Planetarna sieć energetyczna, aby uniknąć przechowywania

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
krosta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 02/11/10, 15:38
Lokalizacja: Nantes / Angers

Planetarna sieć energetyczna, aby uniknąć przechowywania




przez krosta » 03/11/10, 11:22

Halo
Poszedłem wyrazić siebie na a forum:
http://www.geostrategique.net/viewsujet ... c&start=60
Zrozumiałem tylko, że tzw forum jest bardzo pro-nuklearny, więc żeby lepiej zadomowić się w domu, przyszedłem do was.
Poniżej teksty które należą do mnie, pytania nie mam prawa ich pompować bo nie są do tego przeznaczone forum, jego odpowiedzi niewątpliwie sprawią, że zareagujesz, to dla mnie pomysł, aby ta sieć planetarna unikała magazynowania energii, jest tutaj opublikowana, w ten sposób, ogólny patent, jeśli to możliwe, nie będzie dopuszczalny, jeśli sprzeciwisz się obywatelom. Do ponownego przeczytania Pozdrowienia.
Blain JY


27/10/2010 5h52
Halo
Fotowoltaika nie jest taka nienormalna, na moim dachu mam 20m2 paneli nachylonych pod kątem 30°, skierowanych na południe, położonych między Angers i Nantes, produkcja od uruchomienia we wrześniu 2008 wynosi 6564 Kw/h, zużycie domu 6900 Kw/h h w tym samym okresie (ogrzewanie i ciepła woda są ogrzewane olejem opałowym i peletami), produkcja jest większa latem niż zimą, produkcja jest bardziej aktywna, gdy systemy klimatyzacji i chłodnie pracują nieprzerwanie. We Francji energia jądrowa regularnie dostarcza energię, fotowoltaika dobrze sprawdza się podczas szczytów produkcyjnych po systemach chłodzenia.
Mówiąc bardziej ogólnie, jeśli na świecie się zgodzimy, zawsze możemy marzyć, konstrukcje i pustynie otrzymują wystarczającą ilość energii, aby zaspokoić potrzeby w elektryczność, wystarczy połączyć tych wszystkich pięknych ludzi, aby energia była transportowana produkcje w kierunku potrzeb, bez biorąc kapustę na historie magazynowania i produkcji przestrzennej.
Pozdrowienia


27/10/2010 7h56
Nie chodzi o bycie zależnym, ale o wymianę zróżnicowanych produkcji, planeta jest wokół, słońce zawsze świeci i wszystkie produkcje są połączone, prąd jest zużywany wszędzie, mniej lub bardziej w zależności od potrzeb.
Pozdrowienia




28/10/2010 11h10
Halo

To nie ja twierdzę, że budowa fotowoltaiki zużywa więcej energii niż wyprodukuje.

Rzeczy, które mogę Ci dać:

Przetwarzanie plików, dojazdy przez właściciela, maksymalnie 10 litrów paliwa (dojazdy na targi i wysyłka listów)
Instalacja została wykonana przez małą dwuosobową firmę w ciągu dwóch dni, odbyli cztery podróże łącznie z akwizycjami, czyli 120 km pojazdem, który spala około 8 litrów na sto, co daje 10 litrów paliwa. Ta firma, aby istnieć, ma więc lokal, który do ogrzewania zużywa średnio 15 litrów paliwa rocznie przez 3 dni (3 dni: 2 dni instalacji, jeden dzień przetwarzania plików).
Czyli na część handlową i stanowi 35 litrów paliwa.
O pozostałe elementy należy pytać producentów paneli fotowoltaicznych, (fabryka produkująca ...........m2 paneli fotowoltaicznych rocznie zużywa ........... ..litr opału na ogrzewanie i dojazdy + dojazdy pracowników, robotników i nie zapomnij o podwykonawstwie), podziel sumę przez ilość m2 wyprodukowanych rocznie, pomnóż wynik przez 20 m2 i otrzymasz ilość litrów paliwa użytego do produkcji paneli, do którego należy dodać proporcjonalne zużycie energii elektrycznej przez różne stacje.
Nie zapomnij o budowie falownika i pomnóż przez dwa, ponieważ konieczne jest zaplanowanie żywotności falownika na 10 lat.

