Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez humus » 20/08/21, 09:30

Ogrodnik Loïc wypróbował fotowoltaikę.
Aby odpowiedzieć na inny temat forum, dochodzi do wniosku, że Jancovici ostatecznie nie jest palantem.
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez ABC2019 » 20/08/21, 09:59

humus napisał:Ogrodnik Loïc wypróbował fotowoltaikę.
Aby odpowiedzieć na inny temat forum, dochodzi do wniosku, że Jancovici ostatecznie nie jest palantem.

i zrozumiałeś z naszych dyskusji, że mówiłem coś innego? bo zdaje się, że bierzecie to, co mówię, za kompletną bzdurę, podczas gdy ja mówię to samo: bez energii w zasadzie cofamy się do średniowiecza.
I tak oczywiście konsekwencje usunięcia naszych źródeł energii dla życia są nieproporcjonalne do konsekwencji RC, które w rzeczywistości są dość minimalne i często niemierzalne (i tak, przed RC były już pożary i powodzie, to nic nowego! i nie ma ich więcej niż wcześniej).
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14825
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4303

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez GuyGadeboisTheBack » 20/08/21, 11:51

(A ten drugi szaleniec gada o nim, ciągle o nim, zawsze o nim i tylko o nim... Powinien odpocząć Bozo, majaczy na pełnych obrotach...)
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez humus » 20/08/21, 12:15

ABC2019 napisał: zdaje się, że traktujesz to, co mówię, jako kompletną bzdurę

Oczywiście, patrz poniżej*.
ABC2019 napisał: podczas gdy ja mówię to samo: bez energii wracamy z grubsza do średniowiecza.

Nie twierdzę, że jest odwrotnie, nie będziemy spierać się o szczegóły, takie jak postęp naukowy od tamtego czasu.

* Oto kłamstwo lub propaganda, wolny wybór:
ABC2019 napisał:...konsekwencje RC, które w rzeczywistości są dość minimalne i często niemierzalne (i tak, przed RC były już pożary i powodzie, to nic nowego! i nie, nie ma ich więcej niż wcześniej).


To „rozumowanie” jest zepsute, ponieważ skamieniałości węglowe będą miały naturalny koniec.
Kontynuowanie tego, co jest dzisiaj, aż do naturalnego końca skamielin, skazuje nas na podwójną karę: brak energii na cokolwiek, gdy bylibyśmy mega zależni
i mega ocieplenie przejść bez większej ilości energii, aby spróbować podtrzymać efekty.
Totalny absurd, brak szacunku dla tych, którzy nas śledzą: stoję przed bufetem i napycham się do końca, niech się dzieje, co chce.
Osobiście nie popieram.

przewiduję.
Jeśli chodzi o rozwiązania, w filmie jest napisane, aby zmniejszyć zużycie energii o 3 lub 10.
Jak to zrobić?
Głosując na osoby, które oferują taki program. : Mrgreen:
O ile mi wiadomo, nie ma i mało kto by na nich głosował.
koniec gry.
To nie przeszkadza twojej pozycji i pozycji obecnego rynku światowego od bycia absurdalnymi i samobójczymi.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez ABC2019 » 20/08/21, 12:25

humus napisał:
ABC2019 napisał: zdaje się, że traktujesz to, co mówię, jako kompletną bzdurę

Oczywiście, patrz poniżej*.
ABC2019 napisał: podczas gdy ja mówię to samo: bez energii wracamy z grubsza do średniowiecza.

Nie twierdzę, że jest odwrotnie, nie będziemy spierać się o szczegóły, takie jak postęp naukowy od tamtego czasu.

* Oto kłamstwo lub propaganda, wolny wybór:
ABC2019 napisał:...konsekwencje RC, które w rzeczywistości są dość minimalne i często niemierzalne (i tak, przed RC były już pożary i powodzie, to nic nowego! i nie, nie ma ich więcej niż wcześniej).


To „rozumowanie” jest zepsute, ponieważ skamieniałości węglowe będą miały naturalny koniec.
Kontynuowanie tego, co jest dzisiaj, aż do naturalnego końca skamielin, skazuje nas na podwójną karę: brak energii na cokolwiek, gdy bylibyśmy mega zależni

ani więcej, ani mniej, niż gdybyśmy je powstrzymali, nasz sposób życia ZAWSZE zależy od skamielin, cokolwiek robimy. Jest to wyjaśnione w filmie.

i mega ocieplenie przejść bez większej ilości energii, aby spróbować podtrzymać efekty.


to nieprawda, znane rezerwy nie powodują „mega” ocieplenia, ale nie znasz liczb.

