Zachowanie się w polu magnetycznym w zamkniętym środowisku?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Zachowanie się w polu magnetycznym w zamkniętym środowisku?




przez netshaman » 04/08/10, 09:05

Witam ekonolo wszelkiego rodzaju.
No cóż, dziś rano, kiedy wstałem, wpadłem na pomysł (nie żartuję!)
: Chichot:
Któregoś dnia oglądałem eksperyment JLN dotyczący efektu „orbo”: magnes nie przyciąga już pierścienia ferrytowego, jeśli w nim cząstki są ustawione prostopadle do pola pierścienia.
Zastanawiałem się, jak zachowałoby się pole tego magnesu, gdybyśmy je ogrodzili.
Wyobraźmy sobie magnes bipolarny.
Mając dwa magnesy, które umieszczamy jeden na drugim, tak aby każdy biegun się przyciągał, otrzymujemy coś w rodzaju magnesu sztabkowego z 4 biegunami.
Pręt ten jest zamknięty wewnątrz ferrytowego torusa owiniętego wokół miedzianego drutu.
4 bieguny magnesu stykają się bezpośrednio z torusem.
Kiedy przez uzwojenie nie przepływa prąd, pole magnetyczne jest uwięzione w torusie ferrytowym w miejscach, w których magnes się styka, tylko dlatego, że pole w tych miejscach jest pionowe.
Co się stanie, jeśli przejdziemy przez prąd?
Czy pole magnesu zostanie uwolnione i opuści granicę torusa, gdyż ten nie będzie już pełnił swojej roli pułapki, biorąc pod uwagę, że uzwojenie zmieni orientację cząstek ferrytu, aby usunąć je z pola magnesu?
Jeżeli tak jest, możemy w ten sposób zbudować nowy typ silnika cyfrowego, którego prędkość obrotowa jest proporcjonalna do częstotliwości prądu podawanego do uzwojenia.
Obracająca się część tego silnika składałaby się z pierścienia otaczającego torus, wewnątrz którego znajdowałoby się kilka dipoli magnetycznych.

Czy zatem ten system jest opłacalny?
0 x

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 186