Dobrze czy źle przechowywać PV w akumulatorach?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Dobrze czy źle przechowywać PV w akumulatorach?




przez phil59 » 06/09/22, 21:45



Na początku dobrze.

Minęło trochę czasu, odkąd wyeksportowałem wszystkie dane w ciągu 1/2 godziny w ciągu bieżącego roku, będę musiał przyjrzeć się im bliżej i zrobić małą rzecz w programie Excel .... to dobrze, długi czas, że Nie bawiłem się małym progiem....

Jedyną rzeczą jest to, że nie mam tego samego na moim prod w PV....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 06/09/22, 22:02

Właśnie obejrzałem plik i jest na czas i może nawet nie potrzebować programowania do użycia...

Zaczynam 16, będę się uczyć do 09, panele zostały zainstalowane dopiero pod koniec czerwca, na początku lipca i nie jestem pewien, czy było duże słońce ... Miesiące od czerwca do września, w produkcji, nie sądzę, że to duży problem...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 07/09/22, 02:26

Nie ma więc potrzeby programowania w excelu, aby "roztarć" dane... Musisz przekonwertować komórki, kilka funkcji, kilka arkuszy i to wszystko.

Z drugiej strony, w przypadku pojazdów elektrycznych, dane nie psują trochę...

Założyłem, co generalnie jest prawdą, że ładuję tylko poza godzinami szczytu w domu, od 23:30 do 6:30....

Jak wiem, że auto kontrolujące zajmuje około 2000Wh, w tych momentach no ok, bo czasami dane to pół godziny, a czasami tylko godzinę, więc przelałem 2000Wh, jeśli miałem więcej niż 2050Wh, to arbitralne, ale potrzebujesz bazy kalkulacyjnej... zwłaszcza że czasami jak dużo jeździsz to trochę ładuję poza tymi godzinami..... A chcę wykasować zużycie auta, nie marzę, to będzie daleko szukać w bateriach panelowych i zapasowych ....

Pomijając już straty konwersji, w grudniu potrzebowałbym 16 kWp paneli...
Latem chłodniej, od 4 do 6 kWp.

Nie obliczyłem jeszcze godzin dnia i nocy, żeby zorientować się w baterii...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez Christophe » 07/09/22, 08:37

Czy opłaca się jechać na wakacje?

Myślę, że koncepcja konsumpcji własnej, z wyjątkiem odosobnionych stron, jest oszustwem stworzonym przez lobby energetyczne… byłoby słuszne, gdyby to oni dokonywali początkowej inwestycji. Co nie jest prawdą... wydaje mi się. Koniec historii.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 07/09/22, 09:14

Christophe napisał:Czy opłaca się jechać na wakacje?

Myślę, że koncepcjapobór własny, z wyjątkiem odizolowanych witryn, jest oszustwo założony przez lobby elektryczne...byłoby cenne, gdyby to oni dokonywali początkowej inwestycji. Co nie jest prawdą... wydaje mi się. Koniec historii.


Nie rozumiem twojej odpowiedzi...
W innym poście z pamięci powiedziałeś, że było warto....

stół prod możliwy dom.JPG
tableau prod possible maison.JPG (177.51 KiB) Oglądane 2391 razy


Oto baza produkcyjna, którą stworzyłem około 2 lata temu, od PVGIS ....

Mój plik prod excel, zgnieciony, ma około 50 MB i nie przechodzi....

Przeprowadzam to badanie, aby zobaczyć, ile zyskało, przez jak długo, w moim osobistym przypadku....

Mam kolegę, który z trójką dzieci ma prawie o połowę mniejsze zużycie niż ja, a dla niego dane będą zupełnie inne...

Myślę, że każdy godny uwagi instalator powinien zapytać Cię, czy możesz uzyskać tego typu pliki, zanim zaoferuje jakiekolwiek rozwiązanie.

To moja opinia i angażuje tylko mnie.

MNIE Wiem, że bez problemu mogę włożyć mały panel, co spowoduje, że zmniejszysz moje zużycie.
Chodzi o to, jak wysoko...