Totalny absurd, brak szacunku dla tych, którzy nas śledzą: stoję przed bufetem i napycham się do końca, niech się dzieje, co chce.
Osobiście nie popieram.

już kontynuując publikowanie w Internecie, co nie jest niezbędną koniecznością, pokazujesz, że nadal jesteś zależny od współczesnego życia. I przypuszczam, że jeśli się rozejrzysz, zobaczysz, że otaczają cię obiekty, które od tego zależą. Więc oczywiście, jeśli popierasz; Po prostu myślisz, że masz akcję, mówiąc wszędzie na stronie forums że musimy wyeliminować naszą konsumpcję, ale jesteś ofiarą tych samych złudzeń, co jest powiedziane na filmie.

Gdybyś naprawdę żył bez zużywania energii, nie byłbyś na diecie forums mówiąc to - podobnie jak miliard istot ludzkich, które NAPRAWDĘ żywią się bardzo niewielką ilością energii kopalnej, nie zobaczysz tutaj żadnego z nich.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez Christophe » 20/08/21, 12:44

ABC2019 napisał:
humus napisał:Ogrodnik Loïc wypróbował fotowoltaikę.
Aby odpowiedzieć na inny temat forum, dochodzi do wniosku, że Jancovici ostatecznie nie jest palantem.

i zrozumiałeś z naszych dyskusji, że mówiłem coś innego?


Już w temacie, który założyłem lata temu... było PYTANIE.

Wtedy to było w czasie, gdy Janco był otwarcie nuklearny PRO, stąd pytanie w pytaniu! : Chichot:
Myślę, że od czasu fiaska EPR trochę zmienił zdanie i nie przeklina już energii jądrowej, która uratuje nas wszystkich (co było prawdziwą bzdurą!)

Co do reszty jego analiz, oczywiście możemy się z nim tylko zgodzić!
W październiku 2020 zamieściłem 30-minutowy wywiad, w którym PODSUMOWAŁ WSZYSTKO: społeczeństwo-i-filozofia/klimat-co2-covid-energie-gospodarka-i-wzrost-by-jm-jancovici-le-choc-covid-t16580.html
1 x
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez humus » 20/08/21, 16:12

ABC2019 napisał:to nieprawda, znane rezerwy nie powodują „mega” ocieplenia, ale nie znasz liczb.

RC, tego lata już spowoduje spadek żywności na pszenicy, a my mamy tylko 1.1°C. Zmierzamy w kierunku 1.4°C, cokolwiek dzisiaj zrobimy.
Jakie inne dobre niespodzianki szykuje nam 1.4°C, a jakie inne +4°C, przy jednoczesnym dalszym spalaniu węgla w radości i dobrym humorze?


ABC2019 napisał:już kontynuując publikowanie w Internecie, co nie jest niezbędną koniecznością, pokazujesz, że nadal jesteś zależny od współczesnego życia. I przypuszczam, że jeśli się rozejrzysz, zobaczysz, że otaczają cię obiekty, które od tego zależą. Więc oczywiście, jeśli popierasz; Po prostu myślisz, że masz akcję, mówiąc wszędzie na stronie forums że musimy wyeliminować naszą konsumpcję, ale jesteś ofiarą tych samych złudzeń, co jest powiedziane na filmie.

NIE, nie popieram kolektywnego dalszego konsumowania i produkowania jak szalony.
Nie jestem ofiarą żadnej iluzji na ten temat, jestem złapany w system, który nie popiera, to wszystko.
Gdybyś znał liczbę rzeczy, które odrzucam i które muszę przejść, poczynając od ludzi wygłaszających twoje przemówienia.
To jak systematyczne szczepienia, ja tego nie popieram, ale oczywiście nikogo nie obchodzi moje zdanie, nawet prezydenta, to szaleństwo, prawda? : Lol:
Ja, który byłem przekonany, że czyta mnie cała ziemia forum i zastosowałem się do moich zaleceń co do joty.
Cios fałszywego procesu, powrócisz.
Biorąc pod uwagę system taki, jaki jest, mam pełne prawo go krytykować i mówić, do czego powinniśmy dążyć, i dlaczego.
Swoją drogą, może to stworzy masę krytyczną, aby naprawdę przejść w kierunku mniej zbiorowego samobójstwa.
Zostawiam was, abyście mogli rozkoszować się bufetem waszej absurdalności.
1 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez ABC2019 » 20/08/21, 17:15

humus napisał:
ABC2019 napisał:to nieprawda, znane rezerwy nie powodują „mega” ocieplenia, ale nie znasz liczb.

