Taras: bez chwastów bez środków chemicznych

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Taras: bez chwastów bez środków chemicznych




przez Christophe » 08/04/11, 00:14

Jak wyczyścić, chwastów (trawa, "chwasty", mech ...) taras bez chemii? Albo gorąca woda? Albo pochodnia? Cóż ... ręcznie, mechanicznie przepraszam !! : Chichot:

Nie śmiej się, chciałem kupić odchwaszczacz (organiczny?) Zanim pomyślałem o usunięciu ich po prostu ręcznie ... za pomocą śrubokręta bestii!

Obraz

Obraz

Obraz

W razie potrzeby możemy nawet podnieść kostkę brukową (delikatnie i jeden po drugim, w przeciwnym razie pewny burdel umieści je z powrotem na miejscu)

Jest to taras na „wciśniętej” płycie (co ja raczej nazywam „słabym betonem” przy 15% objętości cementu zamiast 30%), dlatego kostka brukowa „pływa”.

Obraz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/04/11, 01:19

Niektóre zapomniane sugestie:

ważne:
szczotkować skórzaną szczotką lub wełną stalową.

piec słoneczny, który spala zioła, cylindryczny z lustrem na cienkiej, bardzo gorącej linii, która porusza się powoli.

Lub umieść płytki pod CO2 i bez O2 na 15 dni.

Lub przykryj nieprzezroczystą plandeką przez miesiąc, która pozbawia słońca i zabija trawę. (obserwowane pod moim samochodem, doniczkami lub pojemnikami na śmieci).

połóż na nim słoną wodę i przepuść do niej prąd przemienny.
(daje ekologiczny wybielacz, który ponownie kończy się w soli)

absurd,
kuchenka mikrofalowa na ziołach!
lub gorsze promieniowanie rentgenowskie, elektrony lub radioaktywne przy 50 szarościach !!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/04/11, 07:37

Nie śmiej się, chciałem kupić odchwaszczacz (organiczny?) Zanim pomyślałem o usunięciu ich po prostu ręcznie ... za pomocą śrubokręta bestii!

+ 1,
Są to stare odruchy do znalezienia.
Trwa to trochę dłużej, ale cała rodzina może również przyczynić się do działań wojennych.
: Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Giul
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 16/08/05, 07:27




przez Giul » 08/04/11, 07:40

lub posyp dwukrotnie schłodzoną wodą do gotowania ziemniaków.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/04/11, 09:38

Dlaczego z schłodzoną wodą?

Wrzątek z makaronu lub ziemniaków jest bardzo odpowiedni jako środek do odchwaszczania.
0 x
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 08/04/11, 13:06

Problem z pieleniem z ciepłem polega na tym, że ciepło jest rozpraszane w glebie, aw glebie znajdują się małe nasiona niechcianych, które proszą tylko o to, aby kiełkować ...
Pochodnia jest dobra, ale idzie bardzo szybko kilka razy, zamiast nalegać.
W przypadku wody unikaj gorącej wody, woda do gotowania musi być letnia i będzie stosunkowo chłodzona, gdy osiągnie te nasiona kilka centymetrów pod powierzchnią.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/04/11, 13:33

Najbardziej ekologiczne i automatyczne jest spalanie za pomocą cylindrycznego lustra lub soczewki Fresnela, która przegrzewa się na słońcu, umieszczonej na zabawce, która porusza się powoli, aby dać czas na spalenie.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/04/11, 13:42

verdes napisał:Problem z pieleniem z ciepłem polega na tym, że ciepło jest rozpraszane w glebie, aw glebie znajdują się małe nasiona niechcianych, które proszą tylko o to, aby kiełkować ...
Pochodnia jest dobra, ale idzie bardzo szybko kilka razy, zamiast nalegać.
W przypadku wody unikaj gorącej wody, woda do gotowania musi być letnia i będzie stosunkowo chłodzona, gdy osiągnie te nasiona kilka centymetrów pod powierzchnią.

Bardzo, bardzo dobrze, każdy ma swoje! Każdy robi, co chce i nic nie może zastąpić osobistego doświadczenia.

Używam wrzącej wody i nadal będę to robić, gotująca się woda gotuje nasiona, a ugotowane nasiona nie kiełkują, właśnie o to chodzi.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 08/04/11, 13:45

dedeleco napisał:Najbardziej ekologiczne i automatyczne jest spalanie za pomocą cylindrycznego lustra lub soczewki Fresnela, która przegrzewa się na słońcu, umieszczonej na zabawce, która porusza się powoli, aby dać czas na spalenie.

Dlaczego nie i być może jest to nowa forma przydatnego wypoczynku: pielenie energią słoneczną! :D
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 08/04/11, 14:06

OK i na piankę!? co to jest

SixK
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129