Woda pali się czy eksploduje?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)

Woda pali się czy eksploduje?




przez yahi » 15/03/06, 21:32

Witam wszystkich !
Nadal poszukuję informacji, które krążą tu i ówdzie na temat forums, w dyskusjach... ale nie mam najmniejszego pojęcia, gdzie to jest, ani jak to miało nazwę, ale pomysł, pamiętam to!

Myślę, że mówił o tym SDC i było to urządzenie elektroniczne, które pozwoliło wodzie eksplodować!
Żadnego sodu w historii!

Dużo szukałem w Google, ale nic nie znalazłem, więc jeśli ktoś pamięta to lub nazwę w języku angielskim, może się przydać!

dziękuję

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?
Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 15/03/06, 21:50

0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 16/03/06, 00:04

ha! znalazłeś temat!
spoko!
a co więcej, to ty dostarczyłeś motyw dla Google!
Znalazłem nagle taką stronę:
http://members.tm.net/lapointe/Main.html
sekcja pistoletów na wodę: i tak warto zejść z drogi! więc uruchamiam odkurzacz! Tym razem mi nie ucieknie!
: Lol:
@+

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 16/03/06, 08:08

Witam,
Tak!, to szalony „cruncher”!!, uwielbiam go!!!, ale uważaj, działające siły nie są pomijalne, może zabić!!
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/03/06, 09:40

Tak, w temacie plazmowej maszyny parowej, musiałem nawet podać inne linki dotyczące pistoletów na wodę. To robi wrażenie !!
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 16/03/06, 10:17

no niezupełnie, właśnie powiedziałeś, że wyniki badań nad pistoletem kondensatorowym wody i że były śmieszne wyniki.. a może mylisz to z innym forum ;-)
Ale jeśli pamiętasz inną witrynę lub technikę, która zasługuje na ponowne odwiedzenie, ponieważ zapomniałeś o niej na dnie stosu dokumentów, może nie być źle!

Swoją drogą widziałem na elektrodyfuzji, że są gotowe mostki diodowe na 25A! ale nie widziałem żadnych napięć!

@+

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/03/06, 10:25

Nie, nie mam innych linków na ten temat.

Na mostku diodowym koniecznie musisz sprawdzić napięcie, to ważne. Ale hej, a priori nie powinno być problemu, musi tylko wytrzymać 110 V.
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)




przez yahi » 16/03/06, 10:42

tak, tylko 110 V, z wyjątkiem kilku sekund, bo inaczej musiałbym zapalić łuk początkowy za pomocą dławika! ale testy wykazały, że nie jest to konieczne, jeśli użyję wody w stanie ciekłym, ale jeśli użyję pary, będzie ona potrzebna.
Nie złożyłem jeszcze zamówienia, ale myślę o zakupie mostka 25 A 200 V za około 3 euro!
Jeśli uda mi się w ten weekend, przetestuję transformator z samymi lampami!
Zamierzam także zbadać tę rzecz, która powoduje eksplozję wody. Mam wrażenie, że jest to to samo zjawisko, tyle że w broni, ale wąskość oznacza, że ​​podczas wytwarzania plazmy cała woda jest wydalana z dużą prędkością i brutalnie, zamiast ciągłego zarządzania i liniowego przepływu plazmy.
plazma tworzy kieszeń z parą i wyrzuca wszystko!

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 16/03/06, 10:53

Nie, w konfiguracji, którą widziałem, diody nie otrzymują impulsu wysokiego napięcia w odwrotnym kierunku, więc nie muszą podtrzymywać łuku rozruchowego.
Gdyby musieli to znosić, choćby przez bardzo krótką chwilę, nie wytrzymaliby.

