Dokonywanie roślinę Młyn do € 0

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17

Dokonywanie roślinę Młyn do € 0




przez PITMIX » 02/01/11, 12:31

Witam i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich.

Czytałem małą przygodę Gegyxa i jego rozdrabniacz ogrodowy z Emmaüs, co przypomniało mi moją małą osobistą przygodę.

2 lata temu kupiłem szlifierkę do noży, którą bardzo szybko porzuciłem, bardzo kiepska w użytkowaniu i zbyt głośna. Skończył na „prawym rogu”.
Wtedy wpadłem na pomysł recyklingu mojej starej kosiarki pod koniec jej życia (zasłonięte śmigło), aby zrobić z niej świetną bronę do roślin. 8)

Rozebrałem silnik i śmigło, które przymocowałem do góry dnem do dna śmietnika (silnik na dole i śmigło w środku).
Odłożyłem pokrywę i zrobiłem właz, aby włożyć rośliny w małych ilościach bez otwierania pokrywy.
Następnie zamontowałem kosz na śmieci na kosiarce, aby mieć zwijacz.
ZALETY :
Bardzo cicha maszyna, może obracać się w sposób ciągły, nie przeszkadzając sąsiadom.
Duża pojemność zbiornika.
Cena w moim przypadku 0 €, ale poza tym mniej niż 50 € z nowym sprzętem.
NIEDOGODNOŚCI:
Słaby silnik mojej kosiarki.
Nie można więc odkładać roślin silnikowych i nie przyjmuje gałęzi o średnicy powyżej 1 cm.

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/01/11, 17:02

Tres bien, ale trochę słaby bo elektryczny (wymiana kondensatora daje moment) i brakuje mu zabezpieczenia pokrywą śmietnika, możliwego poprzez zabezpieczenie kierownicy kosiarki podłączonej do pokrywy.

W przeciwnym razie zdarzyło mi się rozdrabniać moją kosiarkę z silnikiem benzynowym niezmienioną, w pozycji pionowej, po prostu delikatnie kładąc ją na stosie roślin na dnie otworu, który blokuje wyrzucanie kawałków !!! !!

Zgadzam się, hiper-głośne szlifierki do noży są nieefektywne i irytujące bzdury, z wyjątkiem bardzo drogich.
Młyny walcowe są znacznie lepsze, nawet za 160 USD, jak ten, który kupiłem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/01/11, 18:30

Dobry pomysł, dzięki Pitmix, ale nie do wszystkich rąk... kwestia bezpieczeństwa! A przede wszystkim przechowywać z dala od dzieci!! (wyobraź sobie równanie: szlifierka + sadystyczne lub ciekawskie dziecko + 1 kot… plusk!)

ps: to też blender? : Chichot:
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 02/01/11, 18:44

Nie jestem pewien, czy kot wie, jak włożyć dziecko do kosza i uruchomić maszynę... : Chichot: : Chichot:
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/01/11, 20:23

Świetny pomysł Pitmix 8)

Możesz być w stanie zrobić opcję z bocznym wyjściem do wyrzucania wiórów (na poziomie śmigła). Podejrzewam, że gdy poziom żetonów za bardzo się podniesie, cała moc jest zużywana na to, żeby się obracały, zamiast dalej „pogodnie” ciąć. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 02/01/11, 22:21

"Dziecko jest rodzajem złośliwego karła, z natury okrutnego, w którym od razu można znaleźć najgorsze cechy gatunku i którego zwierzęta domowe unikają z rozsądną ostrożnością.."

mówi: Panie Houellebeck w "możliwość wyspy"!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Przegląd systemu D.




przez oli 80 » 02/01/11, 22:38

Dobry wieczór, w czasie kiedy byłem w szpitalu, nie było internetu, ojciec m 'zawsze kupił dzienniki systemowe D
wraca w 98, widziałem go kilka strzałów rozdrabniacze ogrodowe, obrażenia, które mam więcej takich przeglądów

ich strona to naprawdę m ....
istnieje więcej artykułów na tych starych młynów rzemieślniczych
uszkodzenie
Ostatnio edytowane przez oli 80 03 / 01 / 11, 22: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 03/01/11, 20:57

Bezpieczeństwo pokrywy to kolejny krok, ale w międzyczasie zostawiłem styk bezpieczeństwa na kierownicy. Dla dzieci to niebezpieczne, ale przychodzi edukacja (porozmawiamy o tym za 2-3 lata. : Lol: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/01/11, 21:02

PITMIX napisał:Bezpieczeństwo pokrywy to kolejny krok, ale w międzyczasie zostawiłem styk bezpieczeństwa na kierownicy. Dla dzieci to niebezpieczne, ale przychodzi edukacja (porozmawiamy o tym za 2-3 lata. : Lol: )


Dzieci ogarek pieniek jest ......

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/01/11, 00:06

Lol Flytox

Kierunek „żart o 2 su” https://www.econologie.com/forums/palmares-d ... t1483.html : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177