Pokrój tacę z prysznicem

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Matrue
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 13/03/15, 14:04

Pokrój tacę z prysznicem




przez Matrue » 23/04/15, 20:14

Dobry wieczór, mam problem ze znalezieniem kabiny prysznicowej do wnętrza mojej jurty, ponieważ planuję umieścić ją pod antresolą, gdzie wysokość jest bardzo ograniczona. Zastanawiam się też, czy możemy przyciąć tacę na wysokość, zachowując wystarczająco dużo na ewakuację?
Jeśli nie to jakieś inne pomysły?

Aby przeczytać ...
0 x
Matrue
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 13/03/15, 14:04




przez Matrue » 24/04/15, 20:28

Uhh, nikt nie jest zainspirowany moim pytaniem :-(??
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/04/15, 09:18

Witam,

Mały schemat może pomóc wyjaśnić sytuację ...

- Są niskie brodziki.

- A może nie kopać w ziemi w celu osadzenia brodzika i jego ewakuacji? Albo lepiej, instalowanie prysznica bez brodzika, na tym samym poziomie, jest modne, nazywamy to „prysznicem walk-in”.

Szt.
0 x
Matrue
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 13/03/15, 14:04




przez Matrue » 26/04/15, 07:34

Dziękuję, najniższa wysokość brodzików to podobno 1.88, trochę bardziej pasowałoby nie robić wycięcia, ale znaleźć to już inna sprawa...
Cięcie podłogi było moim pierwszym pomysłem, ale zniechęciłem się do robienia tego na a forum poświęcony hydraulikom.
Do schematu wystarczy opis: strop z krokwi podtrzymujących parkiet antresoli, a na ziemi parkiet 24 mm, 10 cm wełny owczej, następnie płyta osb 8 lub 10.
Mój pomysł polegał na wzmocnieniu osb od dołu (jest to jurta na palach) i przycięciu parkietu wewnętrznego, aby osadzić tacę kabiny (integralna).

Kabina prysznicowa nie jest odpowiednia w moim przypadku, ponieważ moja jurta musi zostać teoretycznie wyjmowany, szpic cementowy.[/b]
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 26/04/15, 10:19

Witam,

Czy nie moglibyśmy zmniejszyć całkowitej wysokości (1,88 m) usuwając przez przycięcie przed montażem 5 lub 10 cm od górnej części na styku tacy z odbiornikiem?

W takim przypadku nie dotyka się ani tacy/odbiornika, ani ewakuacji, ani mechaniki znajdującej się na górze kabiny (zawiasy czy prowadnice).

Wydaje mi się to wykonalne, o ile nie jest to szkło i że odpowiednia byłaby zmniejszona wysokość wnętrza o -5 lub -10 cm.

:?
0 x
Matrue
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 13/03/15, 14:04




przez Matrue » 27/04/15, 18:04

Faktycznie, znalazłem już kabinę prysznicową o małej powierzchni, używaną, więc jest już zmontowana... to musi być żywica, jeśli to pomaga...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 28/04/15, 16:07

matrua napisała:Faktycznie, znalazłem już kabinę prysznicową o małej powierzchni, używaną, więc jest już zmontowana... to musi być żywica, jeśli to pomaga...

Ba... , myślę, że łatwiej jest zmniejszyć całkowitą wysokość, usuwając kilka cm nad tacą, niż atakować samą tacę.

Inaczej rzucam się w wir... :D
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120