Ładowania elektrycznego samochodu

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Tyvain
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 12/06/15, 00:23

Ładowania elektrycznego samochodu




przez Tyvain » 12/06/15, 00:34

Bonjour à tous,

Małe pytania teoretyczne (tu załóżmy, że mamy nieograniczony budżet i że koszt/możliwość nie wchodzą w grę):

1/ W środowisku, które dostarcza 3 kWh/m²/dzień, ile (w przybliżeniu) paneli tego rodzaju potrzeba do naładowania samochodu elektrycznego (V 360 / 24 kWh) w ciągu 10 godzin?
http://www.alibaba.com/product-detail/P ... 87607.html

2/ Wyobraźmy sobie, że mam samochód i panele, czego jeszcze potrzeba, aby móc go naładować? (zmodyfikować samochód? Przetwornicę na 360V? Pośrednie akumulatory?...)?

Merci d'avance wlać vos réponses.
: Idea:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 12/06/15, 10:23

1) Brak niektórych informacji.
Na przykład nie można zastosować 10-godzinnego ograniczenia obciążenia, ponieważ nie wiemy, jak ustawić te 10 godzin względem otoczenia (jeśli jest to 10 godzin od 22:8 do XNUMX:XNUMX, to nie zadziała niezależnie od liczby paneli.
Podobnie środowisko na poziomie 3kWh/m²/dzień nie jest zbyt precyzyjne (jest bardzo niskie w porównaniu ze standardami i nie wiemy, czy jest to domyślna moc czy czas trwania).

Spróbujmy podać rząd wielkości:

Przykładowy panel zapewnia 72 W dla powierzchni 1,122506 m² lub 64,142 W/m² w środowisku o mocy 1000 W/m².
To daje wydajność 15,59%.

Przyjmiemy zatem, że przetworzy 15,59% z 3 kWh proponowanego środowiska, a więc zapewni 467 Wh dziennie.

Pod względem prostego bilansu energetycznego do dostarczenia 24 kWh w ciągu jednego dnia potrzeba zatem 51,3 paneli.

2) Ładowanie samochodu elektrycznego bezpośrednio z paneli słonecznych zawsze stanowi problem, ponieważ ładowarki są zaprojektowane na minimalną moc (a zatem nie obsługują na przykład okresów zachmurzenia przed panelami).
W celu wydajnego ładowania konieczne byłoby ominięcie ładowarki samochodowej i podłączenie bezpośrednio do akumulatorów, ale generalnie stwarza to inne problemy (takie jak zniekształcenie wskaźnika energii samochodu, który nie „widział” ładowania).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/06/15, 13:12

Stąd zainteresowanie wstrzykiwaniem sieci, które dostosowuje się automatycznie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 12/06/15, 13:48

Słoń napisał:Stąd zainteresowanie wstrzykiwaniem sieci, które dostosowuje się automatycznie.
Jasne.
Ale w tym przypadku opłata za samochód jest kontynuowana, nawet jeśli są chmury (lub nawet w nocy) podczas korzystania z sieci.
Może to być zarówno praktyczne, jak i wygórowane, w zależności od punktu widzenia...
Są też odosobnione miejsca.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/06/15, 18:45

Dobre podejscie Gaston. 8)

Ładowanie fotowoltaiczne w pojazdach nie wydaje się zbyt istotne, nawet jeśli niedawno pojawiły się ogłoszenia w tym kierunku.

Mieliśmy propozycje pojazdu wyposażonego w ogniwa słoneczne, który zaparkowaliśmy pod wiatą wyposażoną w koncentratory (soczewki Fresnela), które skupiały światło wychwycone przez dużą powierzchnię dachu wiaty na małej powierzchni czujników fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu pojazdu.

Ta propozycja jest bardzo utopijna, ale sprowokowała następującą refleksję:

Gdybym założył na swój pojazd (dach i maskę) równowartość 2m² ogniw, co nie jest rewelacją, a biorąc pod uwagę, że samochód jest zawsze zaparkowany na zewnątrz i wystarczająco wyeksponowany, otrzymałby następującą ilość energii:
300 Wc lub 300 kWh/rok lub 2500 km przejechanych samochodem elektrycznym, takim jak Volkswagen e-Up.
W dobre dni autonomię pojazdu (i jego zużycie na odcinku) można wynagrodzić około piętnastoma kilometrami oferowanymi przez słońce.