RC, już tego lata spowoduje skurcze pokarmowe na pszenicy


skąd to znowu bierzesz?

http://www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/fr/

W latach 2021-2022 światowe zapasy zbóż mają wzrosnąć po raz pierwszy od 2017-2018.


a przede wszystkim, co by się stało z produkcją zbóż bez skamieniałości!!


a mamy tylko 1.1°C. Zmierzamy w kierunku 1.4°C, cokolwiek dzisiaj zrobimy.
Jakie inne dobre niespodzianki szykuje nam 1.4°C, a jakie inne +4°C, przy jednoczesnym dalszym spalaniu węgla w radości i dobrym humorze?

jak wspomniano powyżej, pytanie brzmi również (i przede wszystkim), jakie dobre niespodzianki nas czekają, gdy przestaniemy spalać węgiel!

w rzeczywistości nie zrozumiałeś przesłania filmu, który sam zamieściłeś… cała ekonomia i współczesny styl życia zależą całkowicie od skamielin, to fakt, nic z tym nie możemy zrobić.

NIE, nie popieram kolektywnego dalszego konsumowania i produkowania jak szalony.
Nie jestem ofiarą żadnej iluzji na ten temat, jestem złapany w system, który nie popiera, to wszystko.
Gdybyś znał liczbę rzeczy, które odrzucam i które muszę przejść, poczynając od ludzi wygłaszających twoje przemówienia.
To jak systematyczne szczepienia, ja tego nie popieram, ale oczywiście nikogo nie obchodzi moje zdanie, nawet prezydenta, to szaleństwo, prawda? : Lol:
Ja, który byłem przekonany, że czyta mnie cała ziemia forum i zastosowałem się do moich zaleceń co do joty.
Cios fałszywego procesu, powrócisz.
Biorąc pod uwagę system taki, jaki jest, mam pełne prawo go krytykować i mówić, do czego powinniśmy dążyć, i dlaczego.
Swoją drogą, może to stworzy masę krytyczną, aby naprawdę przejść w kierunku mniej zbiorowego samobójstwa.
Zostawiam was, abyście mogli rozkoszować się bufetem waszej absurdalności.


Ach tak, ale osobiście bardziej wierzę w czyny niż w przemówienia. Wiele osób nie publikuje forums, a są nawet tacy, którzy nie wiedzą, jak korzystać z internetu, ale to nie przeszkadza im w życiu.

Więc jeśli ty sam, deklarując się jako bardzo świadomy, nie możesz się obejść bez tak daremnej rzeczy, co zrobią ludzie, którzy w większości nie dbają o klimat, dla znacznie bardziej istotnych rzeczy, jak produkcja żywności, cementu, szkła, plastiku, czy transport tego wszystkiego, twoim zdaniem?

Jestem pewien, że znasz odpowiedź...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
humus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1951
Rejestracja: 20/12/20, 09:55
x 687

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez humus » 20/08/21, 17:30

ABC2019 napisał:
humus napisał:
ABC2019 napisał:to nieprawda, znane rezerwy nie powodują „mega” ocieplenia, ale nie znasz liczb.

RC, już tego lata spowoduje skurcze pokarmowe na pszenicy


skąd to znowu bierzesz?

http://www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/fr/

W latach 2021-2022 światowe zapasy zbóż mają wzrosnąć po raz pierwszy od 2017-2018.

PSZENICA a nie zboża!
https://www.lafranceagricole.fr/actuali ... 68407.html
https://www.terre-net.fr/marche-agricol ... 81159.html


ABC2019 napisał:a przede wszystkim, co by się stało z produkcją zbóż bez skamieniałości!!

Zwykły głuchy dialog,
Zgodnie z twoją samobójczą logiką, co się stanie, gdy zapasy skamieniałości będą naprawdę puste?

Nie wiesz ? Twoja głupota mnie męczy. Roll:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Re: Autonomiczny w energii od snu do rzeczywistości




przez Christophe » 20/08/21, 17:50

humus napisał:Nie wiesz ? Twoja głupota mnie męczy. Roll:


a) Możesz z nim porozmawiać poufale
b) Nie jesteś jedyny

: Chichot:
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116