Panele działają przez 20 lat, z wydajnością 3169 KWH rocznie, co daje 63380 KWH po 20 latach.

Jeśli więc ilość paliwa użytego do zainstalowania i zbudowania zestawu jest w stanie zapewnić więcej niż (63380 KWH minus zużycie energii elektrycznej niezbędnej do tej samej produkcji) w elektrociepłowni, należy zadać pytanie o subsydiowanie technologii na zwrot ujemny?

Pozdrowienia




29/10/2010 11h40
Halo

Porównywanie z energetyką jądrową, która jest globalnie marginalną produkcją, nie jest dobrym pomysłem, w skali planetarnej energia jądrowa nie mogła zaspokoić potrzeb Ziemian przez ponad 10 lat.

Ogólnie, jeśli dobrze zrozumiałem przy naszym obecnym globalnym zużyciu, mamy tylko 140 lat energii w szufladzie kasowej, co oznacza, że ​​najwyższy czas ruszyć tyłek, wiedząc, że potrzebujemy energii.energia do zaprojektowania przyszłych kolektorów energii , i że konstrukcja tych czujników musi przywracać więcej energii, niż potrzeba było do ich zaprojektowania, jeśli kolektor słoneczny przywraca dwa razy więcej energii niż trzeba było go zaprojektować, podwójna rezerwa, to nic strasznego, mają ze 140 lat do 280 lat, dobrze będzie udowodnić, że za pomocą kolektora słonecznego możemy dostarczyć dość energii do zbudowania 2 z nich, a tam planety w przyszłości, a te paliwa kopalne zostawilibyśmy w ich zakamarkach, w w przypadku pilnego zapotrzebowania na energię dla przyszłych pokoleń. Poniżej źródła. Dzięki

Wikipedia Geneza produkcji energii elektrycznej na świecie w 2007 r. http://fr.wikipedia.org/wiki/Production_d'%C3%A9lectricit%C3%A9
Energia cieplna: 12740 68 TWh, czyli XNUMX%
Energia hydrauliczna: 2999 TWh, czyli 16%
Energia jądrowa: 2593 TWh, czyli 14%
Energia odnawialna bez hydrauliki: 474 TWh, czyli 3%

Światowe rezerwaty Wikipedii http://fr.wikipedia.org/wiki/Extraction_de_l'uranium
Potwierdzone rezerwy odpowiadają stu czterdziestu latom produkcji[6], co jest powszechnym rzędem wielkości w przypadku poszukiwań górniczych; równowaga występująca, gdy warunki nie uzasadniają dodatkowego wysiłku poszukiwawczego[7]. Ocena ta jest silnie uzależniona od warunków ekonomicznych. Według Agencji Energii Jądrowej wciąż istnieje wystarczająca ilość uranu, aby zaspokoić globalne zapotrzebowanie na co najmniej stulecie[8], pod warunkiem, że popyt nie wzrośnie. Zużycie uranu stanowi 8% produkcji energii w porównaniu z 80% w przypadku ropy naftowej. Gdyby uran miał zastąpić ropę naftową, czas ten należałoby podzielić przez dziesięć.

