Wzrost organiczny we Francji

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Wzrost organiczny we Francji




przez moinsdewatt » 26/05/17, 15:38

25 cyfr, aby zrozumieć eksplozję żywności organicznej we Francji

FRANCK STASSI Nowa fabryka w dniu 24

INFOGRAFIKA Spożycie produktów ekologicznych wzrosło w 21,7 roku o 2016%, przy obrotach w wysokości 7,1 miliarda euro. Ten nowy rozwój rynku i obietnica bardziej opłacalnych cen skłaniają coraz więcej rolników do zainteresowania się nim.

Spożycie produktów z rolnictwa ekologicznego wzrosło o 21,7% w latach 2015-2016, podała Agence Bio we wtorek, 23 maja. We wszystkich kanałach łączna wartość sprzedanych produktów ekologicznych osiągnęła 7,1 mld euro. Ze sprzedażą wyższą o 23,7%, segmentem, który najbardziej skorzystał na entuzjazmie konsumentów, są sklepy specjalistyczne, wyprzedzając hipermarkety spożywcze (+22,5%), których dedykowane półki stale się powiększają, rozwijają się sklepy rzemieślnicze (+19,2%) i sprzedaż bezpośrednia (+15,1%).
Obraz

Aby sprostać temu wzrostowi popytu, sektor dostosowuje się: liczba podmiotów specjalizujących się w produktach ekologicznych (rolnicy, przetwórcy, dystrybutorzy, import/eksport) wzrosła w 11 r. o 2016%. L'Agence bio Obecnie liczba bezpośrednich miejsc pracy w sektor szacuje się na 118 tys. Tym samym w 000 r. naliczono 77 tys. dodatkowych bezpośrednich miejsc pracy (w przeliczeniu na pełne etaty) w gospodarstwach rolnych, w samym segmencie rolnictwa ekologicznego, do których dodano nowe miejsca pracy w sprzedaży detalicznej (+700 tys. miejsc pracy), przetwórstwie (+2016 tys. miejsc pracy), usługach (+23 miejsc pracy w konsultingu, usługach administracyjnych oraz R&D) oraz hurtowników (+800 miejsc pracy). Gospodarstwa ekologiczne stanowią 12% gospodarstw francuskich i 800% zatrudnionych w rolnictwie, w tym gospodarstwa, które przeszły proces konwersji w 2000 r. Łącznie w ciągu czterech lat powstało 1600 tys. miejsc pracy.

Liczba konwersji organicznych eksploduje
..............................

http://www.usinenouvelle.com/editorial/ ... ce.N544518
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Janic » 26/05/17, 16:19

ech tak! Zajęło to trochę czasu, ale jest to fala przypływu, którą trudno teraz zatrzymać, z wielką szkodą dla tzw. przemysłu chemii fitosanitarnej. Ludzie mają dość zatruwania tymi wszystkimi chemikaliami (i to nie tylko rolniczymi) stąd podobna eksplozja homeopatii, naturalnych metod leczenia i innych pokrewnych środków oraz reklama producentów, którzy lepiej Better zaznaczają, że ich produkty są wolne od barwników, parabenów, GMO , wiele substancji zaburzających gospodarkę hormonalną itp.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Macro » 26/05/17, 17:23

Ben tak mówi… Przed nami długa droga… 1.54 miliona hektarów z 29 milionów hektarów gruntów rolnych we Francji… 5.3%… Tsunami : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Janic » 26/05/17, 18:40

