Produkujemy wielowarstwową prostownicę do rur.

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Produkujemy wielowarstwową prostownicę do rur.




przez izentrop » 17/06/18, 18:44

Witam,
Mam starą instalację centralnego ogrzewania, w której lutowane cyną mieszane rury miedziane i stalowe powodują u mnie nieszczelności. Zdecydowałem się na przerobienie rur wielowarstwowych o średnicy 20 i 16 przed zamontowaniem nowego ogrzewania.

Kiedy widzisz cenę np sprzedawane prostowniki, warto zrobić. Znalazłem wiele małych kółek za śmieszną cenę (2 razy osiem).

W kawałku sklejki o grubości 2,2 cm i długości 40 wyciąłem 2 deski o szerokości 5 i 2 inne po 10.
Koła są mocowane co 12 cm, a ich grubość wynosi 1.9 cm, co daje 5 cm boków wewnętrznych dla dętki 16.

W przypadku tuby 20 rozsunąłbym boki klinami o 4 mm.

Niezbyt estetyczne, ale spełnia wymagania, to najważniejsze : Wink:

IMG_20180617_173159.jpg
IMG_20180617_173159.jpg (266.59 KB) Oglądane razy 49830

IMG_20180617_172445.jpg
IMG_20180617_172445.jpg (201.57 KB) Oglądane razy 49830

IMG_20180617_172323.jpg
2 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez lilian07 » 20/06/18, 19:46

Pomysł całkiem mi się podoba.
Chcę zrobić to samo z 32mm PEX.
Wyobrażam sobie, że rura jest potem prosta.
Dobra instalacja.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez izentrop » 20/06/18, 20:40

DOSKONAŁE?

Wielowarstwowa zawiera warstwę aluminium i po wyprostowaniu zachowuje swój kształt. PER to po prostu plastik. Nie jest łatwo ją wyprostować, trzeba wykonać odwrotny skręt i szybko powstaje nieodwracalna fałda.

Do regulacji średnicy, zamiast śrub mocujących boki, dołożę na każdym końcu metalową blaszkę, z otworami w kształcie lampki i centralnym otworem na przejście rurki.
Wystarczy poluzować śruby, aby umożliwić regulację, pod warunkiem, że nie będzie się zbyt łatwo ślizgać.
Podążając za kolejnym numerem : Wink:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez Christophe » 20/06/18, 23:06

Dobry pomysł i łatwy do wykonania, to okres majsterkowania z regeneracją :) moja w tej chwili: ogrodnictwo / build-i-dom-hotel-a-bat-t15698.html

W przeciwnym razie myślę, że wszystkie PER (sprzedawane przynajmniej we Francji) mają obecnie barierę antytlenową (warstwa aluminium) ... może z wyjątkiem tych przeznaczonych do wody sanitarnej?

Zamierzałem też zaproponować przemyślenie regulacji średnicy! 8) Jeśli rozumiem twój pomysł, myślę, że będziesz potrzebować regulacji tylko w 2 kątach (a więc przesuwanie 2 L), powinno to umożliwić rektyfikację większości rur PEX dostępnych na rynku!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez izentrop » 21/06/18, 00:12

Christophe napisał:Myślę, że wszystkie PER (sprzedawane przynajmniej we Francji) mają obecnie barierę antytlenową (warstwę aluminium)… może z wyjątkiem tych przeznaczonych do wody sanitarnej?
Przybiera nazwę PER BAO w tym przypadku do ogrzewania (droższa niż sanitarna) i nie jest to aluminium.
Bariera tlenowa, złożona z warstwy EVOH (kopolimer etylenu i alkoholu winylowego), zapobiega przenikaniu tlenu. W ten sposób ogranicza tworzenie się szlamu w sieciach i sprzyja dłuższej żywotności rur w instalacjach. https://www.comap.fr/faq/est-interet-ba ... -sur-tubes
Christophe napisał:Jeśli rozumiem twój pomysł, myślę, że będziesz potrzebować tylko regulacji na 2 kątach (2 L przesuwne tak)
Myślałem o tym, biorąc pod uwagę dużą szerokość kół, ale nagle podpora nie będzie wyśrodkowana na osi koła. Zobaczę, kiedy nadejdzie właściwy czas.
Jak widać po instalacji, biała wielowarstwowa jest bardziej estetyczna niż czerwona czy niebieska PER.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez izentrop » 21/06/18, 20:45

Podjąłem twój pomysł na 2 przesuwane L.

