Generator energii kinetycznej

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905

Generator energii kinetycznej




przez gegyx » 17/06/07, 23:41

GENERATOR ENERGII KINETYCZNEJ

GENDIR Mohammed Zekaraya

http://www.energiefutur.com/

Siła odśrodkowa jest źródłem energii. Doc
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 17/06/07, 23:50

Nowy Michaił?

Czy istnieje prototyp, KTÓRY „OBRACA SIĘ”? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/06/07, 10:18

Nie wiem, ale za każdym razem musisz wybuchać kulkami (ciężarkami)

A ile piłek zużywa ta rzecz na godzinę? :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 18/06/07, 23:49

cześć

Porównaj to z tancerką operową wykonującą „opaskę uciskową” z rozpostartymi ramionami, wspartymi na palcach (jak top):
kiedy kładzie ręce pionowo na wydłużeniu ciała, zaczyna wirować szybciej:

jest ochrona energia kinetyczna zgromadzona w jego ramionach, gdy zostały one rozerwane (jak duże, powoli obracające się koło zamachowe)

łącząc ramiona, mają zawsze tę samą masę, ale ta masa jest w znacznie mniejszej odległości od osi obrotu, to tak, jakby chciała zmusić ręce do zwolnienia, ale ponieważ jest "na łożyskach kulkowych" (palce), to jego ręce powodują, że ciało obraca się szybciej

efekt dużego przyspieszenia wynika ze wzoru energii kinetycznej (1/2 m V²):
ponieważ jest proporcjonalny do kwadratu prędkości, zmniejszenie o 4 średnicy wymaga prędkości 16 razy większej, aby utrzymać tę samą energię kinetyczną

oczywiście tancerz ma całą resztę ciała, która ma również energię kinetyczną, więc prędkości obrotowej nie można pomnożyć przez 16, ale przez 3 jest już spektakularny

Czuję się, jakby facet myślał, że jeśli kręci piłkami w pobliżu środka z określoną prędkością obrót kątowy uważa, że ​​utrzymuje tę kątową prędkość obrotową, gdy kule odsuwają się od osi, podczas gdy w rzeczywistości utrzymują tylko swoją prędkość do przodu, ani bardziej, ani mniej

śruba
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 19/06/07, 09:58

Tak, przykro mi, dziękuję za udzielenie wyjaśnień (z wyjątkiem tego, że myślę, że to 4 zamiast 3 w przedostatnim akapicie) ...

Przepraszam, że pytam inkwizytora, ale ile razy trzeba będzie powiedzieć, że nie ma NIC czekać na systemy czysto mechaniczne ... żaden dżul nigdy nie opuści takiego systemu ... przynajmniej kiedy będziemy w nim skale makro ... : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 19/06/07, 15:14

dziękuję śruba dla twojego wyjaśnienia.
Oczywiście, ponieważ jestem „sprawiedliwy” (niewystarczający) do obliczeń, wolałem pozostawić zrozumienie i wyjaśnienie tym, którzy opanują obliczenia.
Tak jak zaufałem wynalazcy, inżynierowi, który spędził 12 lat na badaniu swojego systemu ...

Christophe, na pewno masz rację, dopóki się nie pomylisz ...

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6456&hl=en

Na zimowe wieczory…
: Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 19/06/07, 16:18

gegyx napisał:Christophe, na pewno masz rację, dopóki się nie pomylisz ...


Nie wiem, jak powinienem przyjąć tę uwagę ...

Gdybyśmy mogli czerpać energię z jednego z tych makro-mechanicznych protosów, gdzie są generatory elektryczne, które wykorzystałyby swoją zasadę?

gegyx napisał:http://video.google.com/videoplay?docid ... 6456&hl=en

Na zimowe wieczory…
: Chichot:


48 minut w porównaniu do „wieczności” to… mało… przepraszam… : Mrgreen:

I znowu, skąd pochodzi nadmiar energii? Jest to po prostu system o bardzo zmniejszonym tarciu i długiej bezwładności ...

Ponieważ i powiedziałem to już kilka razy: jeśli naprawdę w każdym cyklu rzeczywiście był zysk energii, telefon komórkowy mógł dać się ponieść tylko na dłuższą metę ... a jeśli nie da się go ponieść, z systemu nie można wyciągnąć żadnej energii ... więc jest ładna, ale bezużyteczna dla niczego innego ...

ps: fakt, że inżynier pracował 12 lat, nie stanowi żadnego dowodu ... minęło 40 lat, kiedy pracowaliśmy nad syntezą bez opanowania jej ... i możemy również pamiętać, że Michaił musiał mieć przez lata pracował nad swoim telefonem komórkowym ... : Chichot:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/07, 16:45

Christophe napisał:... i możemy również pamiętać, że Michaił musiał pracować na swoim telefonie komórkowym od lat ... : Chichot:


W końcu zastanawiam się, czy tak naprawdę nie znalazł swojego wiecznego ruchu, Michaił ...
Na początku wstrzyknął do niego dużo energii, teraz, gdy tylko pojawia się wynalazek „nadjednostkowy”, jego imię wychodzi na powierzchnię bez żadnego wysiłku (a zatem bez wkładu energii) : Mrgreen: : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 19/06/07, 20:55

EH, to urządzenie wciąż robi wrażenie

oczywiście nie da się tak naprawdę pobierać mocy, ale system wciąż kompensuje tarcie i opór powietrza

ciekawe
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 20/06/07, 01:13

Capt_Maloche napisał:Hej, to urządzenie wciąż robi wrażenie. Oczywiście nie da się tak naprawdę pobierać mocy, ale system nadal kompensuje tarcie i opór powietrza. ciekawy

48 minut bez spowolnienia! Jeśli nie ma żadnych efektów specjalnych, wydaje mi się to imponujące. Zastanawiam się, jak długo ta kula może się obracać i jaką energię dostarczyć na początku.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120