Masz rozwiązania, ale zawsze jest to grabież istniejącej energii, przesuwasz termin, pewnego dnia będziesz musiał podjąć wysiłek, aby być niezależnym w stosunku do energii, którą otrzymujesz (wreszcie, którą oni otrzymają), idź plądrować księżyc i okolice, na potrzeby ziemian, ta energia jest dobrze tam, gdzie jest, aby następnie stworzyć bazy startowe, aby wydostać się stąd, zanim istoty definitywnie utkną tam właśnie przez brak energii. Musisz spojrzeć na prędkość, z jaką spada wskaźnik paliwa, w porównaniu z niedawnym startem, od którego zaczęli strzelać.
Nie chcesz, aby moja sieć planetarna była podłączona do różnych systemów słonecznych i innych systemów produkcyjnych, bez przechowywania, ponieważ stała planetarna konsumpcja i stały odbiór promieniowania słonecznego.
Nie ma już potrzeby bicia się po sok, wszyscy są producentami i konsumentami.
Pozdrowienia



01/11/2010 1h05

On sam mówi inżynier Gary Johnson:


http://www.courierpress.com/news/2010/o ... ys-future/

Inżynier Gary Johnson przyczynia się do przyszłego rozszerzenia fuzji i stwierdza:

„Energia słoneczna i wiatrowa to ekscytujące technologie, które będą częścią odpowiedzi, ale każda z nich ma swoje własne problemy. Wiatr nie zawsze wieje, a słońce nie zawsze świeci”.


Czy nadal jestem w błędzie z moją wydajną i niedrogą globalną siecią dystrybucji energii, ponieważ częściowo już istnieje?

Kiedy patrzymy na jakiś obszar, nie zawsze wieje wiatr i nie zawsze świeci słońce, ale kiedy patrzymy globalnie, ziemia zawsze otrzymuje tyle samo słońca i zawsze tyle samo wiatru, a potrzeby energetyczne Ziemian są globalne stały.
Niekoniecznie trzeba wyobrażać sobie duże elektrownie, w najbardziej nasłonecznionych miejscach czujniki zużywają się wolniej w mniej nasłonecznionych lub mniej wietrznych obszarach, rekompensuje to różnicę w wydajności na starcie. niewłaściwych krajów, zostaną one odizolowane od systemu, ponieważ kiedy EFRR wycina sektor, konieczne jest zrozumienie, że system jest siatką kabli, z rozłącznikami po trochę wszędzie i że producenci są rozmieszczeni, a także konsumenci, trzeba porównać z tym, co dzieje się we Francji z możliwymi produkcjami, wiatrem + fotowoltaiką + produkcją metanu, wyobraź sobie, że słońce świeci w jednej części Francji, że w drugiej części pada deszcz, że na połowie stoi noc, że wiatr wieje nad ćwierć Francji, niezależnie od tego, czy zimowe temperatury sięgają w nocy ponad połowy powierzchni, a powierzchnia jest zachmurzona, potrzeba wielu turbin wiatrowych i czujników fotowoltaicznych oraz rezerwowych elektrowni, które spalają metan, ale powierzchnia użyte nie są nie do przecenienia.
Pozdrowienia.


01/11/2010 8h42
Mały dodatek do fotowoltaiki:

Dans
http://www.20minutes.fr/article/589647/ ... ecologique

Cytowane jest:
---Według kilku specjalistów po dwóch i pół roku energia potrzebna do całej produkcji paneli zostanie zrekompensowana.---


Więc jeśli to zajmie 2 lata to załóżmy 3 lata całej produkcji aby odzyskać energię zużytą na uzyskanie systemu na swoim dachu, tylko z fotowoltaiki planeta może się obrócić, możemy z fotowoltaiki wyprodukować fotowoltaikę, a jak na plus to są inne rozwiązania ...



02/11/2010 1h13
Jest to pierwsza seria paneli, która wytwarza CO2, chyba że wyprodukujesz je z elektrycznością jądrową, po tym, jak produkuje się pierwszą serię, przyznajmy w najgorszym razie all inclusive podwójnie (to znacznie więcej) paneli, masz darmową produkcję paneli, oferowane przez słońce, sprzedajesz na rynku całkowicie zielone panele, bo produkowane przez drugie pokolenie i tak dalej, nie mów mi o cenach, to nic nie kosztuje, robocizna c To pieniądze są dane pracownikowi, który je wydaje bezpośrednio w obwodzie, pracownicy proszą tylko o pracę, zwłaszcza jeśli praca nie jest niebezpieczna, wydobycie, transport, ogrzewanie, wszystko jest elektryczne i objęte produkcją (obecnie potrzeba 2 lat ekspozycji, aby przywrócić produkcję wysiłku, z zastrzeżeniem dokładności rodzaju ekspozycji, jeśli jest narażony na maksimum, w dzień iw nocy, a panel ulegnie zniszczeniu po 4 latach, wyrażenie to będzie oszukańcze).
Nie ma problemu z zaopatrzeniem, krzemu jest bardzo dużo.
Pozdrowienia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 03/11/10, 12:49