W tym celu wyciąłem 2 kwadraty o boku 11 cm w 1 cm sklejce, wywierciłem 3 cm otwór pośrodku przejścia rury, co umożliwia obróbkę rur 26.
Dolna część L jest trwale przymocowana za pomocą 3 śrub po obu stronach.
Górna trzymana jest na złotych śrubach.

Ustawiłem go na tubę 20, którą zamierzam położyć jako pierwszą i działa świetnie :D

IMG_20180621_201808.jpg
IMG_20180621_201808.jpg (340.31 KB) Oglądane razy 49710
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez Christophe » 22/06/18, 16:21

izentrop napisał:Podjąłem twój pomysł na 2 przesuwane L.

(...)

Ustawiłem go na tubę 20, którą zamierzam położyć jako pierwszą i działa świetnie :D


Uh tak, czasami nie jestem taki zły w projektowaniu : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Dams52
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/06/20, 23:54

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez Dams52 » 11/06/20, 00:14

Witam i dziękuję za ten przydatny samouczek. 8)

Czy masz plan lub zdjęcia prostownicy pod różnymi kątami po ostatnich modach?

Chcę zrobić to samo, ale nie do końca rozumiem system dostosowywania odstępów.

dziękuję
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez izentrop » 11/06/20, 01:58

Witam,
Zapomnij o tym, jest coś prostszego: rozwiń go, dociskając do ziemi, trzymając go stopami, oczywiście bez zgniatania. Działa równie dobrze. : Wink:

Wtedy jest prostsze i skuteczniejsze niż zginanie sprężyn, które sprzedają w supermarketach: jest użycie giętkiego kabla elektrycznego o nieco mniejszej średnicy, wkręconego w rurkę. Na przykład 13 mm dla rury 16X2, której średnica wewnętrzna wynosi 14

Brak ryzyka zgięcia pod kątem nawet przy małym promieniu krzywizny oraz łatwiejsze zakładanie i zdejmowanie niż sprężyny.

PER BAO jest dziś łatwiej znaleźć. Aby zrobić to ponownie, wybrałbym to, z przesuwnymi złączkami zaciskanymi, moim zdaniem znacznie bardziej wytrzymałymi niż wielowarstwowe złączki zaciskane, które mają delikatne O-ringi.

W tym roku robię remont w kuchni, ostatnio zrobiona hydraulika, w domu nie ma już miedzi, ani ołowiu, jeśli o to chodzi : Wink:
0 x
Dams52
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/06/20, 23:54

Re: Wykonanie wielowarstwowej prostownicy do rur.




przez Dams52 » 11/06/20, 02:54

Witam,

Dziękuję za szczegółową odpowiedź.

Problem polega na tym, że kiedy rozwijam płasko na ziemi, na tubie zawsze są zygzaki, więc wygląd nie jest świetny. Czy z prostownikiem jest tak samo?

Dziękuję za sztuczkę z kablem elektrycznym, ale jestem już wyposażony w sprężynę.

Długo wahałam się między per a wielowarstwą, aby ostatecznie wybrać wielowarstwę ze względu na instalację w piwnicy, ale ostatecznie jestem zdegustowana, że ​​z perą nie byłoby gorzej, korony wielowarstwy są trudne do wyprostowania bez odpowiednich sprzęt... .. I kosztowałoby mnie to dużo mniej.

Już naprawdę nie wiem, co robić :? Prasuj w per lub kontynuuj w wielowarstwowej :zmarszczyć brwi:

: Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99