Zniszczenie różnorodności biologicznej na rzecz czystości

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Zniszczenie różnorodności biologicznej na rzecz czystości




przez VetusLignum » 24/06/19, 10:47

W odpowiedzi na ostatni film z did67:


Poniżej kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCPTOJm ... IWA/videos

Przykład:


Autor, mieszkając w okolicach Bordeaux, nieustannie potępia „niszczenie przyrody”, w szczególności miażdżenie terenów trawiastych, które niszczy zarówno dzikie rośliny, jak i żyjące na nich owady.
To mielenie odbywa się prawdopodobnie ze względu na czystość.

Moje pytanie brzmi zatem: czy zaobserwowałeś w swoich regionach nadmierne i niepotrzebne miażdżenie obszarów naturalnych lub poboczy dróg; czy widzisz backstack po tej stronie?
Czy obserwujesz zmniejszenie lub wzrost różnorodności biologicznej (mam na myśli zwłaszcza motyle)?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez Janic » 24/06/19, 11:06

może twoje pytanie jest źle zadane?
Czy jednak roślinożercy niszczą różnorodność biologiczną? Nie! Ale nie niszczą zgrubnie obszary dzikiej przyrody, które pozwalają szanować tę różnorodność biologiczną. Ilu kultywujących, ogrodników, poluje na to zioło pod pretekstem uwzględnienia żyzności gleby, nie biorąc pod uwagę, że rośliny te uczestniczą w równowadze tych gleb. Chodzi jednak o zakwestionowanie całej kultury nastawionej wyłącznie na osobisty i natychmiastowy zysk. :(
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez VetusLignum » 24/06/19, 11:11

Janic napisał:może twoje pytanie jest źle zadane?
Czy jednak roślinożercy niszczą różnorodność biologiczną? Nie! Ale nie niszczą zgrubnie obszary dzikiej przyrody, które pozwalają szanować tę różnorodność biologiczną. Ilu kultywujących, ogrodników, poluje na to zioło pod pretekstem uwzględnienia żyzności gleby, nie biorąc pod uwagę, że rośliny te uczestniczą w równowadze tych gleb. Chodzi jednak o zakwestionowanie całej kultury nastawionej wyłącznie na osobisty i natychmiastowy zysk. :(

Co masz na myśli
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez Moindreffor » 24/06/19, 11:15

VetusLignum napisał:W odpowiedzi na ostatni film z did67:


Poniżej kanał na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCPTOJm ... IWA/videos

Przykład:


Autor, mieszkając w okolicach Bordeaux, nieustannie potępia „niszczenie przyrody”, w szczególności miażdżenie terenów trawiastych, które niszczy zarówno dzikie rośliny, jak i żyjące na nich owady.
To mielenie odbywa się prawdopodobnie ze względu na czystość.

Moje pytanie brzmi zatem: czy zaobserwowałeś w swoich regionach nadmierne i niepotrzebne miażdżenie obszarów naturalnych lub poboczy dróg; czy widzisz backstack po tej stronie?
Czy obserwujesz zmniejszenie lub wzrost różnorodności biologicznej (mam na myśli zwłaszcza motyle)?

u mnie firma rybacka kłóci się z komunalnymi pracodawcami lub siecią dróg, aby opuścić brzegi i uzyskać jak najszerszy obszar, ale bliskość drogi wymaga pewnego czyszczenia, ale w rzeczywistości widzimy coraz więcej obszary późnego koszenia
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez Ahmed » 24/06/19, 11:25

W swoim kącie (ale myślę, że to musi być dość uogólnione) obserwuję tendencję do przeciwstawiania się „tradycyjnym” praktykom szlifowania intensywnego i na dużą skalę (z niewielkimi jednak odstępami w czasie i przestrzeni). które wynikają nie tylko ze względów środowiskowych, ale także [przede wszystkim?] ekonomicznych) i raczej „nowatorskich” praktyk zarządzania na małych przestrzeniach, które służą jako „zielone” witryny, z późnym koszeniem i eksportem biomasy. .
Ogólnie rzecz biorąc, niewiele się to zmienia, a różnorodność biologiczna jest u szczytu stokrotek: ptaki i owady płacą cenę, a jeśli chodzi o motyle, widzę bardzo niewiele *.

