Ogrzewanie olejowe i piec na drewno

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
Mister_Ash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/10/17, 13:46

Ogrzewanie olejowe i piec na drewno




przez Mister_Ash » 25/07/20, 18:22

Witam wszystkich

Czekając, aż będę mógł sfinansować pompę ciepła, tej zimy będę musiał ponownie korzystać z kotła olejowego.
I poziom ilości paliwa kłuje!!
Rzeczywiście jest to stare gospodarstwo, niezbyt ocieplone i mimo nowego ocieplenia poddasza ryzykuję zalaniem.
Myślę jednak, że istnieje taka możliwość. Rzeczywiście salon wyposażony jest w piec opalany drewnem i zastanawiałem się czy istnieje możliwość wykonania wężownicy - albo wprowadzonej do paleniska - albo wokół wyjścia z pieca, która wracałaby do przyłączy grzejnika (zamiast tego z tych ostatnich)
Kocioł to Chappée Mutine N, który wytwarza również ciepłą wodę użytkową, z boku znajduje się już zbiornik wyrównawczy. Pompa obiegowa działa stale tylko wtedy, gdy włączony jest tryb ogrzewania. To pozwala mi powiedzieć, że w przypadku problemu nie powinno być problemu z przegrzaniem lub nadciśnieniem w obwodzie.

Czy myślisz, że jest to możliwe? Czy masz już kilka przykładów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez phil59 » 25/07/20, 19:33

Kupiłem bezpośrednio piec opalany drewnem.

Jeśli będziesz cierpliwy, możesz znaleźć trochę na „monecie-monecie”, a to dobry sezon na to, za mniej niż 500 €.

Mój jest nowy, kupiłem go za 1500€.

Będziesz potrzebował zbiornika buforowego, gorąco polecam. Znalazłem taki, wciąż na rogu, za 100 €, 500L.

Na piecu konieczne będzie umieszczenie zaworu bezpieczeństwa, który opróżni obieg wody i napełni go zimną wodą. Musisz wziąć nowy, bezpieczeństwo wymaga, mniej niż 100 €.

2-3 taczki odwagi będą Ci potrzebne! : Chichot:

działa całkiem nieźle, u mnie to 8.5 kW powietrze i 7.5 woda....

(Mam stary budynek o pojemności ponad 1000 m3 do ogrzania, sufit na wysokości 3.2 m itp.). Piec nie wystarczy, ale stanowi dobre uzupełnienie.
Mój kocioł gazowy daje około 50 kW, niemodulowany, a zbiornik buforowy też w tym pomaga.

Nie dawno zamontowałem też pompę ciepła, używaną.... Można ją znaleźć za duże pieniądze, weź model z niezależnym wymiennikiem ciepła....

To tyle, jeśli chodzi o największe ...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez Macro » 26/07/20, 07:56

1000m2... Krowie rzeczywiście piec nie powinien wystarczyć.... : Chichot:

A dla Pana-h...cewka w piecu... będziesz się męczyć o nic... Aby ogrzać dom, nie potrzeba paliwa, drewna, gazu, prądu trzeba... To kalorie ...Chyba, że ​​dysponujesz wolnymi zasobami drewna... Ogrzewanie sitka będzie zawsze kosztować mniej więcej tyle samo, niezależnie od użytej energii...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
belladona
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 44
Rejestracja: 28/01/15, 19:10
x 6

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez belladona » 26/07/20, 08:58

0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez Macro » 26/07/20, 09:11

rekuperator na czopuchu...Biorąc pod uwagę powierzchnię wymiany...bandaż na drewnianej nodze...

Jeśli masz wolne drewno... Trochę wiedzy z zakresu hydrauliki... A nie zależy Ci na estetyce swojego pieca... Rzucasz to coś na środek salonu podłączone do rur grzewczych : Chichot:
https://www.leboncoin.fr/bricolage/1820486918.htm/

Nie zapobiegnie to temu, że jeśli będziesz potrzebować 5000 litrów opału na zimę, będziesz potrzebować tego samego ekwiwalentu energetycznego w drewnie… To znaczy około 10 razy więcej na wadze…. (chyba że twój kocioł na paliwo grzeje przeciągi w nieizolowane pomieszczenie zewnętrzne)
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez ne 44 » 26/07/20, 10:38

Witam,

Makro napisał:1000m2... Krowie rzeczywiście piec nie powinien wystarczyć.... : Chichot:


Nie myl powierzchni i objętości.
0 x
Mister_Ash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/10/17, 13:46

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez Mister_Ash » 26/07/20, 11:38

Moim celem jest tylko obniżenie zużycia paliwa w oczekiwaniu na nowy system grzewczy, a nie stworzenie zrównoważonego systemu opałowo-drewnianego.
Piec będąc w salonie na końcu domu nie ma wystarczającej cyrkulacji powietrza do ogrzania domu (szkoda że dobrze grzeje)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Ogrzewanie paliwem i piec opalany drewnem




przez phil59 » 26/07/20, 15:33

piec.jpg
piec.jpg (57.6 KiB) Przeglądano 4343 razy


Tak wziąłem, ale modeli jest dużo...

Wczoraj widziałem kilka na rogu, do zobaczenia w twojej okolicy, w tym taki, który dawał 5 kW do powietrza i 10 do wody.

Ale na wszystko, co znajdziesz (cewkę itp.), będziesz miał w najlepszym przypadku 2 kW wody, więc wystarczy na jeden grzejnik lub 2 małe...

Makro, czy masz jeszcze swój palnik olejowy i jak po kilku latach wygląda?

Za 500-1000 € inwestycji i jeśli masz tanie drewno, może to bardzo szybko przynieść zysk.

Później drewno wymaga trochę pracy i trzeba je stale karmić.

Pellet, może być chłodniejszy, ale znacznie droższy w inwestycji, oczywiście pellet w hydro.

Pompę ciepła wziąłem, bo zainstalowałem, wróciła do mnie za 2000 €, ponieważ miałem wszystko, czego potrzebowałem „przez przypadek” do łatwej instalacji.

Mówię przez przypadek, to tak, że metr od miejsca, w którym się znajduje, planowałem coś innego, przyłącze elektryczne 6 mm2, niedaleko w rurach „gazowych”, aby wymiennik umieścić niedaleko kotła, a wszystko już miałem armatura planowana do przesadzenia na nim, co zrobiłem przy okazji wykonywania armatury do pieca kotłowego i zbiornika buforowego.... Pompa OCCAZ oczywiście.

Myślę, że przy cenie 2000 € będzie to opłacalne od 2 do 4 lat ....

Pompy można znaleźć w cenie około 300 euro, bez wymiennika, które można podłączyć do bezpośredniego ogrzewania, ale nie jest to dobry zwrot.

Poniżej około 5° nie sądzę, aby moja pompa się obracała, co można dokładnie określić podczas użytkowania.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88