Tajemnice samochodzie wody

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
ange
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 12/10/05, 14:55

Tajemnice samochodzie wody




przez ange » 26/07/06, 15:32

Kolejny projekt samochodu wodnego.
http://www.ovni.ch/~kouros/voiture.htm
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Tajemnice samochodzie wody




przez Denis » 26/07/06, 22:48

od czasu !!! nie posuwamy się naprzód!

czy naprawdę musi być za późno, żeby się ruszyć? :zmarszczyć brwi:
0 x
szczery
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/08/06, 16:04




przez szczery » 05/08/06, 16:52

Cóż, od ponad miesiąca czytam o silnikach wodnych i pompuję sieć w poszukiwaniu planów. Mam kilku, którzy moim zdaniem mają akceptowalną koncepcję. Oczywiście każdy ma ostrzeżenie, że nie został przetestowany itp. Itp. po tylu czytelnikach doszedłem do wniosku, że shema nie może działać, ponieważ bateria rozładuje się, nawet jeśli jest alternator, ponieważ elektroliza wody pompuje zbyt dużo soku. W przeciwieństwie do innych, którzy by tam zostali, znalazłem kilka rozwiązań. Oto najlepsze:

1: jeśli pojedyncza bateria nie wystarcza do naładowania, dlaczego nie użyć 2, 3 lub 4 ??? potrzeba ładowania za każdym razem, gdy wracamy do domu, ale to nie jest takie głupie. wychodzisz z 4 bateriami w pełni naładowanymi. pierwsza wersja ostatecznie zmienia się na drugą. spada również, zmieniasz się ponownie ... itd. (kiedy mówię zmiana, mówię o systemie używającym przełącznika do pobierania energii z innej baterii, a nie do zmiany baterii pod maską)

2: z systemem sprężonego powietrza: „normalnym” silnikiem wodnym z bagażnikiem z generatorem elektrycznym działającym na sprężone powietrze. Zajmuje dużo miejsca, ale ... jeśli możemy go uruchomić w samochodach ze sprężonym powietrzem generator nie będzie tak długo pompował.

Jak widać, całkowicie odrzuciłem pomysł silnika wodnego bez pomocy z zewnątrz. tak, możliwe jest, że może się zdarzyć cud i wodór może wytworzyć wystarczającą moc, aby akumulator utrzymywał stały ładunek, ale na razie nie wiem, jak to zrobić.

prawdziwe pytanie zadaję sobie: ile soku pompuje system elektrolizy? (aby wiedzieć, jak długo wytrzyma bateria lub czy system sprężonego powietrza wystarczy do wykonania zadania). Wiem, że akcesoria samochód oprócz systemu pompuje około 10-20 amperów, ale system elektrolizy będzie pompował co? 10 amperów? 25?

widzicie, nie jestem zbyt ekspertem w dziedzinie elektryczności. oczywiście mam podstawy, ale to nie wystarcza mi w takich projektach. jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć na ten temat i odpowiedzieć na moje pytanie, byłbym wdzięczny.

szczery
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/08/06, 22:49

możesz zrobić dobrze, aby przejść do 75 stron forum „ulepszona elektroliza” na tej stronie.
za 10 amperów możesz po prostu mieć nadzieję, że dostarczysz elektrolizer zdolny do poprawy wydajności konwencjonalnego silnika, i ponownie, nie jesteśmy jeszcze bardzo pewni, na razie staramy się stworzyć elektrolizer „działający dobrze” "

cokolwiek się stanie, w obecnym stanie naszej wiedzy, bilans elektrolizy / wydajności spalania wodoru jest nadal w dużej mierze deficytowy
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Hunter szarlatanem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/05/05, 19:11

Tajemniczy? no => bzdury




przez Hunter szarlatanem » 07/08/06, 14:55

Zasada elektrolizy wody w celu wytworzenia energii poprzez spalanie wodoru jest nieistotna.

Każdy, kto uczęszczał na lekcje fizyki w szkole średniej, wie, że energia cieplna wytwarzana przez spalanie (do wytwarzania wody) zawsze będzie mniejsza niż energia potrzebna do elektrolizy wody.

2H2 + O2 -> 2H2O + energia 1
2H2O + energia 2 -> 2H2 + O2

Teoretycznie energie1 = energie2.

