Silnik briggsa o ​​mocy 5 KM

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse

Silnik briggsa o ​​mocy 5 KM




przez Colmant » 22/04/07, 08:23

witam,
Mam problem z generatorem zasilanym poziomą maszyną B&S o mocy 5 KM: stopiłem korbowód
Waham się, czy go dotknąć, aby wyjąć wirnik, ale po stronie wyrzutni mam wrażenie, że koło zamachowe jest zaciśnięte
Kto mi powie jak wyciągnąć kosmyk?
Chciałbym znaleźć ten, który eksplodował

dziękuję
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 22/04/07, 12:35

OK, nie ma problemu, poradziłem sobie z odrobiną logiki, to proste.

mój mechanik powiedział mi, że mogę wyrzucić swoją grupę, to profesjonalista.
dzięki pit
temat na razie zamknięty
Wrócę, jeśli coś pójdzie nie tak...
dobry weekend
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Silnik Briggs 5 KM




przez Andre » 22/04/07, 17:01

Halo
Colmant napisał:witam,
Mam problem z generatorem zasilanym poziomą maszyną B&S o mocy 5 KM: stopiłem korbowód
Waham się, czy go dotknąć, aby wyjąć wirnik, ale po stronie wyrzutni mam wrażenie, że koło zamachowe jest zaciśnięte
Kto mi powie jak wyciągnąć kosmyk?
Chciałbym znaleźć ten, który eksplodował

dziękuję


powszechną praktyką jest zakładanie nadgarstka (korbowodu) w tych silnikach
korbowód jest wykonany z duraluminium i kosztuje 10 dolarów i można go łatwo wymienić
poluzuj nakrętkę koła zamachowego równo z ostatnim gwintem brązem to pomoc, która trzyma silnik za koło zamachowe, uderz młotkiem w nakrętkę, nie dotykając gwintu, wyjdzie jest stożkowa z półksiężycem
otwiera skrzynię korbową usuwa korbowód sprawdza łożysko na wale korbowym w razie potrzeby paskiem papieru ściernego 250 lekko poleruje dobrze czyści olejem napędowym, aby usunąć ślady piaskowania smaruje łożysko i składa wszystko z powrotem

Korbowody kręcą się przy obrotach większych niż 3600 obr/min, przy braku oleju lub przy pracy silnika w nieprawidłowym położeniu kątowym (kosiarki koszące na nasypie, należy odwrócić położenie, aby olej dotarł do łącznika drążek jest smarem rozbryzgowym, olej też trzeba wymieniać raz na rok, działa albo nie..

André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 23/04/07, 11:52

Witaj Andrew,
merci,
Znalazłem korbowód na e-bay, w Austin w Teksasie 19,95 usd + 6 usd wysyłka
u nas samolotem pocztowym czas odbioru 10 dni...
wyprodukowana na Tajwanie marka Stens: www.stens.com
Być może mógłbym znaleźć więcej, bliżej i drożej, ale wziąłem pierwszą, jaką znalazłem...

10 km od mojego domu znajduje się agent, którego znajdziesz później na stronie internetowej Briggs and Stratton.

do demontażu należy odkręcić koszyk kulowy wyrzutni ręcznej
i lekkie pociągnięcie za kierownicę
z drugiej strony odkręciłem wirnik alternatora zaciskając go pomiędzy dwoma drewnianymi klockami dokręconymi obejmą


cóż, wracam, dzisiaj wieczorem musi się udać, to proste

Znalazłem w sieci majsterkowicza, który jest zawodowym mechanikiem, który wyśle ​​mi rozłożony PDF. Muszę sprawdzić czas dystrybucji na +- 1 turze
a+
bruno
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 153