Mostek 25A 200V powinien zatem wystarczyć. Z drugiej strony nie zapomnij o ponownym podłączeniu wyjść transformatora równolegle! Biorąc pod uwagę cenę bierze 2 lub 3 ;)

A+
0 x
yahi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 06/04/05, 19:48
Lokalizacja: w pobliżu Nantes (44)

traduction




przez yahi » 16/03/06, 11:01

Zrobiłem tłumaczenie strony na Lycos: http://members.tm.net/lapointe/Water_Gun_Theory.html
co daje:

„Teoria pistoletu na wodę


Niedawno przeczytałem ciekawy patent opisujący wyrzutnię kropel wody napędzaną skraplaczem. Patent USA 6.220.141 „Wyrzutnia pocisków płynnych” twierdzi, że to urządzenie może wystrzelić kroplę wody z prędkością (1000 m/s, ~ 3 Macha) w „krótkim i średnim zasięgu”. Autorzy proponują także różne dodatki do wody, aby uzyskać pożądany efekt na obiekcie. Należą do nich substancje humanitarne, takie jak szczepionki lub antybiotyki, a także materiały bardziej żrące, takie jak kwasy, zasady lub rozpuszczalniki, wywołujące reakcję bólową (ponieważ w tym samym czasie lub w inny sposób odwrócono to wszystko w otwartych skaleczeniach, mogę zaświadczyć, że one rzeczywiście użądli), kapsaicynę (olejek z ostrej papryki) na poważniejszy ból lub histaminę (nie przepuszczaj, nie zbieraj 200 dolarów, idź prosto do wstrząsu anafilaktycznego). Więcej pomysłów na ten temat znajdziesz na mojej stronie poświęconej chemofobii.

Zasadniczym założeniem tego patentu jest to, że zastosowanie wielu przewodów (lub lepiej układu współosiowego) do zasilania części napędowej lufy skutkuje bardziej spójnym przestrzennie płynnym pociskiem o większym zasięgu użytecznym. Mam kilka problemów z tym patentem. Po pierwsze, specyfikacja asortymentu była bardzo niejasna. Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby kropla wody była wystarczająco aerodynamiczna, aby zachować zgodność na dystansie większym niż cal lub dwa. Chciałem się temu przyjrzeć. Po drugie, konstrukcja przedstawiona w patencie jest wyraźnie urządzeniem krokowym. Kondensator odpowiada za wbudowany mnożnik napięcia obsługiwany przez doprowadzenie sił. Przedstawiony spust to prosty przełącznik z dwoma metalowymi opaskami, które łączą się podczas działania. Chociaż patent wymaga włączenia urządzenia przesuwnego do rozsuwania styków po użyciu, drugi strzał wymagałby podłączenia, aby naładować kondensator i napełnić głowicę cylindra cieczą za pomocą dozownika typu strzykawkowego.

Obraz

To jest schemat pistoletu na wodę, zaczerpnięty bezpośrednio z patentu. Sekcja dwunastej skrzynki rozdzielczej to mnożnik napięcia ładowania głównego kondensatora 22 napięciem 220 VAC (patent jest własnością brytyjskiej firmy Injectiles Ltd). Sam pistolet jest pokazany w desce rozdzielczej 16, z lufą skierowaną do góry. Patent zastrzega, że ​​płynny pocisk 56 ma korzystnie maksymalną masę 0.1 grama. Lufa składa się z końca wylotowego 48, który powinien być nieprzewodzący, o średnicy wewnętrznej od 2 do 3.5 milimetra i długości od 20 do 50 milimetrów oraz końca zamkowego 50, który powinien być przewodzący i mieć tę samą średnicę co lufa koniec. Przewodzący elektrycznie kołek 52 służy jako druga elektroda stykająca się z pociskiem. Patent sugeruje, że kondensator 22 powinien mieć wartość 150 mF i być naładowany do 1000 woltów, co daje zmagazynowaną energię 75 dżuli. Cewka indukcyjna 36 wzrasta do ~0.5 mH, co daje częstotliwość rozładowania 18 kHz.

Patent zastrzega, że ​​po zamknięciu wyłącznika 40 część pocisku zamienia się w plazmę o temperaturze 3000-6000°C, która jest przyspieszana w dół przewodzącej części lufy, podobnie jak rama plazmowa działa szynowego, wypychając pozostałą część cieczy pocisk przed nią.
"
Mam transformator 3kv, jest dobry! ale nie mam ani diod, ani cewki indukcyjnej, ani mieszkania jako witryny! jeśli ktoś ma uzupełnienie, możemy się zorganizować.

yahi
0 x
Gdy będziemy mieć prawo do wstrzymania stosowania oleju?

Bezpłatne obiekt!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 147