PV: związek między temperaturą a uzyskiem energii słonecznej latem

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
MonikaSolar666
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/08/22, 09:54
x 1

PV: związek między temperaturą a uzyskiem energii słonecznej latem




przez MonikaSolar666 » 26/08/22, 11:16

W tym okresie Europa doświadczyła ekstremalnych upałów, co jest rzadkością w historii. Wielu klientów pyta nas: „Czy przy takim upale i silnym nasłonecznieniu moje panele fotowoltaiczne będą produkować więcej energii elektrycznej?”. Niestety jest to błędne przekonanie, wysoka temperatura nie prowadzi do wysokiej produkcji energii elektrycznej!

Przede wszystkim moduł fotowoltaiczny to urządzenie, które zamienia energię świetlną na energię elektryczną, a nie energię cieplną (jest to urządzenie fototermiczne, takie jak solarny podgrzewacz wody). Istnieje wiele czynników, które wpływają na ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez PV, czas trwania światła jest jednym z najważniejszych, im dłuższy czas trwania światła, tym większa ilość generowanej energii elektrycznej; temperatura również wpływa na ilość wytwarzanej energii elektrycznej, ale często jest odwrotnie proporcjonalna.
Jeśli spojrzymy na specyfikacje modułów fotowoltaicznych, z tyłu, w prawym dolnym rogu, zobaczysz termin „współczynnik temperaturowy Pmax”, współczynnik temperaturowy produktów wynosi -0,34% (większość modułów na rynku ma współczynnik temperaturowy -0,38%), co oznacza, że ​​gdy temperatura wzrośnie o 1°C powyżej 25°C, moduł straci 0,34% swojej mocy. Innymi słowy, moduł fotowoltaiczny o mocy 410 W straci (40-25)*0,34% = 5,1% swojej mocy w temperaturze +40°C. Chociaż w lecie godziny świecenia są długie, wysoka temperatura prowadzi do spadku wydajności, co zamiast tego może prowadzić do zmniejszenia całkowitej produkcji energii elektrycznej.

Po drugie, ciągła wysoka temperatura może również wywołać efekt gorącego punktu i efekt PID modułów słonecznych, zmniejszając w ten sposób żywotność modułów. Dobry panel zminimalizował te możliwości poprzez uwzględnienie czynnika wysokiej temperatury na wczesnym etapie projektowania produktu. Jednakże, jak zmniejszyć wpływ wysokiej temperatury to inżynieria systemowa, potrzebujesz również profesjonalnego i niezawodnego instalatora, który wykona rozsądny projekt i budowę twojego systemu fotowoltaicznego; również w to gorące i suche lato może być konieczne czyszczenie powierzchni paneli fotowoltaicznych, aby zapobiec powodowaniu przez kurz, liście, ptasie odchody i inne obiekty zacieniające miejscowego efektu gorąca na panelach fotowoltaicznych, chociaż w większości przypadków panele fotowoltaiczne mogą być samooczyszczającym się przez deszcz i śnieg.

Dla Twojej informacji : Idea:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez phil59 » 26/08/22, 11:42

Trochę rozgłosu, bez wątpienia?

Taki właśnie pomysł już tu mamy...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez Exnihiloest » 26/08/22, 18:53

MonicaSolar666 napisała:W tym okresie Europa doświadczyła ekstremalnych upałów, co jest rzadkością w historii. ...


Rzadkie w historii, jest fałszywe.
Reklama, która zaczyna się od kłamstwa, nie zakłada niczego dobrego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14965
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4363

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez GuyGadeboisTheBack » 26/08/22, 19:36

Exnihiloest napisał:
MonicaSolar666 napisała:W tym okresie Europa doświadczyła ekstremalnych upałów, co jest rzadkością w historii. ...


Rzadkie w historii, jest fałszywe.
Reklama, która zaczyna się od kłamstwa, nie zakłada niczego dobrego.

https://www.france24.com/fr/plan%C3%A8t ... -en-europe
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez Remundo » 26/08/22, 20:25

temat został już omówiony...

przeze mnie w latach 2010-2011: OPALE autorstwa SYCOMOREEN

Ale masz rację co do diagnozy, pani Monica.

Jednak w upalną, ale słoneczną pogodę produkcja jest wysoka.

Chłodzenie w okresie letnim zwiększa produkcję o około 20%.

W ciągu roku jest to mniej, około 10%.
1 x
Obraz
MonikaSolar666
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/08/22, 09:54
x 1

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez MonikaSolar666 » 05/09/22, 11:09

Remundo napisał:temat został już omówiony...

przeze mnie w latach 2010-2011: OPALE autorstwa SYCOMOREEN

Ale masz rację co do diagnozy, pani Monica.

Jednak w upalną, ale słoneczną pogodę produkcja jest wysoka.

Chłodzenie w okresie letnim zwiększa produkcję o około 20%.

W ciągu roku jest to mniej, około 10%.


Witaj Remundo, masz rację, a Twoja wiedza w tej dziedzinie jest dość profesjonalna.

Latem, dzięki wystarczającej ilości światła, produkcja energii elektrycznej jest najwyższa w roku. : Chichot:
1 x
MonikaSolar666
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/08/22, 09:54
x 1

Re: Związek między temperaturą a plonem latem




przez MonikaSolar666 » 05/09/22, 11:24

Exnihiloest napisał:
MonicaSolar666 napisała:W tym okresie Europa doświadczyła ekstremalnych upałów, co jest rzadkością w historii. ...


Rzadkie w historii, jest fałszywe.
Reklama, która zaczyna się od kłamstwa, nie zakłada niczego dobrego.


Może źle powiedziałem o klimacie. Ale co pewne, nagroda jest rzadka w historii.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248