Energię tę można również wykorzystać do kondycjonowania akumulatorów pojazdu i optymalizacji ich żywotności, ale także do kondycjonowania lub ogrzewania kabiny tuż przed powrotem pojazdu w podróż.

Większość obecnie podłączonych pojazdów elektrycznych oferuje aplikacje na smartfony/komputery PC do zdalnego sterowania klimatyzacją.

Z technicznego punktu widzenia widzę wykonalność takiego systemu poprzez podłączenie go do niskonapięciowych akumulatorów buforowych (mniejszych lub równych 48 V), które popychałyby ampery do głównego akumulatora, albo przez wzmacniacz napięcia DC/DC, albo przez falownik, którego wyjście AC byłoby podłączone do wejścia ładowarki samochodowej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/15, 12:24

Z wyjątkiem aspektów technicznych i estetycznych :D , 2500 km gratis rocznie biorę. czy np. 600 wh w klimatyzację przed powrotem do auta po pracy latem, jestem jak najbardziej za!

Supermarket zapłacił ponad 500 m² PV niedaleko mojego domu (Mestdagh-Champion de Couilet, dla tych, którzy wiedzą). To miłe: to słońce płaci za prąd w lodówkach w lecie, kiedy pracują one najintensywniej.

Wyobrażasz sobie to w furgonetce realizującej dostawy w obszarach miejskich?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Tyvain
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 12/06/15, 00:23




przez Tyvain » 15/06/15, 02:09

Dziękuję za odpowiedzi.

Celem mojego ostatniego pytania było zbadanie możliwości realizacji następującego projektu:

Weź pojazd elektryczny i przejedź przez pustynię bez pomocy i paliwa.
Celem byłaby na przykład jazda wieczorem (powiedzmy między 100 a 150 km), a następnie ładowanie samochodu w ciągu dnia za pomocą elastycznych paneli. (które służyłyby jednocześnie do cieniowania)

Policzyłem chochlą, że przy 30m² panelu da się grać, ale chyba nie doceniłem.

Wtedy problem konwertera wydaje mi się bardzo skomplikowany. Standardowy samochód elektryczny integrujący systemy bezpieczeństwa do ładowania...

Czy uważacie, że taki projekt byłby wykonalny, czy całkowicie niemożliwy?

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16120
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5240




przez Remundo » 15/06/15, 08:18

jeśli masz utwardzoną drogę, tak, można w nią grać, ale twój projekt komplikuje sprawę, niosąc magazyny elektrochemiczne, które doprowadzą cię do nadmiernego zużycia. Lepiej jest jechać nad słońcem.

Jeśli jeździsz po piasku i wydmach, Twój projekt jest praktycznie niewykonalny, a do tego pomyśl o rezerwach wodnych… nie wystarczy napić się pojazdu.
0 x
Obraz
Tyvain
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 12/06/15, 00:23




przez Tyvain » 15/06/15, 22:19

Tak, będzie droga i nie będzie niebezpieczeństwa. Wszędzie miejsca do postoju, słońce, słowem idealne warunki.

A więc Twoim zdaniem akumulatory pośrednie są niezbędne w tym projekcie?

PS: Nie chcę jeździć po słońcu. Naprawdę chcę jeździć, a potem czekać, aż akumulatory się naładują.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16120
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5240




przez Remundo » 15/06/15, 23:44

Witaj Tyvan,

Jeśli masz poprawną trasę, jest ona już „grywalna”.

Jednak ciężar akumulatorów doprowadzi do wzmocnienia podwozia, zastosowania cięższych opon i ogólnie większego oporu (tarcia) opon. Sama zasada magazynowania i rozładowywania energii generuje dodatkowe straty w porównaniu z pobieraniem energii słonecznej bezpośrednio do silnika.

Po co jechać „bardzo szybko”, rozładowywać akumulator i zatrzymywać się, żeby się naładować… A może chcesz jeździć tylko nocą?

Technicznie iz budżetem wiele rzeczy jest możliwych, ale nadal konieczne jest dokładne określenie „celu gry”.

Osobiście nie jestem wielkim fanem tych samochodów na energię słoneczną. Nie są zbyt przydatne.
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241