Zaprojektuj pomysł na mój przyszły ekologiczny dom

Pomoc i porady dla wszystkich prac wykonywanych w budynku siebie i prezentacji swojej DIY pracy lub samodzielnej kompilacji. Ponieważ czyni siebie często econological ale uwaga nadmiernej pewności siebie!
maisonenterre
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/02/18, 13:17
x 1

Zaprojektuj pomysł na mój przyszły ekologiczny dom




przez maisonenterre » 18/02/18, 13:21

Witam,
Miałem pytanie dotyczące budowy konstrukcji mojego przyszłego domu.
Zrobiłem poniższy schemat różnych elementów konstrukcji.
Oto ich wymiar:
Byłby jeż 30 cm, łóżko z piasku 3 cm, płyta betonowa 20 cm, izolacja 20 cm: korek, jastrych wapienny 5 cm, wapno 20 cm + kamień, ściana w torbie Ziemia (eko kopuła) miałaby szerokość 25 cm, zewnętrzna izolacja składałaby się z bel słomy 2 o wymiarach 35 cm każda, więc to czyni nas 70 cm izolacji na zewnątrz, tynk wapienny 5 cm, a na tej powłoce Umieściłem płytki z terakoty, aby chronić izolację przed deszczem
Każda strona bel słomy będzie przyklejona do powłoki wapienno-piaskowej, tak samo będzie dla worków ziemi na zewnątrz. Buty ze słomy „przykleją się” do ścian i między nimi, aby trzymać się razem.
Jeż zatrzyma się na poziomie gruntu.
Podstawa składałaby się z betonowej płyty, będzie to 20 cm czystej gleby, unikając wzrostu wilgoci. Mieszanka kamienia wapiennego o wysokości 20 cm będzie układać dom, aby uniknąć zbyt dużej wilgoci.
Czy istnieje ryzyko, że płyta betonowa zamarznie lub pęknie? Poziom płyty ma 20 cm od podłoża zapobiegnie wzrostowi wilgoci przez kapilarność w izolacji? Ponieważ wszystko zostało zrobione, aby izolacja była sucha, mieszanka Chaux-Pierre zostanie umieszczona na folii polianowej 30 o wysokości cm po bokach butów ze słomy.
Wilgotność wzrośnie do poziomu gruntu, zostanie spowolniony dzięki Jeżowi, dotarł do niego, wilgoć zostanie zatrzymana przez betonową płytę i przejdzie na bok płyty, która jest Ziemią, wilgoć powróci na Ziemię wzdłuż betonowej płyty. Wykonałem betonową płytę dłużej niż cokolwiek innego, aby wilgoć nie dostała się do izolacji. Ponadto podłoga z PCV nie obawia się wilgoci, wilgotność otoczenia słomy będzie gromadzona przez ścianę i rozprowadzana w domu, powłoka wapienna pokrywająca słomkę reguluje jej wilgotność i Dachówki zapobiegają nadmiernemu zamoczeniu tynku wapiennego. Dzięki temu słoma będzie sucha. Uświadomiłem sobie to, ponieważ nie chciałem mostka termicznego, izolacja z korka zostanie otoczona polianem i będzie przylegać do słomy, tworząc w ten sposób pełną izolację. Słoma sama będzie chroniona folią polianową pokrywającą jej stronę 20 cm. Zatem zewnętrzna izolacja miałaby 11 R, a izolacja uziemienia miałaby 5 R. Czy to wystarczy?
R = 0,20m / 0,04 (korek) = 5
R = 0,35mx2 (0,70m) / 0,065 = 10,77
Obecność francuskiego odpływu obok betonowej płyty pozwoli na przepływ wilgoci z gleby do odpływu. Czy powinniśmy rozmieścić płytę odpływu?
Po zastosowaniu tych wszystkich środków ostrożności, co sądzisz o moim osiągnięciu?
Dzięki,
maisonenterre
izolacja zewnętrzna. PNG
izolacja zewnętrzna. PNG (210.77 KIO) Oglądano 4156 razy
plan tuszy.PNG
plan tuszy.PNG (119.37 Kio) Sprawdzono razy 4156
1 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "DIY i samodzielnej budowy: budynek lub zamontować samodzielnej instalacji"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108