nie przeczytalam calego ale...
W zasadzie tak, może się udać. Problemem jest koszt wysyłki.
Na przykład podwodna linia wysokiego napięcia średniej mocy kosztuje ponad 10.000 XNUMX euro za metr. ::
Tak więc, oprócz problemów geopolitycznych i innych, które należy rozwiązać, aby dojść do globalnej uwspólnionej produkcji, konieczne jest już podjęcie finansowego wyzwania związanego z połączeniem całej światowej sieci elektrycznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/11/10, 13:20

Wielu tutaj powie ci, że:
- planowane jest w perspektywie długoterminowej:

Wypróbuj te linki:
https://www.econologie.com/l-energie-des ... -3814.html
https://www.econologie.com/forums/desertec-e ... t5338.html

- Transport odbywałby się nadprzewodzącymi liniami wysokiego napięcia opartymi na węglu (tani nadprzewodnik, tj. patrz badania w terenie, zwłaszcza wokół grafenu, jest bardzo obiecujący). A jak mówi Forhorse, koszt tych linii nie jest podany. Z drugiej strony wiemy już, jak przesyłać energię elektryczną na ~5000 km. Jest to zatem możliwe w „opłacalny” sposób, jeśli koszt za kW/h jest niski (co ma miejsce w przypadku słonecznej energii cieplnej).

- Koszt eksploatacji energetyki jądrowej jest wypaczony, ponieważ nie uwzględnia wszystkich kosztów, w szczególności składowania odpadów i innych uroczystości, z których część jest czasami odprowadzana bezpośrednio do morza... Zostawiamy to na przyszłość pokolenie... Reklama lobby nuklearnego ma nas uspokoić! Ale bądźmy obiektywni, obecnie i biorąc pod uwagę obecny trend „ekonomiczny”, nie można się bez niego obejść w krajach rozwiniętych…

- Tanie panele fotowoltaiczne pojawią się w ciągu najbliższych 3 do 5 lat... stopniowo. Ogłosiliśmy już koszt za kW/h, który mógłby konkurować z energią jądrową!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/10, 14:51

duży wymiar rozwiązuje wszystkie problemy

przy małej mocy przesyłanie prądu na duże odległości nigdy się nie opłaca... ale udowodniono, że przy ogromnej mocy sprowadzenie prądu z Sahary do Europy jest całkiem realne, bez wymyślania czegokolwiek: prądu stałego i przewodnika aluminiowego

to prąd przemienny stworzył nieprzekraczalną granicę z powodu prądu pojemnościowego

Gigantyzm rozwiązuje również inny problem: sprawia, że ​​magazynowanie ciepła jest opłacalne

wielkie elektrownie słoneczne w skali globalnej będą termiczne! skoncentrowana energia słoneczna i silnik parowy: magazyn ciepła, który w małych rozmiarach jest nic nie warty, pozwoli produkować dzień i noc ze słońcem!

dlaczego termiczna a nie fotowoltaiczna? ponieważ cena elektrowni fotowoltaicznej jest dokładnie proporcjonalna do powierzchni: niewielki postęp, na który można liczyć: z drugiej strony cena silnika parowego wcale nie jest proporcjonalna do mocy: im większy, tym wyższa cena za MW spada: w bezpieczeństwie nuklearnym stawia pewne granice, w słonecznej termice możemy pójść jeszcze dalej w gigantyzmie
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/11/10, 15:26

Rozłożenie szczytów przez sieć to dobry pomysł i jest to już praktykowane: giełdy energii elektrycznej w Europie umożliwiają rozłożenie szczytów zużycia, które często zależą od słońca, rano i wieczorem.