Tak więc prosty fakt nakłuwania części energii1 w celu przesunięcia pojazdu do przodu (w czasie spalania) zapobiegnie samoczynnemu zatrzymaniu się cyklu. Dodanie baterii wydłuży tylko ten czas. Dodanie jeszcze większej baterii jest jak odtworzenie samochodu elektrycznego. Jeśli dodatkowo dodamy fakt, że wydajność nigdy nie jest idealna (Carnot), czas ten jest jeszcze krótszy.

Debata zamknięta.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 07/08/06, 15:14

Witam,
@ narrating cat hunter ( : Chichot: )
Celem jest znalezienie sposobu na ponowne wykorzystanie energii, która normalnie zostałaby „utracona” w celu poprawy elektrolizy.
W przypadku samochodu uważam, że dwie ścieżki do eksploracji to ciepło spalin i wibracje mechaniczne. W rzeczywistości poleganie wyłącznie na prądzie elektrycznym wytwarzanym przez alternator jest bezużyteczne, ponieważ dodatkowy ładunek indukowany przez ogniwa elektrolityczne jest w pełni kompensowany OBECNIE przez siłę hamowania alternatora (siła EMC) : Idea:
Tylko inna technologia, która poprawia wydajność elektrolizy bez żadnego obciążenia silnika, mogłaby posunąć sprawę do przodu (mam na myśli zwłaszcza radiolizę i magnetolizę). : Idea:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79293
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Tajemniczy? no => bzdury




przez Christophe » 07/08/06, 15:20

Quack Hunter napisał:Debata zamknięta.


+1
0 x
Hunter szarlatanem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/05/05, 19:11




przez Hunter szarlatanem » 14/08/06, 15:05

Bibiphoque napisał:Tylko inna technologia, która poprawia wydajność elektrolizy bez żadnego obciążenia silnika, mogłaby posunąć sprawę do przodu (mam na myśli zwłaszcza radiolizę i magnetolizę).


Bez względu na to, jak bardzo poprawisz wydajność elektrolizy i spalania, nie możesz przekroczyć 1, więc nie ma sensu patrzeć w tym kierunku.

Od momentu, kiedy weźmiesz udział chemicznej energii spalania, aby przekształcić ją w energię mechaniczną (aby przejść), nie będziesz w stanie elektrolizować tej samej ilości wody z pozostałą energią chemiczną. To czysta logika.

I nawet jeśli odzyskasz (część) energii kinetycznej w czasie hamowania, nie będziesz w stanie odzyskać wszystkiego, więc również cykl się zatrzymuje. Nie możesz wytworzyć energii z niczego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79293
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 14/08/06, 15:07

Nie, ale możliwe jest domieszkowanie wodorem słonecznym ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/08/06, 15:46

Halo
Quack Hunter napisał:
Bibiphoque napisał:Tylko inna technologia, która poprawia wydajność elektrolizy bez żadnego obciążenia silnika, mogłaby posunąć sprawę do przodu (mam na myśli zwłaszcza radiolizę i magnetolizę).


Bez względu na to, jak bardzo poprawisz wydajność elektrolizy i spalania, nie możesz przekroczyć 1, więc nie ma sensu patrzeć w tym kierunku.

Od momentu, kiedy weźmiesz udział chemicznej energii spalania, aby przekształcić ją w energię mechaniczną (aby przejść), nie będziesz w stanie elektrolizować tej samej ilości wody z pozostałą energią chemiczną. To czysta logika.

I nawet jeśli odzyskasz (część) energii kinetycznej w czasie hamowania, nie będziesz w stanie odzyskać wszystkiego, więc również cykl się zatrzymuje. Nie możesz wytworzyć energii z niczego.


wiemy, że chęć zrobienia całego wodoru niezbędnego do uruchomienia silnika z energią wytwarzaną przez silnik sprowadza się do nieustannego ruchu, a w chwili, gdy żyjemy, nie ma go jeszcze w naszym lina.
Wiemy jednak, że silnik spalinowy, który jest nadal używany przez pewien czas, ma raczej niską sprawność 25% w warunkach motoryzacyjnych, wiemy również, że dodanie niskiego% wodoru poprawia tę wydajność, aktualnego spalania paliwa.
Dlatego wysyłanie pewnej ilości wodoru może być interesujące, a także każdego dodatku, takiego jak 0,5% acetonu w paliwie.
Szanuję wszystkie badania, które niektórzy członkowie forum tak, patrzę na to z zainteresowaniem i jestem przekonany, że większość osób, które pracują nad tym projektem, nie ma na myśli uruchamiania silników tylko z tą produkcją, ale raczej domieszkowania wodorem ... to już będzie dobra poprawa ..
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91