Nowe panele słoneczne z zyskiem 30%

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Nowe panele słoneczne z zyskiem 30%




przez jean.caissepas » 20/02/19, 10:07

0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Nowe panele słoneczne z wydajnością 30%




przez ENERC » 21/02/19, 19:58

Ciekawe innowacje, jeśli producenci podążą ...

Prawdziwe pytanie brzmi, czy jest skoncentrowane, czy nie.
Już w dużej części metropolitalnej Francji zapominamy, ponieważ ponad 50% rocznego promieniowania dociera w postaci rozproszonej i dlatego nie jest gromadzone przez soczewki.
działa tylko wtedy, gdy niebo jest całkowicie niebieskie. Tak dla suchych obszarów i pustyń. Tyle że u dołu standardowe panele już wytwarzają 2, a nawet 3 centów za kWh (w porównaniu do 5ct dla energii jądrowej i 16 ct dla licznika jednostki).

W przypadku energii słonecznej wydajność nie ma znaczenia. Liczy się cena za zainstalowaną kWh. Słońce jest wolne - to tylko kwestia powierzchni paneli. W samej Francji, jeśli zajmiemy się wszystkimi sztucznymi powierzchniami, wyprodukowalibyśmy więcej niż konsumujemy (oprócz okresowego zarządzania, oczywiście ... odroczenia użytkowania, przechowywania, ...)
Prawdziwą „nowiną”, na którą czekam w energetyce słonecznej, jest optymalizacja pętli lokalnej (= smart grid), odraczanie użytkowania (mobilność, bezwładność cieplna budynków, magazynowanie ciepła i chłodu. .). Prawdziwe innowacje są teraz w użyciu i przechowywaniu, a bardziej w produkcji.
2 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 188