Uogólniając, jest to kosztowne pod względem inwestycji, budowy linii, a także wiąże się ze stratami wynikającymi z efektu Joule'a.

Jeśli uważasz, że jest to przydatne, powinieneś obliczyć straty w zależności od odległości i sprawdzić, jaka wydajność lokalnego magazynu może być bardziej wydajna.

Dla informacji, straty sieci elektroenergetycznej we Francji są dziś rzędu 7% w porównaniu z całkowitą produkcją, z powodu scentralizowanej produkcji. Pierwszą korzyścią rozproszonej produkcji fotowoltaicznej jest wyeliminowanie tych strat.

Ponadto do ogrzewania najlepszym rozwiązaniem wydaje się podgrzewanie wody za pomocą termicznych paneli słonecznych, których sprawność wynosi około 60%, czyli 4 razy więcej niż obecne panele fotowoltaiczne na poziomie 14%. Następnie ciepła woda jest magazynowana w domu, co oczywiście oznacza, że ​​straty ciepła z zasobnika przechodzą do domu: nie ma strat...

W przypadku energii elektrycznej najskuteczniejszym rozwiązaniem, jakie się pojawia, jest sprężone powietrze, ale niestety nie jest ono jeszcze dostępne na dużą skalę. Przewidywana wydajność cyklu wynosi od 70% do 80%, z uwalnianiem ciepła po stronie akumulacyjnej przez sprężanie, które można wykorzystać w zimie, oraz absorpcją ciepła, tj. chłodu, po stronie dekompresyjnej, którą można wykorzystać do lodówki i latem. I oczywiście zastosowania motoryzacyjne, co też się zdarza.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/11/10, 15:28

Obamot napisał:- Tanie panele fotowoltaiczne pojawią się w ciągu najbliższych 3 do 5 lat... stopniowo. Ogłosiliśmy już koszt za kW/h, który mógłby konkurować z energią jądrową!


Mmm w kW.h Naprawdę trudno mi w to uwierzyć... masz źródło?

Ale może mówisz w zainstalowanych kW? W takim razie ok, i tak już jest.

W efekcie; cena instalacji elektrowni jądrowej wynosi od 2 do 3000 € za kW, czyli aktualny odpowiednik najlepszych cen w PV (Wp mniej niż 3 €)...

Duża różnica polega na tym, że 1 zainstalowany kW energii jądrowej wyprodukuje 1*8760 * 0.85 = 7500 kWh rocznie, podczas gdy 1 zainstalowany fotowoltaiczny kW wyprodukuje (w najlepszym przypadku) 1 * 8760 * (0.15 do 0.20) = 1500 kWh rocznie... i 2000 kWh na południu Francji.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/11/10, 15:45

Christophe napisał:Duża różnica polega na tym, że 1 zainstalowany kW energii jądrowej wyprodukuje 1*8760 * 0.85 = 7500 kWh rocznie


Z czego należy usunąć 16% strat transportowych i zużycia wewnętrznego sektora, pozostaje zatem 6300 kWh.

Konieczne jest wówczas uwzględnienie kosztów eksploatacji, kosztów rozbiórki oraz kosztów ponownego przerobu i składowania odpadów.

Sam koszt rozbiórki będzie, moim zdaniem, równoważny kosztowi budowy, biorąc pod uwagę zagrożenia.

Nawet we Francji panele fotowoltaiczne są opłacalne dla osób fizycznych, które płacą podatek VAT od energii elektrycznej.

