Darmowa energia.

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 27/01/05, 22:18

Kto rozumie jak to działa???
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

przez Misterloxo » 28/01/05, 10:04

Moim zdaniem niewiele osób :blink:

I nie ma prototypu potwierdzającego te stwierdzenia!?!?!
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 28/01/05, 12:06

MisterLoXo napisał:Moim zdaniem niewiele osób :blink:

I nie ma prototypu potwierdzającego te stwierdzenia!?!?!

Jednak nie jest to skomplikowane. Wystarczy umieć czytać rysunki techniczne i opanować kurs fizyki na poziomie szkolnym. A przede wszystkim - mieć cierpliwość i wolę niezbędną do zrozumienia.
Nie stać mnie na prototypy, nie stać mnie na to.
Chciałbym wiedzieć, ilu badaczy we Francji finansuje własne badania, narzędzia badawcze i prototypy???
0 x
SM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

przez Christophe » 28/01/05, 12:22

Michaił napisał:Chciałbym wiedzieć, ilu badaczy we Francji finansuje własne badania, narzędzia badawcze i prototypy???

Niewielu jest także odkrywcami... Samofinansowanie jest jednak jedyną drogą do niezależności, a zatem niezakupowania wyników badań przez innych lub negocjowania przez innych... prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 28/01/05, 12:48

econology napisał:Niewielu jest także odkrywcami... Samofinansowanie jest jednak jedyną drogą do niezależności, a zatem niezakupowania wyników badań przez innych lub negocjowania przez innych... prawda?

Chcieć to za mało. Trzeba umieć je sfinansować. Skutek: - ze względów finansowych byłem zmuszony opatentować wynalazki tylko we Francji i pozostawić je bezpłatne dla wszystkich pozostałych krajów. „Wygrałem”, a Francja „dużo zaoszczędziła” na mojej sprawie.
Czytałem gdzieś, że kraje europejskie wydają od 2 do 5% swojego PKB na badania nad nowymi źródłami energii. A ja nie udało mi się znaleźć dziesiątek tysięcy franków na wykonanie prototypu i to ja znalazłem niewyczerpane źródło 100% czystej energii, a nie oni. Konkluzja???
0 x
SM
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

przez Bibiphoque » 28/01/05, 13:46

Cześć, Mikail,
Dopóki nie będziesz miał działającego prototypu, nikt nie uwierzy, że Twój system działa, nie ma co robić, trzeba to po prostu przejść!
+ i powodzenia
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 28/01/05, 14:57

Bibiphoque napisał:Cześć, Mikail,
Dopóki nie będziesz miał działającego prototypu, nikt nie uwierzy, że Twój system działa, nie ma co robić, trzeba to po prostu przejść!
+ i powodzenia

Witam,
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że nigdy nie prosiłem Cię, abyś mi uwierzył, ale abyś zrozumiał i zweryfikował. Każdy, kto nie zawalił całkowicie szkolnego kursu fizyki, może to zrozumieć i zweryfikować za pomocą prostych obliczeń arytmetycznych.

To nudne, że prawda jest taka prosta. (Geta)

Świat nienawidzi zmian, a jednak tylko one przyniosły postęp. (Kettering)

Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy niż kłamstwa.

Nikt nie jest bardziej niewidomy niż ktoś, kto nie chce widzieć.
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2

przez krissg29 » 28/01/05, 22:00

Cześć Michaił

Z tego, co rozumiem, wykorzystuje się ciąg Archimedesa do podnoszenia lub opuszczania elementów o tej samej masie, ale o zmiennej objętości.
Jeśli Twój system regulacji głośności działa, nie ma powodu, dla którego cały system nie miałby działać.
Spróbuj stworzyć prototyp pojedynczego elementu, aby „zobaczyć” działanie systemu zmiany głośności.
Następnie można złożyć zestaw 2 lub 3 elementów, aby stworzyć funkcjonalny silnik. Nie powinno to kosztować fortuny, a wystarczy, żeby wytrącić Cię z równowagi. Jeśli zasada jest dobra, zadziała! Może niezbyt dobrze i niezbyt szybko, ale będzie działać! I nawet jeśli nie jest wypolerowany!
I zawsze jest sposób na majsterkowanie. Nie ma być czysto i ładnie się prezentować w oknie, ale działać!
Dzięki prototypowi, który jest nawet brzydki, ale działa, zainteresowanie klientów będzie znacznie większe!

Powodzenia i informuj nas na bieżąco
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2

przez krissg29 » 28/01/05, 22:47

Witam ponownie (czas narysować mały obrazek)

powinieneś porzucić swój system łańcuchowy i po prostu zrobić jedno koło (tańsze)
na rysunku: koło 4-ramienne z 4 masami o jednakowej masie i zmiennej objętości, wszystkie zanurzone w cieczy
masa A małych objętości opada (opada)
masa B pływaków o dużej objętości (wzrasta)
masa C zmniejsza swoją objętość, aby mogła płynąć
masa D zwiększa swoją objętość, aby mogła unosić się na wodzie

w rzeczywistości jest to zasada koła Minto polegająca na zmianie objętości, a nie zmianie ciężaru

https://www.econologie.com/forums/roue-de-mi ... vt360.html
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 29/01/05, 00:04

Witam,
Nie potrafię zrobić prototypu, ani nawet pojedynczego pływaka, to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Aby zadziałało musi być dobrze wykonane i odpowiednio duże (ok. 2 m), ważyć odważniki 30-35 kg każda i posiadać 16-20 pływaków. Jest to silnik grawitacyjny, a moc jest proporcjonalna do masy. Do zastosowań przemysłowych kilka silników musi być zamontowanych na tych samych osiach. Według moich szacunków do wyprodukowania 6 kW mocy potrzebne są 3 silniki o masie betonu = 1 tona każdy, w pissine = 10x10x10m. Jedynym pocieszeniem jest to, że 70% powierzchni ziemi pokrywa woda. Aby wyprodukować 1 mWat mocy, 300-500 silników i powierzchnię podwodną ok. równa się 3-4 boiskom do piłki nożnej, znowu według moich szacunków.
0 x
SM

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161