musi być również rezystancją głębokiego połączenia uziemiającego (a więc mokrego na dużym obszarze)
Więc jeśli turbina wiatrowa jest osłonięta metalem, będzie stawiała opór, ponieważ prąd przepływa po zewnętrznej powierzchni, a nie wewnątrz.

Prawdopodobieństwo uderzenia pioruna we Francji wynosi kilka uderzeń na km2 rocznie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 25/04/12, 14:58

Mała aktualizacja tego tematu, aby zgłosić publikację filmów pokazujących tę maszynę w akcji.
Dziś w Normandii w okolicach burzy, prognoza pogody wskazuje na porywy do 85km/h, moim zdaniem biorąc pod uwagę moją sytuację (na szczycie wzgórza, bez przeszkód) muszę mieć więcej.

Instalacja jest ponownie tymczasowa, nie do powielenia : Chichot:
Tego lata, kiedy pogoda będzie łagodniejsza, maszt zostanie przeniesiony na duży szczyt, tak aby turbina wiatrowa nie cierpiała z powodu turbulencji, jakie powoduje.
Wykorzystam też maszt o większym przekroju i usztywnię go i ewentualnie podciągnę.

http://www.youtube.com/watch?v=sTzz3LZ86aE

W tych warunkach produkcja jest niska (około 20 do 80W), ale trwa!

http://www.youtube.com/watch?v=2sd0Gc2RAoo

Nie mogę się doczekać, aż będę mógł poprawnie zainstalować tę maszynę, aby w końcu wiedzieć, do czego jest zdolna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 25/04/12, 15:14

:zaszokować: Jak płetwa zachowuje się niezamocowana
Bez kabla wystarczy położyć bardzo sztywną oś w poprzek na 2/3 wysokości jak dla łodzi. Nie wkładaj kabli do wody
W ten sposób, na dole zdjęcia wyraźnie widoczne
Obraz
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 25/04/12, 15:30

plasmanu napisał::szok: Jak dryf zachowuje się, gdy nie jest przymocowany


To cała subtelność tego systemu, ale wygląda efektownie.
W rzeczywistości oś obrotu płetwy nie jest pozioma, ale nachylona. Kiedy wiatr jest w rozsądnych proporcjach, ciężar miecza sprawia, że ​​pozostaje on wyrównany i „zablokowany” w swojej normalnej pozycji.
Gdy tylko wiatr jest zbyt silny, siła działająca na miecz staje się przeważająca w stosunku do jego własnego ciężaru i dlatego obraca się, aby przesunąć śrubę napędową.
Dopóki nie masz maszyny w swoich rękach, jest to trochę skomplikowane do zrozumienia, ale jest proste i skuteczne.

Założenie rozpórki rzeczywiście byłoby rozwiązaniem, które nieco uspokoiłoby maszt. Ale przeszkadza mi poświęcanie na to czasu, kiedy mam już do zrobienia przygotowanie lepszej instalacji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 253