Analizowanie swoje zużycie wody i koszty

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Analizowanie swoje zużycie wody i koszty




przez Christophe » 03/09/13, 22:59

Zrobiłem szybki mały arkusz kalkulacyjny, aby śledzić zużycie wody i zidentyfikować zastosowania, które dużo zużywają.

wersja .pdf (druga strona do druku): tabela monitorowania zużycia wody

Wersja .xls (pierwsza strona do wykorzystania jako tabela, druga strona do wydrukowania): monitorowanie zużycia wody dla programu Excel

W tej chwili jest to bardzo proste, zgodnie z twoimi sugestiami… ah, mam już jeden: dodaj wykres śledzenia…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 04/09/13, 09:23

Ech, jakby to powiedzieć... Wolę nawet nie wiedzieć!
Pomiędzy końmi (picie 60l/dzień x 5, prysznice, sprzątanie) ogródkiem warzywnym (podlewanie) i robotami (betonowanie, zaprawa, czyszczenie sprzętu) i normalną konsumpcją gospodarstwa domowego, wszystko trzeba eksplodować!
Ale hej, przy 100 € rocznej subskrypcji, im więcej zużywasz, tym bardziej spada cena za m3...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 04/09/13, 10:41

Krowo, podajesz koniom wodę do picia z sieci?
Czy studiowałeś magazynowanie wody deszczowej?

Ile kosztuje m3 w Twojej okolicy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 04/09/13, 11:24

Nie ma wyboru, na razie to jedyne źródło wody, jakie mam.
Mam pozwolenie na czerpanie wody ze studni sąsiada, ale ponieważ część jego instalacji jest bardzo stara, cieknie wszędzie i zalewa jego budynki, więc tego unikamy.
Zbiornik na deszczówkę jest planowany, ale w tej chwili daleko mu do priorytetu.
Docelowo powinienem zbudować betonowy zbiornik około 4m3, który będzie służył do podlewania ogródka warzywnego i oblewania koni.

Tutaj metr sześcienny wody wynosi 1.56 €, wszystkie podatki i składki komunalne/regionalne/środowiskowe są wliczone, ale bez abonamentu.
0 x
lis
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/10/13, 01:28

W najbardziej nieprzyjemnym zużyciu wody Locat.compteur




przez lis » 26/10/13, 01:58

Dawanie 89 € za wynajem licznika to wstyd! ! !

Dlaczego wciąż płacić metr po zwróceniu!

Tylko po to, żeby wypożyczalnia nasmarowała sobie ręce, nic więcej!

Konserwacja równa zeru!

A jeśli postawisz studnię, jesteś opodatkowany!

Ze wszystkich stron jesteśmy naciągani na coraz większe zubożenie!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/10/13, 02:28

Hej tak... rewolucja?!?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Przeanalizuj swoje zużycie wody i jego koszty




przez Grelinette » 26/10/13, 11:08

Christophe napisał:Zrobiłem szybki mały arkusz kalkulacyjny, aby śledzić zużycie wody i zidentyfikować zastosowania, które dużo zużywają.

wersja .pdf (druga strona do druku): tabela monitorowania zużycia wody

Wersja .xls (pierwsza strona do wykorzystania jako tabela, druga strona do wydrukowania): monitorowanie zużycia wody dla programu Excel

W tej chwili jest to bardzo proste, zgodnie z twoimi sugestiami… ah, mam już jeden: dodaj wykres śledzenia…

Jak oceniasz szczegółowe zużycie różnych zastosowań: prysznic, wanna, spłukiwanie toalety, zmywarka, pralka, naczynia ręczne, ...

Czy przyjmujesz średnie wartości standardowe, czy planujesz umieścić małe wodomierze do każdego użytku?

Jako ulepszenie możesz również dodać do swojej tabeli miesięczny koszt zużycia wody dla każdego z zastosowań wraz z ich zmianami w czasie (%, wykres): to dobra sztuczka, aby zmotywować się, aby zawsze robić lepiej z miesiąca na miesiąc (kąpiele, prysznice, naczynia do mycia rąk itp.)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/10/13, 19:53

Jak stwierdziłem w .pdf:

Odczytuj swój glukometr regularnie (najlepiej codziennie rano) i wskazuj zastosowania
wykonane w tym okresie. Możesz odczytać licznik przed i po przez a
użyj, aby uzyskać dokładne zużycie tego!


Nie chodzi więc o ilość wody do każdego użycia, ale o liczbę użyć dziennie.

Więc możemy średnio...
0 x
ssf2013
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/12/16, 00:22
Lokalizacja: bordeaux
x 1

Re: Przeanalizuj swoje zużycie wody i jego koszty




przez ssf2013 » 05/12/16, 00:39

Witam,

Istnieje sztuczka oszczędzania wody: reduktor aeratora. Dzięki temu systemowi możesz dokonać znacznych oszczędności i uczestniczyć w ekologicznym podejściu. Pozwala zaoszczędzić do 50% wody w naszych kranach bez utraty komfortu.

Oszczędzanie wody, które można umieścić bezpośrednio na kranie, jest bardzo dyskretne i zmniejsza przepływ wody, a tym samym zużycie.

Więc pomyśl o tym!
1 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: W najbardziej nieprzyjemnym zużyciu wody Locat.mètre




przez Gaston » 05/12/16, 17:51

rnarda napisała:Dawanie 89 € za wynajem licznika to wstyd! ! !

Dlaczego wciąż płacić metr po zwróceniu!

Tylko po to, żeby wypożyczalnia nasmarowała sobie ręce, nic więcej!

Konserwacja równa się zeru
W tym roku przerobili całą sieć wodociągową w ślepej uliczce, w której mieszkam.
Cały tydzień pracy (z maszynami budowlanymi i całą resztą) na około dwadzieścia domów.
To nie jest tak naprawdę to, co nazwałbym „zerową konserwacją”.
To też płacimy w „wynajmie”.
Wprawdzie jest to prawdopodobnie zbyt drogie, ale proszenie o „darmową” subskrypcję po instalacji jest nierealne.
1 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165