Ale najbardziej opłacalne są nadal panele termiczne, których sprawność wynosi 60%, czyli 4 razy więcej niż panele fotowoltaiczne: pozostawiają elektrownie atomowe daleko w tyle.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/11/10, 15:45

Tak, tak, zaskoczyło mnie to tak samo jak Was i na pewno dotyczyło wydajności! Przeczytałem to tutaj i gdyby to Bibi pierwsza o tym mówiła, koniecznie umieściłbym link. W przeciwnym razie muszą o tym porozmawiać na wiki… Jeśli będę miał czas, spróbuję to zdobyć…

Dziękuję Tobie i Chatelotowi za wyjaśnienie kwestii transportu energii. To prawda, że ​​aluminium jest całkiem w naszym zasięgu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/11/10, 15:56

bernardd napisał:
Christophe napisał:Duża różnica polega na tym, że 1 zainstalowany kW energii jądrowej wyprodukuje 1*8760 * 0.85 = 7500 kWh rocznie


Z czego należy usunąć 16% strat transportowych i zużycia wewnętrznego sektora, pozostaje zatem 6300 kWh.


Oficjalnie we Francji straty w sieci wynoszą 7 TWh z 450 TWh wyprodukowanych… to mniej więcej odpowiednik produkcji reaktora jądrowego, ale jesteśmy daleko od 16 do 20%, o których słyszymy tu czy tam, i że Pomyślałem też przed sprawdzeniem informacji… ponieważ 7/450 jest znacznie bliższe 2% niż 20%.…

Oficjalny dokument (pochodzący z EFR RTE EFRR), który stwierdza, że ​​jest to gdzieś na stronie forums ale nie mogłem tego znaleźć, może masz więcej szczęścia: https://www.econologie.com/forums/search.php

Może w tym: https://www.econologie.com/electricite-s ... -4029.html ?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 03/11/10, 15:59

Christophe napisał:
bernardd napisał:
Christophe napisał:Duża różnica polega na tym, że 1 zainstalowany kW energii jądrowej wyprodukuje 1*8760 * 0.85 = 7500 kWh rocznie


Z czego należy usunąć 16% strat transportowych i zużycia wewnętrznego sektora, pozostaje zatem 6300 kWh.


Oficjalnie we Francji straty w sieci wynoszą 7 TWh z 450 TWh wyprodukowanych… to mniej więcej odpowiednik produkcji reaktora jądrowego, ale jesteśmy daleko od 16 do 20%, o których słyszymy tu czy tam, i że Pomyślałem też przed sprawdzeniem informacji… ponieważ 7/450 jest znacznie bliższe 2% niż 20%.…

Poświęć trochę czasu na przeczytanie tego, co napisałem, zamiast krzyczeć :-)

Napisałem:
16% straty w transporcie i konsumpcji wewnętrznej sektora


Christophe, wygląda na to, że zapomniałeś moja wakacyjna praca !

Oficjalny dokument o stratach wewnętrznych i zużyciu oraz ten: http://www.statistiques.equipement.gouv ... 28513f.pdf

Spójrz na stronę 3...

86TWh zużycia wewnętrznego sektora w stosunku do całkowitej produkcji 513TWh, to jest 16%

Ale 86TWh wewnętrznego zużycia sektora w porównaniu z realnym zużyciem Francji wynoszącym 427TWh, to 20%.

Więc w porównaniu do produkcji brutto elektrowni, trzeba usunąć 16%. CQFD

Ale w porównaniu z rzeczywistą potrzebą trzeba dodać 20%: procenty nie są symetryczne i niektórzy wykorzystują to w swoich prezentacjach.

Więc będąc jeszcze seksowniejszym: przejść od produkcji rozproszonych paneli fotowoltaicznych do elektrowni jądrowej, Zakład musi wyprodukować o 20% więcej.

Pamiętając o stracie 7TWh, może pomyliłeś to z 7%? Bo 32TWh straty w porównaniu do 427TWh to trochę ponad 7%.

Ale uwaga, strat tych nie należy obliczać na podstawie całkowitej produkcji, ponieważ część produkcji przeznaczona na eksport nie powoduje strat we francuskiej sieci.
0 x
A bientôt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 141