Pierwsze kroki mojego turbiny wiatrowej w autoconstruction

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Pierwsze kroki mojego turbiny wiatrowej w autoconstruction




przez bobono » 20/10/07, 22:55

Zbudowałem swoją turbinę wiatrową według planów angielskiego inżyniera. Prawie wszystko jest materiałem pochodzącym z recyklingu.

Moc 2 Kw Tripal o długości 1..40 m każdy wykonany z drewna. Wirnik wykonany z piast samochodowych. Uzwojenie 10 cewek po 250 zwojów.

Wzbudzenie magnesem trwałym.

Maszyna wytwarza prąd przemienny w pięciu fazach przy napięciu 48 woltów.

Po przejściu przez warstwę diod maszyna wytwarza napięcie stałe 48 V.

Maszt z rur metalowych o grubości 0.60 jest przyklejony do wału, co pozwala mi w ciągu kilku minut opuścić maszynę i bez problemu ją ponownie złożyć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Pierwsze kroki mojej własnoręcznie zbudowanej turbiny wiatrowej




przez bham » 21/10/07, 09:07

bobono napisał:Zbudowałem swoją turbinę wiatrową według planów angielskiego inżyniera. Prawie wszystko jest materiałem pochodzącym z recyklingu.

Cześć Bobono.
Hej, atakujesz we wszystkich kierunkach, pomiędzy generatorem wodoru a turbiną wiatrową...Obraz

Bardzo interesuje mnie budowa Waszej turbiny wiatrowej. Możesz przesłać nam raport fotograficzny zawierający szczegóły techniczne, użyte części itp. :D byłoby miło !
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 21/10/07, 09:25

Cześć Bobono

Jeśli Twoja turbina wiatrowa działa, to gratuluję, w przeciwnym razie gratuluję motywacji (rozwój i niezawodność też nie są bułką z masłem)
Odzyskiwanie większości jest idealne (nie zawsze proste)

Jeśli chodzi o zdjęcia to też jestem zainteresowany
Czy wykonałeś jakieś pomiary wydajności? prędkość obrotowa w zależności od wiatru, mocy, napięcia jałowego itp.

Mam projekt w toku, w ramach którego zakupiono generator o mocy 600 W 12 V
(przyznaję, że to oszukiwanie dla samobudowującego, ale liczy się wynik, a także oszczędność czasu)
Moja pierwsza próba modyfikacji alternatora samochodowego za pomocą magnesów trwałych zostaje zawieszona, ponieważ mam ostatni problem do rozwiązania, mianowicie zazębienie (proto wkrótce będzie testowane)

Odnośnie Twojej maszyny powiedziałbym że 5 faz to nie jest powszechna sytuacja zwłaszcza że piszesz że zakładasz 10 cewek
Oznaczałoby to, że masz tylko... 2 bieguny (??)
Może wystąpić pomyłka pomiędzy liczbą faz i liczbą biegunów
W twoim przypadku powiedziałbym, że masz 5 par biegunów (10 naprzemiennych magnesów N&S), ale tylko 1 fazę?

Jak na deklarowaną moc (2 kW) to dużo, biorąc pod uwagę średnicę (około 3 m, jeśli dobrze zrozumiałem), ale może skorzystasz na sprzyjających wiatrach

Jak planujesz wykorzystać wyprodukowaną energię elektryczną? Przechowywanie w bateriach czy w czymś innym?

W każdym razie życzę powodzenia i pomyślnych wiatrów

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Pierwsze kroki mojej własnoręcznie zbudowanej turbiny wiatrowej




przez lio74 » 21/10/07, 11:31

bobono napisał:Zbudowałem swoją turbinę wiatrową według planów angielskiego inżyniera. Prawie wszystko jest materiałem pochodzącym z recyklingu.
................


Witam,

wspaniała inicjatywa...z dodatkiem regeneracji... 8) 8)

Czy możesz opublikować lub podać link do swojego planu?

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Własnoręcznie zbudowana turbina wiatrowa




przez bobono » 21/10/07, 12:41

Oczywiście zamieszczę zdjęcie i wykonanie.

Odpowiadając na pytanie Pkoi 5 faz i 10 cewek (łatwe dwie w szeregu).

W tej chwili maszyna pracuje na biegu jałowym, ponieważ nadal mam elektronikę do zbudowania 5 mostków diodowych, które zapewnią mi dwie ciągłe fazy o napięciu 48 woltów, których użyję do ładowania akumulatorów i pozdrawiam. Uwaga dotycząca akumulatorów.

Rozpoczynam apelację. Lub znajdź diody w lepszej cenie, a także suche akumulatory. Widziałem już Conrada.

Dodam, że zamówiłem hydrolizer portugalski, jeżeli turbina wiatrowa będzie w stanie naładować mnie akumulatorami, które będą wykorzystywane do obsługi hydrolizera to będzie idealnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tieole
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 11/10/08, 18:35
Lokalizacja: Wartościowość

produkcja turbin wiatrowych




przez tieole » 11/10/08, 19:04

W zeszłym tygodniu w Bretanii niedaleko Vannes urodziło się dwoje nowych dzieci. Obie maszyny zostały wyprodukowane podczas tygodniowego kursu zorganizowanego przez stowarzyszenie La Marmite w La Vraie Croix przy wsparciu szkoleniowym prowadzonym przez Tripalium.

W ciągu tygodnia wyprodukowaliśmy dwie maszyny, jedną o średnicy 4 m, zakupioną przez Urząd Miasta Vrai Croix na potrzeby kompleksu sportowego. Drugim jest maszyna o średnicy 1 m2, zasilana napięciem 12 V, służąca do ładowania akumulatorów. Pod koniec stażu Yohann wygrał małą maszynę, która miała dostarczać prąd do jego domu.

Są zdjęcia na... http://www.tieole.com/index.cfm?pageid=5106

Następny kurs odbędzie się pod koniec października w Château Saint-Ferréol w Drome

Dobry wiatr

Sójka
0 x
Sójka

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170