Nie zamierzam produkować wszystkiego, ale żeby móc mieć mini subskrypcję.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 07/09/22, 09:25

godzina zużycia jm B epure.xls
(5.28 mln) Pobrane razy 230


Usunąłem kilka arkuszy pośrednich, tam około 5MB i jest ok.

Ps: badanie przeprowadzone od października 2020 r. do końca września 2021 r.

Miesiąc wrzesień 2020 był niekompletny....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez Christophe » 07/09/22, 09:31

phil59 napisał:
Christophe napisał:Czy opłaca się jechać na wakacje?

Myślę, że koncepcjapobór własny, z wyjątkiem odizolowanych witryn, jest oszustwo założony przez lobby elektryczne...byłoby cenne, gdyby to oni dokonywali początkowej inwestycji. Co nie jest prawdą... wydaje mi się. Koniec historii.


Nie rozumiem twojej odpowiedzi...
W innym poście z pamięci powiedziałeś, że było warto....


Warto to zrobić w przypadku awarii sieci, to jest cały sens baterii, więc kończysz w tymczasowej odizolowanej witrynie! : Lol: : Lol: : Lol:

W przeciwnym razie ekonomicznie (czy o tym mówimy?) jest to absolutnie bezużyteczne, z wyjątkiem podwojenia lub potrojenia zysków instalatora! Dostawcy energii elektrycznej są bogatsi od Ciebie, dlaczego nadal mielibyśmy im pomagać w samokonsumpcji? Czy płacą za baterie i instalację? Jeśli tak, to zgadzam się na samokonsumpcję, w przeciwnym razie pójdą FF!

CQFD!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 07/09/22, 10:44

W tym sensie tak, myślę, że uzyskanie jakichkolwiek korzyści, jeśli przejdziesz przez instalatora, jest skomplikowane.

W moim przypadku sam, z panelami (tylko 180-190 Wp) firmy OCCAZ, najdroższy za 30€, a najtańszy za 17€...

W tej chwili tylko 5, ale mikro falowniki w cenie 35 €, z kosztami wysyłki...

Zapomniałem, kilka śrubek, powiedzmy 10 euro, przewód elektryczny, który miałem, ale gdybym musiał go kupić, to było to około 100 euro (łączę z szarą i pomarańczową osłoną, którą już miałem), a kilka wyłączników 2A (1 na panel, od Ali, ale jest w ogrodzie, a 2A, cóż, powinno się dość szybko wyciąć w przypadku pb, 3€ każdy), i musi być prawie wszystko.. ...

Początkowo 8 paneli po 30€ = 240€
potem 3 za 50€ = 50€
śruby 10€
Inwertery 4X35 + 5€ części = 145€
Syn 100
5X3 15 wyłączników

Razem z 6 panelami nieprodukowanymi 560 €, w przeciwnym razie 420 € tylko z panelami w produkcji, dla zainstalowanego szczytu 950Wp...

Panele mogą grozić awarią, w najgorszym przypadku produkcja w dół, ale 150 Wc będzie co najmniej od mini.
Falowniki, tak duże ryzyko.

Jeśli włożę baterie, to będą OCCAZ i pewnie dobry interes.
Inwerter hybrydowy, to coś innego… Albo „chiński b*rd* za 500€, mniej może w zależności od mocy, w przeciwnym razie konkurencyjna rzecz, za 1500-2500€ na żywotność, która będzie szacowana na 10 lat , żeby nie mieć żadnych niespodzianek.

Aby znaleźć to wszystko OCCAZ, staje się to coraz bardziej skomplikowane, tak drogie ....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez Christophe » 07/09/22, 11:33

Ok, ale jakie korzyści techniczne? Jeśli często masz awarie, to ciekawe, ale to wszystko...

Gdzie zatem jest dla twojego samozadowolenia?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrze czy źle przechowywać PV w bateriach?




przez phil59 » 07/09/22, 11:38

Znalazłem godziny wschodu i zachodu słońca w miesiącu...

Arbitralnie dodałem godzinę na wstawanie i godzinę na pójście spać...
Potrzebujesz bazy...

prod.JPG
prod.JPG (106.9 KiB) Obejrzano 2351 razy
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156