Ben tak mówi… Przed nami długa droga… 1.54 miliona hektarów z 29 milionów hektarów gruntów rolnych we Francji… 5.3%… Tsunami : Mrgreen:
Musi być osadzona w kontekście historycznym. Biografia z lat sześćdziesiątych była uważana za fajną babę osobliwą”Kochajcie się zamiast czynić wojnę"; wszystkie media (pod rozkazami agrochemikaliów) rozbijały cukier na organiczne, rzadkie rzekomo podrabiane organiczne były przedmiotem kampanii oszczerstw, sklepy z produktami ekologicznymi były równie rzadkie jak wystawianie homeopatii w aptekach itp. To jest kontekst czasu, który pozwala lepiej zrozumieć to zjawisko, więc ten wykres pokazuje od lat 90-tych eksplozję wykładniczą (oczywiście względną)
Następnie znajdujemy te same malejące wykresy dotyczące przedsiębiorstw rolnych, które stopniowo zanikają, spadku cen przyznawanych rolnikom, którzy stopniowo ich rujnują, obecnych regularnych samobójstw, równolegle z odnawiającymi się (lub prawie) ekologicznymi przedsiębiorstwami rolnymi zaufanie do rolników w zapewnieniu im ceny NA JAKOŚĆ, a nie na ilość, zapewniając im w ten sposób przyzwoity dochód, również wyjaśnia ten wzrost rolnictwa ekologicznego. Jeśli wydłużymy te krzywe, charakteryzujące się powierzchniami w konwersji,[*] i w tempie 20% stałych bieżących, zmierzamy w kierunku progresywnej i wykładniczej konwersji tych gospodarstw, które w ciągu zaledwie 10 lat stanowiłyby już jedną trzecią rolnictwa powierzchniowego we Francji, a 7 lat później, w idealnym przypadku, wszystkie (o tym wszystkim nie możemy marzyć, agrochemikalia nie chcą pozwolić, by jej udział w rynku został zjedzony)

Krótka historia Bio
W ciągu około sześćdziesięciu lat rolnictwo ekologiczne stopniowo przesunęło się z pozycji marginalnej do centralnej kwestii społecznej. Jest to najbardziej skuteczne podejście do ochrony środowiska, bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt, które nadaje mu szczególny status i solidne podstawy na przyszłość.

http://www.agencebio.org/breve-histoire-de-la-bio

[*] na tym wykresie od 2014 do 2016: +45% konwersji!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Janic » 05/06/19, 09:44

https://www.francetvinfo.fr/economie/em ... 74325.html
Franceinfo z AFP
France Télévisions
Zaktualizowano 04 | 06:2019
opublikowano 04 | 06:2019

Ekologiczna produkcja rolna odnotowała „rekordowy rok” we Francji w 2018 r., zwłaszcza w przypadku zbóż, ze wzrostem do 7,5% powierzchni użytków ekologicznych, podczas gdy 10% rolników pracuje obecnie w kraju w sposób ekologiczny, ogłosił we wtorek, 4 czerwca, Biografia agencji.

Z dwoma milionami hektarów upraw ekologicznych we Francji w zeszłym roku, naprawdę „osiągnięto kamień milowy” po stronie produkcji, „zgodny z celem osiągnąć 15% powierzchni użytków rolnych ekologicznych na koniec 2022 r", powiedział Florent Guhl, dyrektor Agence Bio, organu publicznego, który śledzi ewolucję rolnictwa ekologicznego we Francji. Agencja ta jest francuską grupą interesu publicznego, która promuje rolnictwo ekologiczne we Francji, w szczególności poprzez swoje etykiety AB. i europejskie logo Eurofeuille .

Bez urazy dla maniaków glifosatu i innych „cydów” konwencjonalnego rolnictwa, rolnicy, którzy się na niego przechodzą, już go nie używają i mają się bardzo dobrze.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Moindreffor » 05/06/19, 18:33

i już jesteśmy „ekologicznym” pomidorem
bez pestycydów, bez herbicydów, bez fungicydów (wszystkie syntetyczne) i bez ziemi uprawiane w akwaponice na wełnie mineralnej : Mrgreen:
nowy „organiczny” jest naprawdę bez, a zwłaszcza „bez smaku”, jeśli trwa, ale „organiczny”
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez phil12 » 05/06/19, 19:50

Witam,

Po co odchodzić w wielkich kreskówkach, nie ma nawet debaty, której nie możemy zaprzeczyć:
- jest mniej wkładów chemicznych lub ropopochodnych wszelkiego rodzaju
- jest mniej uciążliwy dla planety (zwłaszcza jeśli stawiamy na mięso i produkty mleczne, które nie są niezbędne)
- bardziej satysfakcjonujące dla producenta, zwłaszcza jeśli powstają zwarcia, tak jak robią to biocoopy

Więc szukaj wszy, wydaj waty, sodomizuj Drosophila, to bardzo produktywne!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Moindreffor » 05/06/19, 20:12

phil12 napisał:Witam,

Po co odchodzić w wielkich kreskówkach, nie ma nawet debaty, której nie możemy zaprzeczyć:
- jest mniej wkładów chemicznych lub ropopochodnych wszelkiego rodzaju
- jest mniej uciążliwy dla planety (zwłaszcza jeśli stawiamy na mięso i produkty mleczne, które nie są niezbędne)
- bardziej satysfakcjonujące dla producenta, zwłaszcza jeśli powstają zwarcia, tak jak robią to biocoopy

Więc szukaj wszy, wydaj waty, sodomizuj Drosophila, to bardzo produktywne!

Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale musisz widzieć rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę, a nie taką, jaką chciałbyś, żeby była.

wzrost powierzchni „organicznych” doprowadził do znacznego zmniejszenia specyfikacji „organicznych”, „organiczne” 20 lub 30 lat temu nie ma już nic wspólnego z prądem „organicznym” i to nie ja to mówię , mówi mi znajomy rolnik zajmujący się ekologią

więc tak, postępuje powierzchownie, ale cofa się w ograniczeniach, więc tak, wielka karykatura, żeby powiedzieć, że tanie „organiczne” to przemysłowe „organiczne”

zwarcia Ok, wiem, ale kiedy widzę „ekologiczny” ogórek sprzedawany w opakowaniu próżniowym w plastiku, jaki jest sens przechodzenia na „organiczny”, jaki jest zysk dla planety?

kupuję w zwarciu ale nie wszystkie są "ekologiczne" i wolę kupić nieopakowany ogórek nieekologiczny niż "ekologiczny" w plastiku

więc przepraszam, ale „organiczny” z pewnością nie jest gwarancją zysku dla planety
więcej orki, a więc więcej oleju napędowego
nawozy naturalne wydobywane wielkimi uderzeniami maszyn i transportowane kilometrami ze względu na ślad węglowy
stosowanie naturalnych produktów fitosanitarnych, o których mówi się, że są nieszkodliwe, ponieważ są naturalne

więc przepraszam, jeśli nie jestem zadowolony z obrazu pocztówki, a także zaglądam za kulisy

„organiczne” bierze się z odrzucenia produktów syntetycznych głównie dlatego, że są syntetyczne z chemii, ponieważ w tym samym czasie odrzuciliśmy społeczeństwo konsumpcyjne, kapitalizm i część populacji wyjechała z miast na wieś
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez phil12 » 05/06/19, 20:49

Dobry wieczór ,
No nie, nie zgadzam się, to nie jest pocztówka, mówię o tym od środka, byłem ekologicznym producentem przez 15 lat i śledzę z bliska to, co się teraz dzieje.

1/ czystej produkcji jest dużo, bo chłopaki robią to z powołania, a nie tylko dla pieniędzy, nie powinniśmy obrażać tych tysięcy producentów!
2/ przemysłowa uprawa organiczna, mimo wszystko, co można powiedzieć, wciąż ma znacznie mniejszy wpływ na wszystkich poziomach niż rolnictwo konwencjonalne, więc to naprawdę duży krok, jeśli dzieje się to na dużą skalę!

Nie jesteśmy już na pocztówce, ale z kolei, jeśli rozumujemy pragmatycznie.

Jeśli konsument chce, aby niewolnicy rolnictwa dobrze pracowali, musimy okazać solidarność i płacić za podstawowe produkty po ich uczciwej cenie! mamy pieniądze na mecz piłki nożnej, na zmianę samochodu czy zintegrowaną kuchnię, ale nie po to, żeby nasze dzieci lepiej jadły i żyły w mniej obrzydliwym miejscu! Musimy też zmienić złe nawyki > produkty pozasezonowe > spoza kontynentu > ograniczyć mięso i nabiał > opakowania....

Więc tak, powiemy, że istnieje pouillème intrygujących producentów ekologicznych (nie możemy postawić gliniarza za każdym) lub że organiczne nie jest doskonałe itp., ale nadal nie musisz być zainteresowany fenokulturą i dlatego widzisz, że niewiele możemy poprawić i ograniczyć nakłady i syntetyczne pestycydy lub nie, kiedy chcemy ugryźć jego psa, oskarżamy go o wściekliznę!

A historia ogórka w plastikowym opakowaniu, myślisz, że to wina ekologicznego? i że nie jesteś w sofistyce?

Osobisty mój lokalny sklep ekologiczny, produkuje maksimum produktów lokalnych, maksimum sezonowych, maksimum luzem (produkty pielęgnacyjne, ciasta itp. itd.)