* Kilkadziesiąt lat temu wszystkie apteki sprzedawały siatki motylkowe w miarę zbliżania się lata i stał się artykułem, którego nigdzie nie można było znaleźć, ponieważ był bezużyteczny.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez Moindreffor » 24/06/19, 11:30

Ahmed napisał:W swoim kącie (ale myślę, że to musi być dość uogólnione) obserwuję tendencję do przeciwstawiania się „tradycyjnym” praktykom szlifowania intensywnego i na dużą skalę (z niewielkimi jednak odstępami w czasie i przestrzeni). które wynikają nie tylko ze względów środowiskowych, ale także [przede wszystkim?] ekonomicznych) i raczej „nowatorskich” praktyk zarządzania na małych przestrzeniach, które służą jako „zielone” witryny, z późnym koszeniem i eksportem biomasy. .
Ogólnie rzecz biorąc, niewiele się to zmienia, a różnorodność biologiczna jest u szczytu stokrotek: ptaki i owady płacą cenę, a jeśli chodzi o motyle, widzę bardzo niewiele *.

* Kilkadziesiąt lat temu wszystkie apteki sprzedawały siatki motylkowe w miarę zbliżania się lata i stał się artykułem, którego nigdzie nie można było znaleźć, ponieważ był bezużyteczny.

to późne koszenie powinno wiązać się z odbudową siedlisk, w szczególności żywopłotów
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez VetusLignum » 24/06/19, 11:35

Moindreffor napisał:u mnie firma rybacka kłóci się z komunalnymi pracodawcami lub siecią dróg, aby opuścić brzegi i uzyskać jak najszerszy obszar, ale bliskość drogi wymaga pewnego czyszczenia, ale w rzeczywistości widzimy coraz więcej obszary późnego koszenia


Nawet późne koszenie byłoby lepiej, gdyby z jednej strony było naprawdę późno, az drugiej strony było to naprawdę koszenie, a nie strzępienie.

Cóż, jeśli nie, to ci, którzy zamawiają te „koszenia” to często lokalni politycy.
Jeśli więc to robią, to dlatego, że niektórzy obywatele wywierają na nich presję, aby byli „czyści”.
Czy masz pojęcie o socjologii tych obywateli? Czy uważasz, że młodzi ludzie mogą być bardziej wrażliwi na różnorodność biologiczną?
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez VetusLignum » 24/06/19, 11:49

Ahmed napisał:* Kilkadziesiąt lat temu wszystkie apteki sprzedawały siatki motylkowe w miarę zbliżania się lata i stał się artykułem, którego nigdzie nie można było znaleźć, ponieważ był bezużyteczny.




Zwróć uwagę, że chociaż niewątpliwie korzystne jest przyciąganie motyli poprzez umieszczenie Buddleiasa, najważniejsze jest przede wszystkim upewnienie się, że rośliny, na których gąsienice nie są zniszczone, zostaną zniszczone.
Ostatnio edytowane przez VetusLignum 24 / 06 / 19, 12: 05, 2 edytowany raz.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez Ahmed » 24/06/19, 11:52

MoindrefforPiszesz:
to późne koszenie powinno wiązać się z odbudową siedlisk, w szczególności żywopłotów

Często tak się dzieje w tych ograniczonych przestrzeniach, które często wynikają z nowych projektów rozwojowych. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu profesjonalistów * naprawdę kompetentnych w tej dziedzinie, a nawet jeśli we wstępnych operacjach wykonanych dużymi środkami i z większym poszanowaniem harmonogramu pracy obserwuje się duże czkawki ** natura (oczywiście nie jest częścią DNA tych firm zorientowanych na TP!

* Że chętnie i bez złośliwości ozdabiam termin „rodynolodzy” ... : Wink:
** Często jesteśmy bardziej w podejściu „wszystko niszczymy i odnawiamy” niż w dostosowywaniu środków do celów ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Zniszczenie różnorodności biologicznej ze względu na czystość




przez sicetaitsimple » 24/06/19, 12:07

Uwaga, wciąż mogą istnieć pewne imperatywy, na przykład walka z rozprzestrzenianiem się ostu, które wymuszają takie koszenie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 354