Automatycznie modyfikowany alternator do turbiny wiatrowej

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie

Automatycznie modyfikowany alternator do turbiny wiatrowej




przez pętla » 18/01/08, 21:52

dobry wieczór

Oto kilka zdjęć mojego eksperymentalnego alternatora samochodowego w wersji 2

Typ Bosch 50 A
Wirnik zastąpiono 12 stałymi magnesami neodymowymi
Stojan przewija się drutem + drobne i pełne obroty
Ząbkowanie zostało zmniejszone w porównaniu do wersji 1
Wkrótce pomiary napięcia

A+

Obraz
[Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 18/01/08, 22:08

Bardzo dobra robota pętla,
Z niecierpliwością czekamy na pomiary.

A +++
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/01/08, 22:44

Halo

Czy nie próbowałeś nakręcić go w jednej fazie?
Brak dostępnych materiałów dla jednej fazy
Jest to właściwa metoda dla turbiny wiatrowej. regulacja napięcia to kolejna sprawa, jeśli chcesz to zrobić przy jak najmniejszej stracie.
W niektórych modelach wirnik jest stożkowy, regulacja odbywa się przez zmienną szczelinę powietrzną (skomplikowana), ale w magneto generatorze skuterów regultacja odbywa się przez elektroniczną skrzynkę równolegle w obwodzie
najprostszą metodą było zmienne zużycie w zależności od natężenia przepływu alternatora, gdy napięcie rośnie, zużywasz więcej, aby zmiażdżyć napięcie.

Działa dobrze w transformatorze pomimo zmienności częstotliwości, powodując ostry hałas przy 400 Hz

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 18/01/08, 23:27

dobry wieczór

Alternator 12 V, 6 par biegunów, został uzwojony 3 fazami, jak na początku, ale pełnymi obrotami, a nie 1/2 obrotów
Jest to również zalecane na stronie miniéoles
Wydajność trójfazowego alternatora jest lepsza
To logiczne, ponieważ miedź jest lepiej rozprowadzona i maksymalnie „odzyskuje” pole magnetyczne

Brak regulacji, ponieważ ładowanie akumulatora pełni rolę buforową, napięcie ładowania zmienia się nieznacznie w zależności od mocy dostarczanej przez alternator, ale należy monitorować intensywność
Tak jest w przypadku komercyjnych alternatorów z magnesami trwałymi, ponieważ indukcja jest stała, jednak dla małych pojemności akumulatorów zaleca się stosowanie regulatora

A+
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 19/01/08, 15:38

Brawo, bardzo miłe osiągnięcie. Gratulacje.
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 19/01/08, 22:59

cześć

Pętla napisał:Brak regulacji, ponieważ ładowanie akumulatora pełni rolę buforową, napięcie ładowania zmienia się nieznacznie w zależności od mocy dostarczanej przez alternator, ale należy monitorować intensywność


z magnesami stałymi przypomina trochę pracę na alternatorze bez regulatora (wzbudzenie twornika wirnika przy bezpośrednim maksymalnym wzbudzeniu napięciem akumulatora 12 V)

wtedy im szybciej alternator się obraca, tym bardziej rośnie napięcie akumulatora:

z wiertłem 3000 obr./min na alternatorze już zmierzyłem moc wyjściową 17 V (na biegunach akumulatora)

i normalnie alternator może pracować znacznie szybciej (nie próbowałem podłączyć go do mojej młynka 6000 obr./min: zbyt skomplikowane i niebezpieczne) : Mrgreen:

uważaj, aby nie robić tego zbyt długo: nagrzewanie akumulatora

śruba
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 19/01/08, 23:15

Dobry wieczór wszystkim,

zwiększenie prędkości zwiększa również częstotliwość.
im wyższa prędkość obrotowa wirnika, tym wyższa częstotliwość prądu wyjściowego, dlatego przy rektyfikacji napięcie tętnienia staje się coraz mniejsze, prąd skuteczny zbliża się do prądu szczytowego.

A +++
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.

strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 19/01/08, 23:32

Bolt napisał:wtedy im szybciej alternator się obraca, tym bardziej rośnie napięcie akumulatora:

z wiertłem 3000 obr./min na alternatorze już zmierzyłem moc wyjściową 17 V (na biegunach akumulatora)



Ok, ale jaki jest sens turbiny wiatrowej? w tym przypadku szukamy alternatora o niskiej prędkości zalewania, który dobrze wyprowadza przy niskiej prędkości obrotowej (patrz alternator wału dla łodzi żaglowych), w przeciwnym razie będzie wymagał monstrualnego rozwoju napędu, który spowoduje ogromne straty energia ... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 20/01/08, 13:43

Bardzo dobra robota, Bravo!

Jakiś czas temu znalazłem to bardzo interesujące łącze, gdzie chodzi o turbiny wiatrowe, alternator modowy itp.

http://www.windstuffnow.com/main/

Szczęśliwego nowego roku
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.
Linux jest odwrotnie ...
Avatar de l'utilisateur
NACA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 53
Rejestracja: 24/12/07, 12:30
Lokalizacja: Kukusak




przez NACA » 20/01/08, 20:35

Przede wszystkim gratulacje, bardzo zgrabna praca, znowu kapelusz.

Dla twojej informacji, Polymotor produkuje generatory z magnesami trwałymi, których używam od ponad 20 lat w małych turbinach wiatrowych o średnicy 1,35 m.
Silnik zaczyna ładować od 650/700 obr./min

Poza tym z tego typu silnikiem przeprowadziłem swoje testy na prototypie „Hatem”.

Oto kilka zdjęć bousin ... zmodyfikowanych
Na zdjęciu po lewej stronie jest to oryginał

https://www.econologie.info/share/partag ... e-0002.jpg
Obraz

Naka
0 x
Kto motywuje przez długi czas, uwalnia talenty ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151