Więc dobry wieczór, powodzenia, róbcie dalej gnagnagna, miłego weekendu!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Rozwój organiczny we Francji




przez Moindreffor » 05/06/19, 22:19

phil12 napisał:Dobry wieczór ,
No nie, nie zgadzam się, to nie jest pocztówka, mówię o tym od środka, byłem ekologicznym producentem przez 15 lat i śledzę z bliska to, co się teraz dzieje.

1/ czystej produkcji jest dużo, bo chłopaki robią to z powołania, a nie tylko dla pieniędzy, nie powinniśmy obrażać tych tysięcy producentów!
2/ przemysłowa uprawa organiczna, mimo wszystko, co można powiedzieć, wciąż ma znacznie mniejszy wpływ na wszystkich poziomach niż rolnictwo konwencjonalne, więc to naprawdę duży krok, jeśli dzieje się to na dużą skalę!

Nie jesteśmy już na pocztówce, ale z kolei, jeśli rozumujemy pragmatycznie.

Jeśli konsument chce, aby niewolnicy rolnictwa dobrze pracowali, musimy okazać solidarność i płacić za podstawowe produkty po ich uczciwej cenie! mamy pieniądze na mecz piłki nożnej, na zmianę samochodu czy zintegrowaną kuchnię, ale nie po to, żeby nasze dzieci lepiej jadły i żyły w mniej obrzydliwym miejscu! Musimy też zmienić złe nawyki > produkty pozasezonowe > spoza kontynentu > ograniczyć mięso i nabiał > opakowania....

Więc tak, powiemy, że istnieje pouillème intrygujących producentów ekologicznych (nie możemy postawić gliniarza za każdym) lub że organiczne nie jest doskonałe itp., ale nadal nie musisz być zainteresowany fenokulturą i dlatego widzisz, że niewiele możemy poprawić i ograniczyć nakłady i syntetyczne pestycydy lub nie, kiedy chcemy ugryźć jego psa, oskarżamy go o wściekliznę!

A historia ogórka w plastikowym opakowaniu, myślisz, że to wina ekologicznego? i że nie jesteś w sofistyce?

Osobisty mój lokalny sklep ekologiczny, produkuje maksimum produktów lokalnych, maksimum sezonowych, maksimum luzem (produkty pielęgnacyjne, ciasta itp. itd.)

Więc dobry wieczór, powodzenia, róbcie dalej gnagnagna, miłego weekendu!

mój ekologiczny sklep jest 30 km od mojego domu, to właściwie nie jego wina, tylko moja, kiedy jadę tam autem specjalnie, podczas gdy mój konwencjonalny producent przejeżdżam codziennie, więc ja też dokonuję wyboru zgodnie z moimi przekonaniami
w przypadku ogórka w plastiku to ten, kto go produkuje, owija go
Powiedziałem, że wszystko w porządku, więc wszystko, co mówisz, też to znaczy
ale czy taka jest rzeczywistość? to jeśli widzisz „organiczne” tylko przez idealny przykład, nie patrząc na inne „organiczne”, to twój wybór, po prostu staram się nie być zbyt idealistycznym, potępiać ekscesy, ale jeśli ci to nie przeszkadza, nie mów o nich

chcemy narzucić "organic" tak jak chcieliśmy śmierci diesla, a teraz zdajemy sobie sprawę, że producenci dołożyli tyle starań, że diesel emituje mniej niż benzyna, oczywiście są jeszcze stare diesle, nic nie jest do końca idealne

Nie twierdzę, że zdecydowana większość producentów „ekologicznych” nie wykonuje dobrej roboty, ale nie możemy zaprzeczyć, że „ekologiczne” pomidory z Hiszpanii są produkowane przemysłowo i że we Francji, aby nadążyć za konkurencją, zacznij robić to samo,

Janic często mówi o „prawdziwej” organicznej, cóż, może będziemy musieli znaleźć inne określenie, aby dokładnie odróżnić tę „prawdziwą” organiczną od drugiej, ponieważ pomieszanie gatunków śmiertelnie zaszkodzi „prawdziwemu”, myślę, że „do chcesz organicznego za wszelką cenę, organiczny jest piłowaniem deski, na której siedzi

to raczej to, co mnie martwi w biografii, zaprzeczanie tej oczywistości to granie w strusia, po dokonaniu wyboru, czy dobrze zjeść, czy kupić telewizor, to jest rzeczywiście problem, jest to wybór, albo jedno, albo drugie, ale nie oba , zawsze łatwiej powiedzieć, kiedy można zrobić jedno i drugie
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 423